Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztasag: Nalatok is...

Szobatisztasag: Nalatok is vannak apro balesetek neha?

Figyelt kérdés

Kislanyom most lesz par nap mulva 25 honapos. Tobb, mint 2 hettel ez elott mar sokadjara ujra elovettem a szobatisztasag temat. Elozoleg mar ha meztelen rohangalt a gyerek, akkor o maga fogta magat es rault a bilire, ha kellett. (23 honaposan) De tudtam, hogy ez igy nem lesz jo, ruhastol is annak kell lennie, marpedig, ha bugyi volt rajta, akkor mar nem szolt. Igy pihentettem a temat par hetre.

Most, amikor ujra kezdtem, teljesen levettem rola a pelenkat, egesz nap bugyiban es nadragban van. Mondtam neki, hogy elhagyjuk matol a pelust, most mar szoljon, ha kell pisilni vagy kakilni. Es o szolt is. Az elso het hullamvolgyes volt, voltak jobb es voltak rosszabb napok. Kovetkezo hetre balesetmentesek lettunk. Ejjel elofordul 3-4 naponta a baleset. Par napja szinte minden nap van egy balesetunk.

Nalatok is van ilyen?

Ejszakara kitalaltam, hogy veszek vizallo bugyit a bugyi fole, de egyszeruen nem akarja megturni. Olyan bugyit adok ra eleve, ami vastagabb, de nem tartja benn a nedvesseget.

Gondolkozok rajta, hogy veszek egy csomag bugyipelenkat (es ejszakai bugyinak nevezem kislanyom elott), mert meg tul gyakorinak tartom az ejszakai baleseteteket. Ha mar nem lesz egy par hetig este se baleset, akkor elhagyjuk azt is. Ti mit javasoltok erre, van jobb otletetek?


2012. aug. 22. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt még 2-3 hétig hogy bele merült a játékba, és bepisilt!

Éjszakára lehet kapni a dm-Ben pelenkázó alátétet, ami ugyan úgy szívja a nedvességet mint a pelenka, én azt tettem a lepedő alá, hogy a matrac ne ázzon át.

A bugyipelenka is jó, lehet kapni pampers márkában olyat amin pony van, akkor a ruhája nem ázik át, és lehet bugyiban hívni!

Az éjszakai balesetek még 3 éves koráig előfordúlhatnak, mert még este nagyon elernyednek az izmok, és kicsi ő még, mélyen alszik, nem kel fel arra hogy pisilnie kell!

Barátnőm minden éjjel keltette a fiát éjfélkor, kivitte pisilni, félálomban volt a gyerek, szó nélkül vissza aludt!

2012. aug. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok.A lányom 22 hós kora óta nappalra szinte baleset nélkül szobatiszta.De kapaszkodjatok meg,három éves múlt ebben a hónapban és még mindig bepisil éjszaka.A nap közbeni alváshoz ezen a héten lett szobatiszta,itt már baleset sincs és van,hogy reggel is száraz pelussal kel,ill. alig van a pelenkába valami.Érdekelne,hogy hol lehet ilyen gumi bugyit kapni,amit írtál.Ez egy pisi adagot kibír anélkül,hogy eláztatná az ágyat.Az a baj a nadrág pelenkával,hogy kényelmes a gyereknek és hiába mondom,hogy bugyi,tudja,hogy nem az és így nem szól,hogy pisilni kell.Én is csinálom azt,hogy ki viszem éjszaka pisilni,de nekem kétszer kéne vinnem és nem bírok minden nap felkelni kétszer,simán van,hogy bealszok.Meg ez nem is megoldás,mert ettől meg nem szobatiszta igazából.
2012. aug. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Az kérdés lenne,hogy a gumibugyi kibír egy pisilést,úgy,hogy nem áztatja el az ágyat?Ill. hol lehet ilyet kapni?
2012. aug. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem Magyarorszagon lakom, igy azt a dm-eset nem tudom kiprobalni, de utana nezek, hogy itt kaphato e. En ugy csinaltam most, hogy fogtam ket fekete zsakot es azt huztam ra egyik meg masik oldalrol a matracra, ra a lepedo es ugy alszik lanyom. Szerencsere nem zavarja, hogy kicsit zorog. Altalaban reggel tortenik a baleset, ugy ebred fel, hogy bepisil. Az ejszaka kozepen csak akkor van baleset, ha koran bealszik, mert kifaradt aznap nagyon es igy nem tud elotte pisilni.

