Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan bilizik a gyereked?

Hogyan bilizik a gyereked?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szól, akik kisgyereke bilit használ, nem vécészűkítőt. Le tudja húzni egyedül a bugyit, és elintézi? Vagy szól, és Te segítesz ezeket is elvégezni? Akinél önállóan áll neki: miután végzett, szól, vagy ezt is elintézi egyedül, és kiönti a vécébe? Esetleg otthagyja?

A kérdés azért érdekel, mert 2 éves és 4 hónapos kisfiam egyre ügyesebben pisil a bilibe, már szól előre, de nem tudja egyedül lehúzni még a kisgyatyát, így teljesen rám van utalva. Nem tudom, mekkora probléma ez. Ha nagy ritkán valami miatt meztelenül szaladgál itthon, akkor elintézi egyedül, de erre nem szeretném rászoktatni, mert sok olyan eset van a környezetemben, amikor ezt szokta meg a gyerek, és amikor a rossz idő miatt adni kellett rá valamit, teljesen visszaesett.



2012. aug. 21. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:

26 hónapos lányom előre szól ha kell neki(azt is mondja hogy pisi vagy kaka lesz) lehúzom a bugyiját+ nadrágját és elmegy egyedül elintézni,ha végzett szól hogy "anya pisiltem/kakiltam", megtörlöm ,felhúzom a ruháit,és kiöntöm a vécébe,ő meg lehúzhatja,ezt élvezi :)

Szerintem még nem gond ha nem öltöznek/vetkőznek egyedül. Még az ovisoknak is segítenek az óvonénik.

2012. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

26 hós a fiam. Wc-be is szok pisilni, de bilibe jobban szeret, no meg a fűbe. Általában én húzom le a bugyiját és én is húzom föl. Ritkán elintézi maga, de akkor inkább leveszi a bugyiját. Volt hogy egyedül akarta elintézni mindent, igy a pisi a biliből a wc mellett landolt. :P Szerintem örülhetünk annak hogy ilyen ügyesek a gyerkőceink, hogy egyáltalán leszoktak a pelusról. Valószinű kis idő még kell nekik ahhoz, hogy megtanulják az öltözködést is. Ilyen jó időben van hogy ő is bugyi nélkül rohangál a házban ha mondjuk én főzök és nincs időm folyton a bugyit huzogatni a pisihez. Ha belegondolok hogy két hónapja még azt sem reméltem hogy leszokik a pelusról és most meg éjjel sem pisil be, hát én ennek is nagyon örülök. :)

3 gyerekes anyuka

2012. aug. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 25 hós, és lustácska. Bugyit és nadrágot le tudja venni, mert fürdésnél önállóan öltözik, de a bilinél nem hajlandó, mindig közli: Anya. Ülni, van, hogy ráül magától, van, hogy engem kér, de papírt mindig kell neki adni, hogy megtörölje a pucuját.
2012. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából azért kérdeztem, mert több helyen olvastam, hogy addig nem lehet szobatisztaságról beszélni, amíg nem megy minden lépés önállóan, sőt, több helyen egyenesen hibának, erőltetésnek állították be, ha ilyen körülmények között is biliztetjük a gyereket. Én is úgy érzem, hogy ez azért kicsit sok elvárás egy 2 évestől, lehet, hogy megint a pelenkagyártók állnak a háttérben. :)

2012. aug. 22. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Hiba?? ha öltözni nem tud de bilibe pisilni igen egy két éves?? Ezt valami nagyon barom találta ki biztos!! :DD

Még annyit az öltözködésről hogy az egyik lányom oviból maradt ki mikor született a tesó, utána öltözött egyedül föl, persze tudott ő, csak hát egyszerúbb volt ha anyuci öltözteti. Olyan lassú és szétszórt volt, hogy inkább segitettem neki. És ezzel nem én voltam egyedül hidd el. :)

2012. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy szobatisztaság azt jelenti, hogy a gyerek nem pisil, kakil be se nappal se éjjel, köze nincs az öltözködéshez. Elvégre mindent meg kell tanulniuk.
2012. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!