Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak vele? Három hét...

Mit csináljak vele? Három hét múlva ovi kezdés.

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves, nyár óta nincs pelenkája. Nem is volt gond,de napok óta bepisil alvásnál. Délben is és éjjel is. A gond az,hogy napközben egyszerűen nem hajlandó pisilni. Mindig azt mondja neki nem kell. Persze ha elviszem pisil rendesen. De magától nem. És emiatt mikor alszik,nyugodt és egyszerre pisil. Az oviba az ovónő pedig nem fog azzal foglalkozni,hogy az én gyerekemet pisiltesse. Mi lesz így?
2012. dec. 17. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:

El hordod majd az oviba, megmutatod nemi hol a wc, megmondod neki hová kell pisilnie!

Reggeli után, és ebéd után nálunk minden gyerek megy pisilni, igaz ha kell nekik akkor ráülnek, ha nem nem. De legalább 2 esély lesz arra hogy pisil ha már a többiek is!

Bolondítsd el, hogy locsoljatok a wc-be, találjon bele...

Ne adj rá délután pelenkát, ha bepisil, érezze az rossz neki!! Tegyél a lepedő alá törölközőt, ne ázzon át a matra , meg ha kell, ha nem vidd el pisilni alvás előtt!

2012. dec. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyerekeket minden étkezés elott -vagy utan- , alvás elott es utan elküldik a mosdóba
2012. dec. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
elviszik őket sűrűn pisilni.
2012. dec. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lefekvés előtt muszáj elmenni mindenkinek pisilni. Nálunk is ez volt a probléma, hogy a lányom nem sem volt hajlandó alvás előtt pisilni, így be is pisilt alváskor. Az ovónőktől is függ mennyire tolerálják ezt, de nálunk szóltak érte, és megkértek, hogy aludjon otthon, amíg ez a probléma fennál.

Én azóta nagyon erélyes vagyok vele, igenis rá kell ülnie a wc-re/bilire lefekvés előtt. Először volt belőle hiszti, de én nem hagytam, 1 hét alatt megszokta és mostmár tudja hogy minden lefekvés előtt pisilni kell menni.

Szerintem legyél te is vele határozott, és tanulja meg, hogy minden lefekvés előtt pisilés van, mert az oviban is ez lesz. 3 hét elég lesz rá hogy megtanulja.

2012. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Bíztos minden rendben lesz az oviba csak én aggódok nagyon.
2012. dec. 17. 13:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztos rendben lesz! Az én 3,5 éves kisfiam újabban nem megy el időben wc-re, csak az utolsó pillanatban, és szinte naponta van gatyacsere, mert pár csepp becsurran. Az oviban ilyen sohasem fordul elő, ott muszáj menni naponta minimum 4x.
2012. dec. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!