Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi kezdés! Akiknél (nagyon)...

Ovi kezdés! Akiknél (nagyon) nehezen Indult az ovikezdés, hogy alakult később?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 hete jár. Még nem is várok tőle sokat,de ami most van az szörnyű. Megvisel mindkettőnket. Reggel üvölt,nem akar menni. Alig tudom elvinni. Nem akar bemenni. Nem eszik,nem iszik,sír,és engem vár. Éjjel nem alszik. Álmában mondogat,hogy nem akar oviba menni. Mit csináljak?
2013. jan. 15. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
tavaly nálunk is ez volt. utálta, gyűlölte, 2,5 hónapig. én kivettem, itthon maradt. idén kezdett másik oviban, szept. okt-ben semmi gond nem volt, aztán nov. dec. megint káosz, sírt, utálta. most jan-ban meg megint bement mint ősszel, vigyorog, játszik. a régi oviban nagyon nehéz volt, minden nap 1 kín, nem is ebédelt ott, ebéd előtt haza kellett hoznom, maga volt a rémálom, éjjel felsírt, minden nap az ovistresszről szólt hónapikog. én sem bírtam, meg a pcúr sem. most már minden rendben, de ehhez nekünk kellett a másik ovi, amit szeret.
2013. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nincs egy kedvenc játszótársa sem? Esetleg ha van, akkor őt jó lenne elhívni néha magatokhoz vagy találkozni velük játszótéren, séta közben, így talán szívesebben megy majd a kisfiad is.
2013. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos nincs játszótárs. Nagyon ellenáll. Ő eldöntötte,hogy nem akar ott lenni és kész. Csinálhat bárki bár mit!
2013. jan. 15. 13:42
 4/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Szerintem minél kevesebbet emlegesd neki az ovit, hétvégén talán minimálisat vagy egyáltalán nem.


Esetleg keresni lehetne ezzel kapcsolatos meséket, játékokat, társasjátékot, ami az ovival kapcsolatos.


Pl. az én kisfiam majdnem 4 évesen kezdte az ovit, bár ő hamar beszokott, de szerintem segített neki pár dolog, pl.: a Bogyó és Babóca ovis része. Ismered?


Vagy a társasjáték.

2013. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi rosszat irtam?
2013. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

hány éves?

fiam 3 évesen kezdte az ovit,szept 21-én.Nagyon szeretett menni úgy kb 2 hétig sőt első héten már ott akart aludni.Utána már lassan mondogatta ,hogy nem akar menni...terelgettem a figyelmét,de volt ám sajnos olyan is ,hoGY felöltöztettem de nagyon ellenezte.Egyszer olyan is volt ,hogy ordított,és mondtam neki hogy bemegyünk és elmondjuk óvónéninek hogy nem marad ott.Bent ordított,egy aranyos dadus kijött(mert már nem bírtam vele)és mondta anyuka menjen mert ő felöltözteti,elmentem,és kész befejezte.Most év kezdés óta nagyon szeret menni 4-en vannak akik eljátszanak és most már imád járni.

KEDVES KÉRDEZŐ,talán ha lesz egy barátja majd meg kedveli.

2013. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az első gyerekemmel ugyanígy voltunk, mint ti. Aztán fokozatosan egyre jobb lett a helyzet, de egy év telt el, mire megszerette az ovit, és hajlandó volt minden ovónővel szóbaállni... Aztán a másodikkal már alig volt gond, a harmadik pedig már el sem köszönt tőlem az első napon, egyből rohant, hogy játszhasson, és azóta is nagyon szeret oviba járni... Szóval, kitartás!!!
2013. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van. A nagyobbik fiam, ugyanilyen nehezen szokott be. Nehéz az el elválás. Az óvónéni rám is szólt, hogy amíg én "nem engedem el" a gyerekemet, addig fog cirkuszolni. Nagyon rosszul esett amit mondott, de igaza volt. Mi értünk az oviba utolsónak és érte oda érte a leghamarabb (11:45-kor). Én itthon vagyok Gyeden a kicsivel, és azt kérdezte tőlem (3 évesen!, hogy miért kell neki az oviba mennie, ha én úgy is itthon vagyok. A szívem szakadt meg, de mentünk! Az is volt a baj, hogy mire beszokott volna mindig beteg lett, és kezdtük ez egészet elölről. Most 2. éve jár, nem mondom, hogy imádja, de tudomásul vette, hogy ott kell lennie, soha nem szomorú emiatt, várja az ovi-mozit, bábszínházat. Volt amikor én toltam az óvónéni húzta napokon keresztül, szörnyű volt! Tudod sokszor próbálkozott, hogy itt fáj, ott fáj, én meg vevő voltam rá, aztán berágtam, hogy 3 évesen hülyének néz, lassan én is megtanultam elengedni őt. Szoktam is másoknak mondani, hogy ha az én fiam beszokott az oviba, akkor a tied is befog!
2013. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat össze-vissza írok! Szóval:

Nehéz az elválás

Én értem oda érte elsőnek

2013. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szívesen véleményeznék, csak kérlek titeket , kedves kérdezők, a gyermek életkorát és nemét mindig tüntessétek fel, mert alapvető a legtöbb kérdés megválaszolásában.


Még egy kérdésem, h tudjak válaszolni majd (lehet h már csak holnaptól), volt legalább két hetes beszoktatás? Ugyanis jogod van hozzá, és én mint óvodapedagógus elengedhetetlennek tartom! Persze akadnak gyerkőcök, akik azonnal beszoknak, de sokkal kisebb a számarányuk, mint ahányan nem...

2013. jan. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!