Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nalatok mennyi ideig tartott...

Nalatok mennyi ideig tartott a teljes szobatisztasag elerese nappal?

Figyelt kérdés

Hany evesen (honaposan) kezdtetek es mennyi idos volt, mikor mar nem volt csak elhanyagolhato mertekben baleset.

2 evesen kezdtuk mi, de ugy, hogy 1 het alatt mar szinte minden bilibe ment, viszont szinte minden nap 1x bepisilt.

Most eljutottunk mar oda, hogy ha szerencsenk van, akkor akar tobb napon keresztul nincs baleset. Ha elmegyunk valahova mar nem tudok ugy idoziteni, hogy most pisilt es akkor 2 ora hosszaig rendben van. Most mar 2-3 honapja van, hogy csak 4 ora mulva pisil, de van, hogy 2 ora mulva, es nem mindenhol tudom megpisiltetni. Igy ha hosszabb utra megyunk, inkabb bugyipelust adok ra. Legtobb esetben szaraz marad (csak parszor fordult elo, hogy belepisilt). Buszon is utazunk neha nem kockaztathatom meg, hogy bugyiba viszem es becsurrant a busz ulesere.

Van, hogy ott all mellettunk, es egyszercsak bepisil....itthon. Mert van ilyen meg mindig? 2.5 eves a ho vegen. Normalis az akar napi szinten elofordulo baleset? Mas is jart igy? Szobatisztanak mondhato igy?

Raszokott most arra, hogy nem szol, hanem megy, pisil, megtorli maganak, felhuzza vissza a nadragjat es kiszol a furdobol, hogy "anyuka, pisiltam". Minden egyes pisinel megdicserjuk, o is orul neki. Estere meg bugyipelust kap, mert fifti fifti alapon hol bepisil, hol nem. Delutani alvasnal nincs rajta, akkor altalaban nem pisil be, attol fugg, hogy elotte mennyivel pisilt. Ha 1 oraval elotte, akkor meg nincs gond. Ilyenkor, ha bepisil, akkor abban a pillanatban fel is ebred.


2013. jan. 11. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Eddig két gyerekem lett szobatiszta, kezdéstől az éjjeli megbízható ágytisztaságig kb. egy év kellett. (Ebbe az is bele tartozik, hogy tartani is tudja, amíg wc-ig nem jutunk.)

A nappali pontosságára nem emlékszem, de fél év-9 hónap az is meglehet.


Mondjuk nálunk nem sok baleset volt, mert az ő ütemükben próbáltam haladni, soha nem erőltettem, megvártam, míg ők akartak haladni egy lépést.

2013. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk kb 3 hónap kellett hozzá hogy teljesen szobatiszta legyen, addig nálunk is előfordult hogy sűrűn bepisilt, viszont nem napi szinten. De ne aggódj minden gyereknél máshogy van, van aki az első perctől szobatiszta lesz és soha nincs több baleset, és van olyan, aki még 5 évesen is bepisil néha. Ráadásul a te gyereked viszonylag korán eldobta a pelust, tehát még van ideje, hogy kialakuljon. Én viszont azt tanácsolnám, hogy a bugyipelust felejtsd el nappalra, mert az is lehet hogy az zavarja össze, elfelejti hogy éppen nincs rajta.

A délutáni alvás előtt meg mindig vidd el pisilni, és így kevesebb az esélye hogy bepisil.

