Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztasag:visszaeso...

Szobatisztasag:visszaeso gyermekek anyukai, apukai: Hogy birjatok idegileg?

Figyelt kérdés

Csak olvastam itt meg egy evvel ez elott, hogy egy-ket anyuka irta, visszaesett a gyereke, en meg nem ertettem, hogy hogy lehetseges ez. Hat meg mindig nem ertem, de sajnos atelem. Van het, hogy semmi gond, egy baleset sincs, aztan van 1-2 nap es bepisil, legalabb egyszer, de altalaban ha egyszer bepisil, akkor aznap tobbszor is. Attol vagyok ki, hogy folyton ugy pisil be, hogy nagyobb mosas a vege, nem csak a ruhaja. Az agyunkon mar szamtalanszor bepisilt, es olyankor a matracra is megy, meg takarora, parnara, es ki kell mosnom a paplant is. Ilyenkor mosodaba kell vinni a cuccot. Ma betelt a pohar, letiltottam az agyunkrol. Megmondtam neki, ha felmaszik az agyra, kikap. Mit csinaljak, mar ki vagyok teljesen. Nem szoktam vele kiabalni, ha bepisil. Latszik rajta, hogy bantja a dolog, hogy bepisilt. Elmeletileg mar fel eve szobatiszta nappalra.

Ti mit csinaltatok, hogy jobb legyen? Meddig tarthat ez az idoszak?


2013. jan. 18. 18:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, most olvastam csak el a többiek hozzászólását, és azt gondolom, van abban valami, hogy akit korán szobatisztaságra nevelnek, azok könnyebben visszaesnek, látod, mi jó sokáig elhúztuk, viszont nem is volt visszaesés, sőt egyetlen egy baleset sem
2013. jan. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
3 vagyok.2,5 évesen még ne aggódj a visszaesésen,ami meg a lelki részét illeti pont ezt mondtam mint te.imádjuk itthon még morgás sincs,az oviba egy szó nélkül beszokott,nincsenek konfliktusai,nincs vita,aranyos,simulékony,jó kapcsolat tartó,sose sirt utánam,szeret oviba járni.és mégis bepisilt.lelki okot nem csak akkor kell keresni ha számunkra látszólagos problémák vannak,olyan is jelenthet neki problémát amit mi nem is sejthetünk,de 2,5 évesen még nincs ezzel baj,ha 3,5 évesen visszaesik,akkor izgulj.
2013. jan. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Délután majd írom a barátnőmék példáját,csak megjelölöm a kérdést hogy megtaláljam
2013. jan. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
6os vagyok,szerintem se aggódj kicsi még,majd eljön az ideje ne rágódj rajta! Irják itt hogy korán nevelték szobatisztává a gyereket és azok visszaestek én csak kitettem a bilit sose erőltettem "magától" lett szobatiszta 18hósan,most mégis visszaesett és nekem is azt mondja azért kell pelus este mert a babának is van pelus és reggelre nem száraz neki tehát nem hobbiból kéri! Nem tudom sajnos én sem mi a megoldás :( valaki megirhatná :D tavaszra tervezem az esti pelus "megsemmisitését" :D
2013. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

13. válaszoló vagyok


lányom egyik napról a másikra 19 hónaposan szobatiszta lett,mindenféle baleset nélkül.

BArátnőm kislánya egyidős az enyémmel,megpróbálták ők is, nem volt eredmény,de úgy gondolta ha az enyémnek meg,akkor az övének is. Egy csomószor bepisilt akislány. Azóta 7 hónap telt el. annyi változás van,hogy éjszakára sem ad rá pelust(az enyémre még kell). És most a ksilány napi 4- 5 alkalommal bepisil napközben, de úgy,hogy még zoknit is cserélni kell. Kakálni egyáltalán se pelusba, se wc-be,se bilibe, körbe körbe szaladgál a lakásban, és a bugyibe végzi a dolgát, majd mosolyogva előszalad, és közli hogy kakált. Anyuka ha felmérgeli magát,akkor a kiscsaj délelőttre kap pelust, majd hirtelen gondol egyet, és leveszi róla.


Nem szoktma beleszólni más nevelési elveibe, de szerintem ezt nagyon nem jól csinálta. Én nem veszem le azért az enyémről a pelsut éjszaka, mert más gyereke már rég szobatiszta ennyi idősen. Az enyémnek nem megy és pont.

Úgyhogy a barátnőm küzd, de nem sok szerencsével, náluk ez kb 2 hónapja tart:(:( Vannak jobb és rosszabb napok.

2013. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a biztatasokat, es tapasztalatokat.

Most meg erosen bekoszontott nalunk a dackorszak is:D...majd csak jobb lesz.

Ma 3. napja pisil be, baratnom 17 eves lanya vigyazott ra ma delelott es ketszer bepisilt vele. Mar tobb szombaton vigyazott ra, mert szombatonkent 13-ig dolgozunk. Eddig nem pisilt be vele se...de nem az osszes pisi csurog be. Ahogy hazaertunk, szolt, hogy pisilnia kell, es bilibe pisilt is.

2013. jan. 19. 15:57
 17/17 anonim ***** válasza:

7-es vagyok- nekem a fiam 2,5éves+2hónapos, és a kistesó "miatt" nem szobatiszta még.

Én most úgy vagyok, hogy nem foglalkozok ezzel a kérdéssel. Pelenkázom, nem izélgetem miatta, nem is hozom szóba ezt a kérdést. EGyrészt ráérünk még, és nyár elején, ha betölti a három évet, és még mindig nem lesz szobatiszta, akkor meg nyáron rászoktatom!

Nekem egyébként egy nagyobb fiam is van- akiről írtam ő a középső. A nagy 2éves3hónapos volt, és egyik napról a másikra lett szobatiszta éjjel-nappalra, utána kb max 8-10baleset volt. Ő szólt egyik reggel, hogy anya nekem nem kell több pelenka- és tényleg nem kellett neki.

A középső meg húzza húzza az időt. Sokat próbálkoztam vele, hogy meghozzam a kedvét, mesés bili, tapsolás - éjlenzés, lépcsős fellépő a wchez, markolós-traktoros bugyik, ígéretek, stb. Lényegében egyik sem vált be.

De bírom hogy tökéletesen el tudja mondnai, hogy neki már a wc-be-bilibe kell pisilni kakilni, mert ő már nagyfiu és így nem mehet az oviba ősszel, szóval elméletben nagyon megy neki a szobatisztaság....

Az is lehet, hogy 1-2hét vagy hónap mulva ő is elémáll és szól, hogy oké- végeztünk a pelenkával. De lehet hogy tényleg együtt lesz szobatiszta a kicsivel.

:(

2013. jan. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!