Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztasag:visszaeso...

Szobatisztasag:visszaeso gyermekek anyukai, apukai: Hogy birjatok idegileg?

Figyelt kérdés

Csak olvastam itt meg egy evvel ez elott, hogy egy-ket anyuka irta, visszaesett a gyereke, en meg nem ertettem, hogy hogy lehetseges ez. Hat meg mindig nem ertem, de sajnos atelem. Van het, hogy semmi gond, egy baleset sincs, aztan van 1-2 nap es bepisil, legalabb egyszer, de altalaban ha egyszer bepisil, akkor aznap tobbszor is. Attol vagyok ki, hogy folyton ugy pisil be, hogy nagyobb mosas a vege, nem csak a ruhaja. Az agyunkon mar szamtalanszor bepisilt, es olyankor a matracra is megy, meg takarora, parnara, es ki kell mosnom a paplant is. Ilyenkor mosodaba kell vinni a cuccot. Ma betelt a pohar, letiltottam az agyunkrol. Megmondtam neki, ha felmaszik az agyra, kikap. Mit csinaljak, mar ki vagyok teljesen. Nem szoktam vele kiabalni, ha bepisil. Latszik rajta, hogy bantja a dolog, hogy bepisilt. Elmeletileg mar fel eve szobatiszta nappalra.

Ti mit csinaltatok, hogy jobb legyen? Meddig tarthat ez az idoszak?


2013. jan. 18. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyerkőc?

Nekem az a tapasztalatom, hogy azok a gyerekek, akiket nagyon hamar leszoktatnak a pelusról, könnyebben visszaesnek, mint azok, akik 2, 2 és fél évesen lesznek szobatiszták.

Szerencsére nem volt ilyenben részem, de szerintem sok türelem kell a részedről, ne szidd meg, azzal csak rosszabb lesz a helyzet!

2013. jan. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mi is már végigjártuk a kétségbeesés különböző szakaszait. Pszichológussal is beszéltünk. Az ó tanácsa: türelem, türelem. Nagyon megdicsérni, ha Wc-be, bilibe pisil, és ha bepisil, akkor azt kell kifejezni, hogy ez szomorúságot okoz nekünk, és nagyon sajnáljuk őt is, és biztatni, hogy legközelebb biztosan nem megy be.

Amit tilos: kiabálni vele érte (az vesse rám az első követ, aki a 100-adik ilyen után, miután naponta cseréled az amúgy se 2 forintos antiallergén ágyneműt, nem ordít egyet a gyerekkel, szegénnyel) és bántani, de ez utóbbi gondolom evidens. Én inkább kiabálok egyet, mint ütök, de nekem amúgy is vehemens a természetem, a gyerekem teljesen jól kezeli.

Nálunk a - pszichológus szerint - kiderült (kórház és vérvételi probléma: konkrétan rám haragudott emiatt a gyerek és ezt a frusztrációját (hogy én vagyok a világ közepe neki, de engedtem, hogy szurkálják) így oldotta fel), hogy mi a probléma alapja, de hetek kellettek, hogy megszűnjön, de ha haragszik rám, most is így büntet.


Ha nincs testi oka, akkor lelki okot kell keresni, mondta nekünk a pszichológus, de ez néha annyira jelentéktelennek tűnő dolog nekünk felnőtteknek, hogy nem is gondolunk rá.


Kitartás! Meg fog oldódni a probléma. ha beszél már a gyerek, figyelj a szerepjátékaira, mert abban fogja feloldani valamilyen módon az őt ért frusztrációt, ha sikerül elkapnod a pillanatot, és be tudsz/tudtok kapcsolódni, hamarabb megoldódik a gond. Nálunk varázsütésre szűnt meg a bepisilés, amikor elkezdte azt játszani az orvosi felszerelésével, hogy vért vesz, és elmondta, hogy ez mennyire fáj, de ha átölelem nem is fáj annyira.

