Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságban tudnátok...

Szobatisztaságban tudnátok segíteni, tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves 8 hónapos. Már több hónappal ezelôtt elkezdett érdeklôdni a bili után, ráült, szoktatta magát hozzá, bár bele ritkán sikerült. Aztán kb 2 hónappal ezelôtt egy nagyon meleg hétvégén nem adtam rá pelust, mert olyan meleg volt, hogy kipálott a feneke. Aznap volt néhány baleset, de aztán napról napra egyre kevesebb. ëjszakára még mindig kap pelust, mert nagyon sokat pisil éjszaka. Azóta nagyon ügyes lett, eljutottunk oda, hogy max 1 baleset volt naponta, vagy még annyi sem, sôt néha már felült a WC-re, szûkítô nélkül és odapisilt. Egészen a mostani hétvégéig. Szombat vasárnap rokonoknál voltunk falun. Vittem neki a 2 napra 6 garnitúra ruhát. Érkezés után még az elsô pisilések rendben a bilibe vagy a bokorba mentek. Aztán egyre több lett a baleset. A végén már a 6 garnitúra ruhát összepisilte. Gondoltam a sok újdonság, élmény miatt nem figyelt oda. Másnap folytatódott a baleset sorozat, hogy a végén ráadtam a bugyipelust, mert már nem volt száraz ruhája. Hiába mostam ki ôket elôzô nap, az éjszaka nyirkossága miatt nem száradtak meg (Ukrajnában voltunk). Persze ha szólt, hogy pisilni kell, a bugyipelust ugyanúgy letoltuk és pisiltünk a bokorba. Persze a sok vizes ruhának meglett a sajnálatos eredménye: megfázott egy kicsit, prüszköl, enyhén folyik az orra és még több a pisi. Ma, mivel már itthon voltunk, gondoltam, nem adok rá pelust. Állandóan baleset volt. Gondoltam a felfázás miatt, de délutánra már láttam rajta, hogy sokszor szándékosan csinálja. Már amikor adtam rá a tiszta bugyit, mondta, hogy bele fog pisilni. Aztán ült a szônyegen és láttam rajta, hogy most fog pisilni. Kérdeztem is tôle, vittem is neki a bilit, mégis a szônyegre pisilt. Ugyanígy, ugyanezzel a "nem kell pisilni, nem kell a bili" történettel a konyahkôre, az erkélyre, a parkettára és még ki tudja hova pisilt. A bugyipelust nem akarja felvenni, de minden pisi a bugyiba megy. Csak a kaki, hála istennek, megy a bilibe. Mit tegyek? Mit csináljak? Már nagyon elkeseredtem és nem tudom melyik a jobb, cserélni minden bepisilés után a bugyit, vagy ráadni újból a pelust? Már tóbb, mint 2 hónapja tanuljuk a nappali szobatisztaságot és a kezdeti 2-3 hét siker után visszafelé haladunk. Mit csinálok rosszul? Tudnátok tanácsot adni? Köszönöm mindenkinek.

2012. aug. 20. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

fiam 1 hónappal idősebb, 2 hónappal ezelőtt megmutattam neki, hogyan kell egyedül pisilni.

tehát ha pisilnie kell, bemegy a wc-be, felteszi a deszkára a szűkítőt, felmászik, pisil, wc papírral megtörli, lemászik, lehúzza a wc-t, elköszön a papírtól (ez elmaradhatatlan), kezet mos, megtörli a kezét, kijön :)

jah és kihagytam, hogy magára csukja az ajtót mert hogy egyedül akar pisil, amit tök meg is értek így a dackorszak közepén, ennyi önállóság meg már el is várható talán ha mutat hajlandóságot :)

szerintem próbáld meg te is, hogy nem bilivel kergeted, hanem megmutatod mit csináljon és menjen, intézze egyedül, ebben rengeteg újdonság lesz, biztos tetszeni fog neki, hogy lehúzhatja maga után, vagy egyedül letépheti a papírt, megtörölheti magának... :)

2012. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Eddig is lehúzhatta egyedül a wc-t, letéphetett a papirból és kitörölhette a fenekét, sôt most már az én fenekemet is ô törli:-))) Persze utána én rásegítek. A mai gond az volt, hogy semmi hajlandóságot nem mutatott a bugyin kívüli pisilésre. A kakinál, 2x is volt ma, rögtön szaladt a biliért, de a pisilésnél meg se moccant, csak bepisilt és utána közölte: "Aja, megint bepisiltem"
2012. aug. 20. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Náluk az vált be, hogy vettünk Thomas-os meg verdás bugyit, és ha belement a pisi, akkor az a bugyi megharagudott, és elbújt. Mivel nagy kedvenc mindkettő, egy idő után ordított hogy neki thomas vagy verda bugyi kell, nem pisil bele- nem is pisilt, azóta rendben van. Néha a nagy játékban becsurran egy csepp, de ez a maximum baleset szerencsére:)
2012. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Megpróbálom akkor a mintás bugyival. Az szomorít el, hogy már annyira szépen ment minden, naponta max 1 baleset volt és erre most ez a hatalmas visszaesés:-((((
2012. aug. 21. 06:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az előző verzió jött be, csak Eperkés bugyival:)

Szerintem csináld azt, hogy reggel megkapja a szépo bugyit, de mondod, hogy egy nap csak egy ilyet lehet felvenni. Ha pisis lesz, akkor pelust kapsz. Tudom, kegyetlenül hangzik, de a leggagyibb, csörgős pelust vennék. Lehet, hogy egy-két napig csakazértis bepisil, de hosszabb távon ő sem ellensége magának.

2012. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!