Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális-e hogy a 4 éves...

Normális-e hogy a 4 éves szerint a leendő testvérének más lesz az anyja mint neki, pedig nem?

Figyelt kérdés
Újságolta a 4 és fél éves gyermek, hogy lesz majd testvére (csak beszélgettek róla az anyjával, nem pont most lesz) és szerinte annak más lesz az anyja, mert minden gyereknek más,külön bejáratú anyja van. Gondolom onnan vette, hogy egy féltesója az apja révén. Mondtam, hogy de szerintem neki is az lesz az anyukája, mint ő magának, de engem nézett butának a gyerkőc (ami felőle nézve igaz, mert ő ebben élt eddig). Az anyjának nem kellett volna mégis felvilágosítania, hogy mi a helyzet? Mert az oviban a gyerekek mondják szegénykének, hogy nem egyedül lesz otthon, de az ő fejében meg az él, hogy majd néha foglalkoznak azzal a testvérével is, néha meg nem lesz ott, mint ahogy a nagy testvérét sem látja mindig.
2012. nov. 26. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom Te kije vagy a gyereknek, hogy ennyire érdekel, de nem sok 4 évest láthattál még, ha szerinted ez nem normális. Majd megérti, ha itt lesz a tesó. Nagyon kicsi még.
2012. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Hát persze hogy így gondolja, hiszen minden barátjának vagy egy anyukája, neki is van egy, nyilván a testvérének is lesz egy :) Ilyen a gyermeki logika, teljesen normális!
2012. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 4 éves, ha megkérdik tőle hol a kistestvére, akkor azt mondja, és mutatja itt van a hasamba.
2012. nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én a nagymama vagyok. A gyerek mesélte nekem, hogy az oviban a többiek hazudnak, mert náluk több gyereknek egy anyja van, és neki nem hisznek. Nagyon kis érzékeny, de ha ezt én beszélném meg vele, hogy mi a helyzet, az anyja haragudna meg.
2012. nov. 26. 17:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell vele megbeszélni még korai.
2012. nov. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egyik unokaöcsém azt mondta, hogy neki 2 apukája van. Az egyik egyértelmű volt, megkérdeztük ki a másik. Erre mondta, hogy Tomi (az anyukája öccse). Amúgy tök normális család. A keresztfiam azt mondta ilyen korában, hogy én leszek a felesége. Nem értik még Ők ezeket. Majd rájön, ha fizikailag is ott lesz a baba. Lehet, hogy szokta neki mondani az anyukája, csak elfelejti.
2012. nov. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem buta a gyerkőc, csak igy háritja el magától ezt a sokkoló gondolatot. Nem tudja még feldolgozni.

Valószínűleg lehetne az anyukának kicsit jobban is kezelnie a dolgot, de majd ha már tényleg a pocakban lesz a tesó, erről a tényről el tudnak beszélgetni. Akkor sokkal konkrétabb, megfoghatóbb lesz a dolog. Jövő idejű, feltételes dolgokkal a 4 évesek még nem igazán tudnak mit kezdeni, még nem tudnak elvontan gondolkozni.

2012. nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tök logikus gondolkodás, ahogy leírták előttem is, hisz az oviban is mindenkinek más az anyukája. Nem igazán érti, mi az, hogy testvér. Ha hozzávesszük, hogy van féltestvére, akinek más az apukája vagy anyukája, mint neki, akkor végképp érthető a gondolkodásmódja. Azonkívül biztos nagyon szereti az anyukáját és nem akar osztozni rajta egy (most még) idegennel, így ezzel a gondolattal megnyugtatja magát.


Röviden: igen, tök normális.

2012. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nagyon édes,aranyos logikus gondolkozás.nincs ezzel semmi probléma.
2012. nov. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!