Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vagytok úgy hogy kicsit...

Vagytok úgy hogy kicsit beijesztitek a gyereketeket ahhoz hogy elaludjon picit végre?

Figyelt kérdés
Én aljas módon a rókával paráztatom be,és ojankor el is érem a célomat..végülis az ő érdeke a pihenés..Llki ismeretfurdaláom van,úgyhogy nem letolást szeretnék,hanem arra vagyok kiváncsi van e igy más is ..
2013. febr. 15. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem ilyesmi eszembe sem jutott.

Ha nagyon nem akar elaludni, akkor kilátásba helyezek mesemegvonást, programoktól való távolmaradást, de ijesztgetni, fenyegetni nem szoktam.

Most 3 éves a fiam.

2013. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
nem ezekböl lesz a rémálom aztan drága anyuka nem tudja mire vélni hogy éjjel üvölt a gyerek
2013. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Ilyenkor én is mesemegvonást helyezek kilátásba.

Ijesztgetni nem szoktam a gyereket, annak soha nincs jó vége.

2013. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Legalább ha éjjel ordít a gyermeked, hogy nem tud aludni, tudni fogod, hogy miért...


A kérdés nem egyszerű, nekem egy szobában kellene aludniuk, épp most az egyik egy kis széken van "büntetésben" ül az előszobában, amíg a másik el nem alszik, aztán ő is bemehet. Jelenleg ez válik be, de még így sem biztos, hogy elalszik mindkettő.


Tegnap azt mondtam, hogy nem kap az uzsonna-palacsintából az, aki nem alszik délután, mire a lányom közölte, hogy nem baj, mert ő nem is kér. :o)


Hát, küzdelmes, de azért ezeket a drasztikus dolgokat mellőzzed inkább.

2013. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2 éves a fiam,és hiperaktiv.nem köti le semmi,szóval megzsarolni nem is tudom.kimozogja- ,futkározza magát,hullafáradt és nem akar aludni.én sem rémálmokat,csupán pihit szeretnék neki,és ha egyedül a róka által sikerül,hát had féljen tőle.amúgy köszi a válaszokat!
2013. febr. 15. 13:51
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ez a legjobb megoldás!

Én szintén mesemegvonast szokta csinálni vagy pedig ha kijarkal, akkor elteszem valamelyik játékát aznapra, vagy mondott neki,hogy uzsonna után nincs finomsag.

2013. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mivel azt írod, "lelkiismeret furdalásod van", ez kb. azt jelenti, hogy Te is tudod, nem jó ez így.

Hiperaktív gyerekkel nincs tapasztalatom, de annyit tudok, ha túlpörögnek, akkor amiatt sem tudnak elaludni, tehát meg kell találni az "optimális fáradtság szintjét".


Kérj szaksegítséget, hogy hogyan bánj a hiperaktív gyermekeddel!

2013. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
amúgy nem ordit sohasem éjjel,szépen egyensúlyozottan alszik.és igazándiból a rókától sem úgy fél,még képeket is szeret nézegetni róla! szóval ne egy gyerek kinzónak tartsatok ezért.néha szerintem igenis kell hogy legalább egy valamitől tartson a gyerek,és ha más nincs,hát ott a róka az ablak alatt....persze ha becsukod a szemed,elmegy.és 5 perc múlva elalszik :)
2013. febr. 15. 13:57
 9/16 anonim ***** válasza:

Igen, mikor már mindent kipróbáltam, de semmi sem hat rá.

Azért nekem sincsenek kötélből az idegeim. Így is kb. 1 órát ülök mellette mire elcsendesedik és elalszik. Ha nem maradok az ágya mellett, akkor meg nem hajlandó lefeküdni.

A lelkiismeretfurdalás nálam is visszatérő vendég.

2013. febr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Most olvastam a válaszokat és a kommentjeidet.

Én együtt tudok érezni veled. Úgy látom hasonló természettel vannak megáldva a gyermekeink. Én pl. hiába veszem el a kedvenc játékát, v. hiába mondom, hogy nem lesz mese, nem érdekli.

Volt már, hogy hagytam, hogy fennmaradjon, csak kíváncsiságból, hogy meddig bírja, de tovább bírta, mint én és esze ágába se volt magától lefeküdni, én meg hulla fáradtan próbálkoztam tovább az altatásával.

2013. febr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!