2013. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
szia.igen én is igy gondolom mint az első,azok agyerekek akik nagyon hamar lettek szobatiszták azok vissza esnek,de már látom tényleg van valami abban a leki oka is van a szobatisztaságnak vagyis a bepisilésnek.ezt a fimon láttam és úgy jött a visszaesés mint a pinty,az ovi hozta ki nála,és később hogy elmentem dolgozni,annyira látható volt,hogy semmi más oka nincs mint az hogy most a gyerek lelkében vihar van.aztán itt volt a nyári szünet,együtt voltunk,nagyon jó volt jó sokig,majd az első szeptemberi héten szintén kezdődött a visszaesés bepisilés terén,ekkor vált biztosra számomra,hogy bizony ez a lelki ok nem hülyeség.nem kell nagy dolgokra gondolni,de igenis nagy dolog,ha egész nap máshol van,és nem anyuval,egész nap máshol eszik,alszik,más vigasztalja ha baja van,ritkábbak a játékok stb.nálunk az ovi hozta visszaesést,nézd meg nálatok van e valami ok,de ha megírod mennyi idős,jobban tudunk neked segíteni,hisz ás egy 2 évesnél a visszaesés és más egy 3,4 évesnél.
2013. jan. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az öcsém onnantól kezdve nem pisilt be, hogy megtapsoltuk a wc használat után, hogy milyen ügyes. Mindig keltett éjjel, hogy "gyere tapsolni!" :)
2013. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Megdicserem a mai napig ugyanolyan lelkesedessel, mert o is a mai napig ugyan ugy fejezi be a pisilest, ha velem pisilt, beszalad a szobaba es apjanak meseli, hogy pisilt, vagy nekem, ha apjaval pisilt es mi meg megdicserjuk, mindig mind a ketten, ha ott vagyunk mindketten. Boldog szereto csaladban nevelkedik, kiegyensulyozottan. Minden nap mondjuk neki, hogy szeretjuk, tehat ezzel csak azt akarom sugallni, hogy lelkileg nyugodt elmeletileg. Ugy tunik nem haragszik azert se, mert visszamentem dolgozni, elfogadta, nagyon szereti a mas gyerekek tarsasagat, bolcsiben nincs gond, most mar nagy nehezen egy masfel honapja ott is bilizik.
2013. jan. 18. 20:53
 6/17 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Az én fiam 18hónaposan nappal szpbatiszta lett 2,5évesen estére is!Megszületett a kistesó és minden alváshoz pelus kell neki totál visszaesett! Lehet mégiscsak "megviiseli" hogy visszamentél melózni! Én sem gondoltam sokáig hogy a baba miatt van mert nem akkor történt mikor megszületett hanem mikor betöltötte a 6hónapot a kicsi! Most meg délután azért nem alszik az oviba mert fél hogy bepisil,tök tanácstalan vagyok! Majdnem 4éves a fiam!
2013. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem is a fiam 17-18hósan sokszor szólt, hogy kaka-mentünk is- pisilt-kakilt... megszületett egy hónap mulva a tesó és totál lenullázódott a tudása. MÁr 2éves és 8hónapos és szobatisztasággal sehogyan sem állunk. :(

Bitzos vagyok benne, hogy a kicsi miatt, mondja is, hogy a pici is pelenkába kakál akkor ő is...

Lehet majd egyszerre lesznek szobatiszták - totál ezt érzem. :(

2013. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6-osnak es 7-esnek: sajnalom, hogy igy jartatok:(

Ez borzaszto, hogy akar 4 eves koraban is total visszaeshet...es megis mit lehet tenni? Semmit. Hiaba probaljuk meg elhitetni veluk, hogy nem kell felnie semmitol, hogy szeretjuk oket, akkor is felni fognak.

Lanyom most az oroszlantol, poktol es farkastol fel. De egyiket se tudom, hogy honnan jott, foleg az oroszlant nem ertem. Honnan vette, hogy attol felnie kell? Nem latott semmi olyan filmet, vagy meset, amibol ez jott le. Meg a farkas meg a pok az lehet, mert olyat mar lathatott. Attol fel, hogy bejonnek a hazba (hol egyik, hol masik, de foleg az oroszlan) es bantjak. Meg most kezdett el felni a sotetben.Nem akkor, mikor aludni kell, azzal nincs gond, csak ha mondjuk a konyhaban vagyunk, regebben be mert menni a nappaliba este, ha o mar befejezte a vacsorat es utana kapsoltuk fel neki a villanyt, most meg mondja, hogy "apuka, felek". Lehet ezekkel is osszefuggesben van a dolog?

Beszelni meg nem tud, csak rovid mondatokat mnond, de legtobbszor csak szavakat, es meg nem beszel tisztan, neha nekem is vissza kell kerdeznem, hogy mit mondott, mert nem ertem.

2013. jan. 18. 22:51
 9/17 A kérdező kommentje:
2.5 eves a lanyom.
2013. jan. 18. 22:51
 10/17 anonim ***** válasza:

ő még kicsi!

én sokáig elhúztam a szobatisztaságra nevelést, lehet lusta voltam, vagy azt olvastam sok helyen, hogy várjuk meg míg megérik rá, illetve nyári születésű kisfiú, így ő csak a 3. szülinapja előtt lett szobatiszta

viszont, amint nem volt rajta pelus, soha! egyetlen egyszer sem pisilt be, se nappal, sem éjjel! emlékszem a második éjszaka amikor nem volt rajta pelus, felébredt, nem szólt, behozta a szobába a bilit, belepisilt, majd visszafeküdt aludni, én csak reggel láttam az eredményt :)

engem már sokan piszkáltak, hogy közel 3 évesen még pelusos, de így utólag már örülök, hogy így tettem, mert szerintem ezért nem voltak balesetek, mert már megérett a szobatisztaságra

legyél türelemmel, pici még!

2013. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!