Szoval ugy gondolom, hogy nagyon nem vagyunk messze az ejszakai szobatisztasagtol sem, hisz az esetek tobbsegeben szaraz marad este a bugyi, csak reggel 7 ora korul csurog be.

Itt is nagy slager a pampers, foleg azt hasznaltunk mi is (majdnem ugyanannyi volt, mint a tescos pelus-itt is van tesco-akkor mar miert ne pampers...csak itt a tescos is majdnem olyan minoseg, mint a pampers.

Koszi a valaszt:D

2012. aug. 22. 08:34
 5/8 A kérdező kommentje:

2. valaszolo:

Ahogy irtam, nem Mo-on lakom, igy hiaba mondanam neked, itt lehet kapni drogeriaban is. De ebay-rol vettem. Olyan, hogy kivul muanyag, ahhoz hasonlo anyagbol keszult, ami regen a textilpelushoz volt muanyag. A belsejebe egy reteg pamut van, egy 2 eves pisimennyisege mar nem fer el benne...idovel utat talal maganak, ha csak az van rajta. A combjainal pamuttal van bevonva, ami nem szorosan fogja korbe a combjat. Ezert akartam a nedvszivo bugyival egyutt hasznalni.

2012. aug. 22. 08:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a választ!utána nézek itthon!
2012. aug. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben még pelenkáznám éjjelre, nem kell azonnal ágytisztának is lenni, de persze ahogy érzed. :)

Balesetek meg még lesznek sokáig, még a kiscsoportban sem szólnak érte. Az én kisfiam is úgymond szobatiszta, vagyis itthon kisnadrágban van, és szól, ha pisilnie kell. A kakiért nem, ezért az utcára még pelenkázom. Tegnapelőtt átvittük a nagypapájához egy napra, mondtuk, hogy mi a helyzet, szól, ha pisilnie kell. Hát ott egyszer sem szólt, inkább ötször bepisilt és kétszer bekakilt. Van ilyen.

2012. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jovo heten kezdi a bolcsit a lanyom, a heten van beszoktatason. 2x1 orat kell ott tartozkodnia velem, vagy nelkulem. Az elso mar megvolt, a masodik majd holnap lesz. Vegig azon izgultam, hogy csak ne legyen semmi baj:D Fel napra adom meg be csak, de fel vagyok ra keszulve, hogy eleinte lesznek balesetek. (Azt mondtak a dadusok, hogy semmi baj, rakjak egy tucat ruhat neki, annyi biztos eleg lesz)

Szoval akkor tulajdonkeppen mondhatom, hogy szobatiszta nappalra, csak neha becsurran.

A kakaval meg mi is ugy allunk, hogy vendegsegbe nem szol. Pisiert szolt a multkor odavoltunk egy kicsit ismerosoknel es szolt a pisiert, de par percre ra bekakilt. Itthon is meg ugy megy, hogy figyelem nagyon, mert elofordul-az elmult egy hetben mar nem igazan-, hogy nem szol erte, hanem en kerdezek ra, es akkor mondja, hogy igen, menjunk. Az elmult par napban alakult ki nala az is, hogy lassan kezdi kulonvalasztani a kakit a pisitol. Eddig mindig azt is pisinek jelezte. Most mar mondja, hogy kakilok. De mikor kozeledik az ido, hogy kakilnia kell, 5-30 percenkent szol, hogy kell, raulunk, de semmi. Most mar egyre ritkabban van teves riasztas es az azok kozotti ido is kezd tobb lenni. Eloszor volt, hogy 6-7 alkalommal is nekifutottunk, mire tenyleg jott a kaka. Meg eloszor allva kakalt csak, most mar egyre jobban ra tudom venni, hogy leuljon. Ha kakilnia kell, akkor rohangal, mint pok a falon, mikor bemegyunk a furdobe, hogy akkor uljunk ra, neha eloszor berohan a sajat szobajaba, ami a furdo mellett van, aztan rogton kirohan vissza a furdobe, legtobbszor meg bemegyunk a furdobe es eloszor elrohan a vegebe, majd vissza hozzam,hogy leuljon, de van, hogy ket kort is fut:D Muris:D Mindig nezni akarja, ahogy kijon a kaka. Gondolom ez a futkarozas ilyen potcselekves lehet, ha mar elbujni nem lehet, akkor futkarozik.

Nezegettem a pampers easy up -jait, ami erre valo, lehet ma elmegyunk es veszunk, amugy is venni akarok neki valtoscipot meg kinti cipot, mert lassan kinovi.

2012. aug. 22. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!