Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori, hogy szobati...

Mennyire gyakori, hogy szobatisztaság kialakulása idején egyszer csak megint kell a pelus éjjel-nappal?

Figyelt kérdés

A környezetemben két hasonló korú kisgyerek is van, akik szobatiszták voltak egy darabig (pár hét vagy pár hónap), aztán egyszercsak úgy döntöttek, hogy kell a pelenka, és megint pelust kaptak. Tudom, hogy van visszaesés, de eddig azt hittem, hogy az azért viszonylag ritka. De itt most két megkérdezettből kettő mondta ezt.

A fiam hétfőtől szokik a wc-re (önszántából, és hallani sem akar a pelusról, de így is vannak balesetek). Akkor ha egy idő után meggondolja magát, hogy most már nem akar wc-re járni, akkor adjam rá vissza a pelust?

És az ilyen komolyan, mennyire gyakori? 5-ből háromszor, vagy csak nekem ilyen szerencsétlenül jött most a "mintavétel", hogy pont ilyeneket kérdeztem?


2012. aug. 26. 07:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Kifejtettem már a véleményemet erről, h 2 éves kor után gyakorlatilag minden gyerek szobatisztává nevelhető, nem kell kivárni a 3 éves kort is! DE. Az a gyerek egyéni személyiségén, a szülő türelmén múlik, hogy ebben a 2-3 éves intervallumban mikor lesz szobatiszta. Elkezdheti valaki pont a 2. születésnapján, de tegyük fel akkor még nem kész rá. Akkor vissza fog esni folyamatosan. Amúgy maga a visszaesés annyit jelent, h nem megfelelő időben volt rávezetve a szobatisztaságra, mert nem érti, h neki miért jobb pelus nélkül már? Ez egy bonyolult idegi-fizikai szabályozás "végeredménye",amire meg kell érni egy kisgyereknek, és hetek, hónapok is sokat számítanak!

2012. aug. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az én lányom 2 éves elmúlt amikor szobatiszta lett,majd ágytiszta,

onnantól kezdve nem is kellett neki a palus.

aztán jó egy hónapja éjjel bepisilt.gondoltam baleset,de aztán 1 nap kihagyásával 4 napig minden éjjel bepisilt és egyszer délutáni alvásnál is.

nem kérte a pelenkát éjjelre,de nem is ellenkedett.

kb 1 hónapig kapott éjjelre pelust,aztán már mondta h nem kell.

azóta megint nincs baj.

hogy ez most vissza esés volt vagy felfázás nem tudom.

mi így jártunk

2012. aug. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!