2013. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19 hónaposan kezdtük, októberben, mert mindig szólt már h pisilnie kell. Ezért levettem róla a pelenkát. Persze nem szólt utána :) Az első hónap borzalmas volt. Sokszor bepisilt, eleinte be is kakilt. Itthon volt bugyiban, utcára és alváshoz pelust kapott. 2 hét elteltével szólt kaki előtt. És 1 hónap elteltével szólt pisi előtt. De még mindig sok volt a baleset. Össze volt zavarodva, h mikor van rajta pelus és mikor nincs. Egyébként többnyire sosem volt a pelusban semmi, se utcán nem pisilt bele, se alváskor. De nem mertem levenni róla, h azért most hideg van, stb. Így kínlódtunk 21,5 hós koráig. Ekkor vettem végre gumilepedőt, ez volt most dec. 24-én, onnantól kezdve alszik bugyiban, és még sosem pisilt be :) Onnantól kezdve az utcán sincs pelusa, mert tudom, kitapasztaltam, h simán kibír 1,5-2 órát. Annál többet meg úgysem vagyunk lent. Azóta minimális a baleset. Nincs összezavarodva, így csak éjjelre van pelusa. De pl vmelyik délután 2× egymás után bepisilt, nem tudom miért, de nem tragédia sztem. Így is elég korán hagyta el a pelust, sztem ez még belefér. Ha szól pisi előtt, tudja tartani a wc-ig, biliig. Az utcán viszont be kell tartani a max 2 órát, mert addig tartogatja, de ha ott szól, akkor már nem tudja visszatartani, ott már egyből pisil. Egyszer férjem sokáig sétált vele, nem nézte az időt és itt a ház közelében lett baleset. De ez a férjem hibája :D Tehát 2,5 hónap telt el, de azért még van hova fejlődni :)
2013. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2,5 évesen kezdtük el, még a nyáron. Addig nem is nagyon mondogatta, hogy pisi. Aztán egy szép nap nagyon meleg volt, levettem róla és nappalra azóta nincs pelus. Eleinte, ha elmentünk, akkor kapott "kimenôs bugyit", illetve alváshoz, de itthon nappalra semmit. Kb 2-3 hónapja nappalra egyáltalán nincs pelusa, bárhová elindulok vele, persze pótruhával, biztos, ami biztos alapon, de eddig nem volt baleset 1x sem...lekopogom:-))) Alváshoz este mindig kap pelust és reggelre még mindig tele van. Délutánonként, ha alszik, nem kap pelust és ritka a baleset. Egyszóval az elsô pelus nélküli nap után kb 3-4 hónappal jutottunk el oda, hogy nappalra balesetmentesen szobatiszta. December végén múlt 3 éves.
2013. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha 1-2 orara megyunk, akkor nem adok ra pelust, de ha baratokhoz peldaul, akkor adunk ra pelust, mert tobbszor volt olyan, hogy baratoknal voltunk, nem volt rajta pelus es bepisilt, es nem tulzottan orultek neki, hogy lepisilta a kanapejukat...
2013. jan. 11. 17:57
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Eleinte ha mentünk valakihez, mindig megkérdeztem az illetőt, hogy adjak-e rá pelust. Persze nem bíztak benne, féltették a dolgaikat, így kérték h adjak rá. Azt hittem végzi a dolgát, nem is kérdezgettem, de egyszer csak megszólalt h pisilnie kell. Mondtam neki h van rajta pelus. De sírt és nem pisilt bele, mondta h a wc-be akar. Onnantól kezdve nem adok rá, akárkihez megyünk. Én úgy szoktam, hogy kb fél óránként viszem el másoknál. Tudom h többet is kibírna, de biztos ami biztos. Így megyünk fél óránként pisilni, nincs baleset. De pl tnap is szomszédoltunk, 1× elvittem, aztán meg 2× magától szólt h pisilnie kell. Vettem papírbilit is, de eddig nem használtuk. Mamámhoz (nem valami tiszta mert öreg) visszük a rendes bilit, volt h a wc szűkítőt tettem oda.

2013. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2 és fél éves volt a fiam. Tavasszal kezdtük el, és meglepetésemre másfél hét alatt szobatiszta lett nappalra. Éjszakára kb. 1 hónap alatt lett szobatiszta.
2013. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kb. 20 hónapos lehetett mikor elkezdtük.24-25 hónapos korára nappalra lett szobatiszta, 28-29 hónapos korára teljesen szobatiszta lett.
2013. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!