Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szobatisztaság, bilire szoktat...

Szobatisztaság, bilire szoktatás, de hogyan? Balesetek a lakásban?

Figyelt kérdés
Igaz még csak egy éves a babám, de gondoltam hogy most nyáron megismertetem a bilivel, had barátkozzon vele. Még korai neki a szobatisztaság, nem is erről szólna. De nem igazán tudom, hogyan is fogjak neki. Ébredés után mindig van pisi, sokszor kaki is a pelusban, tehát olyankor hiába ültetném rá. Ha később esetleg levenném a pelust akkor mit csináljak a "balesetekkel"? Laminált parketta és szőnyeg van, egyik sem szereti a folyadékot :( Hetek óta figyelem a srácot, hogy látom e rajta amikor pl jön a kaki...de semmi, szeme se rezzen :)És rendszer sincs a dologban, hogy pl. a nap melyik szakában végzi nagy dolgát...mindig máskor. :)
2010. jún. 19. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
na akkor meg minek biliztetnéd? szegénykét hagyd ezzel békén. majd 1 év múlva... v ha korábban szól, akkor akkor. de ne úgy biliztesd, h te kitalálod, h mostmár lehet, szegénynek meg kínai az egész.
2010. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem kínozni szeretném!! ha látom hogy nem megy akkor nem erőltetem!! csupán azt kérdeztem hogy hogyan fogjunk neki. ha úgy jobban tetszik akkor majd jövőre....
2010. jún. 19. 10:04
 3/7 anonim ***** válasza:

hát ne haragudj, nekem teljesen mindegy, h a gyermeked mikor bilizik, v mikor sem. csak segíteni akartam, hha semmiféle jelet nem mutat, akkor felesleges elkezdeni.

de ültesd rá, aztán magyarzád el neki, h mire való, stb... amit a józan paraszti ész diktál, semmi több...

2010. jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se kezdjétek el, nem nagyon van értelme. Még nem tudja, nem érzi, nem érti az összeköttetést. Ő most felfedezni szeretne, játszani, új dolgokat megismerni. Bőven ráérsz jövő tavasszal, nyáron, akkor nem lesz kínlódás, folyton takarítás, mert pár hét alatt menni fog.


Leveheted róla a pelust, biliztetheted, ha nekem úgy jobb, őt a legkevésbé sem fogja érdekelni valószínűleg. Ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, akkor ültesd gyakran a bilire, hátha pisil, kakil, de ha így is lesz, valószínűleg csak véletlenül.

Sok baleset lesz, 10-ből 8-szor, mert egy egy éves gyerek még nem érett erre.


Bocsi, hogy nem olyan választ kaptál, mint amilyet vártál.

Nem azt mondom, hogy főjön be a pelus alatt, hadd pucérkodjon, persze, de ne szobatisztává nevelés céljából, hanem mert meleg van :)

2010. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Vannak érdekes színű wc öblítők... kék zöld sárga.. meg kell mutatni a babának.. ráülök és lehíúzom.. és közben beszélek hozzá... : és nézd kék lett, modst csináld te is..

Majd

Rá kell ültetni és ha pisilt, kakált, akkor neki kell megengedni hogy lehúzza.... Tetszeni fog neki...

Ezután ismét nagyon rövid mondatokkal el kel neki mondani: ha pisilnie kell szóljon.. és ő is oda ülhet ahol az anyu apu szinezi a vizet... (pl)

Ilyenkor... ha jól sikerül 5-10-20 alkalommal akkor is ki kell majd neki menni amikor semmit nem produkál a baba, mert tetszik neki, és az agya tanulja... a jelenséget..

2-6 nap és soha nem kell bilit és mást produkálni..

Ezt járó babákkal lehet megtanítani.

2010. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fiam lassan 21 hónapos múlt héten én is próbálkozdtam ezzel ,de sajnos semmi...ugy hogy vissza is tettem a pelust mert tiszta pisi szagú a szönyeg meg az ágy ,,,anyi volt ,hogy amikor pisilt mondta ne ne az meg nem elég ,egyébként nem sokat beszél pár szót ,de mindent megért és nem azért lesz szobatiszta mert szoktatjuk ,hanem mert majd megérnek rá.
2010. jún. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

Utolsóval nem értek eggyet. Igen is és szoktatni kell a babákat a bilire. Akkor az én kisfiam 11 hónaposan már érett lenne a bilizésre?!?!?

8 hós kora óta minden este rá lett ültetve a bilire játszásiból. Egyszer látta, hogy amikor pisil végülis mi is történik és azóta hogy ha kérdezem, hogy kell e pisilni oda megyünk a bilihez és alig várja már hogy levegyem a kisruháját meg a pelust, ha van rajta és már nyomja is a pisit. Nemrég mikor jó melegek voltak, levettem a pelust róla és reggel fél 8-tól estig csak alvásnál (11-13) volt rajta a pelus. Egész nap 2 baleset történt, de ez semmi. Különben meg a szőnyeget vagy bármit ki lehet takarítani, ha véletlen rápisilne. Semmi baja nem lessz tőle.

Lehet lepontozni.

2010. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!