Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság?! Ti levennétek...

Szobatisztaság?! Ti levennétek már a pelust?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiammal kapcsolatban kérdeznék. Pénteken közölte a kisfiam,mikor elmentünk az ovi előtt,hogy neki nem kell pelus (tudja,hogy oviba csak akkor mehet ha már nem lesz pelusa).Ez volt délután.Levettem a pelust úgy ahogy kérte.Aznap 2 baleset volt.Az eleje becsorgott.Már éjszakára sem akart felvenni pelust,de azért ráadtuk,mert nem ébredt volna fel,hogy pisilni kell.

Szombaton egésznap 4 baleset volt,ebből 1x teljesen bepisilt,a többi csak becsorgott.Vasárnap 2x volt baleset éppen becsorgott,ma reggel is 2x. Ha megyünk valahova,vagy alszik ráadom a pelust.Szerintetek még nem gond,hogy ennyiszer van baleset?Vagy adjam vissza a pelust?A kakit csak pelusba intézi,azt nem is hozom fel neki,nem akarom,hogy visszatartsa.Az még rosszabb lenne.

Viszont ami érdekes,hogy mehet bármikor oviba,már felvették.És ilyenkor mennyi idő után lehet azt mondani,hogy engednétek oviba?Az óvónő azt mondta,hogy ha a kakit otthon végzi el pelusba,az nem gond,csak a pisi miatt ne kelljen pelenka.

Amit még kihagytam,hogy a kisfiam nagyrészt mikor pisilnie kell,nem szól csak ráül a bilire,ha elvégezte lehúzza a wc-én és szépen fel is öltözik.

Illetve még családi napközibe jár,és ha ott nem akar bilizni,akkor mit csináljak?Erőltetni sem akarom,viszont az sem megoldás,hogy ha levesszük a pelust tudja,hogy bilizni kell,ha meg rajta van,akkor bepisil a pelusba.Ritka,hogy a pelust is leveszi és úgy pisil.Szerintetek?


2013. jan. 14. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni, hogy leveszed a pelust, de ha továbbra is ennyi a baleset (ahogy írtad, hogy napi 4 körül) akkor visszaadnám és próbálkoznék újra 1-2 hét elteltével.

Az ovihoz viszont ennél sokkal stabilabbnak kell lennie. Ott időközönként megpisiltetik az egész társaságot, de ha közben is kell neki, akkor tudnia kell visszatartani, amíg elér a wc-ig, és jeleznie kell az ovónéninek, hogy ki kell mennie. Ott nem fogják tőle kérdezgetni fél óránként hogy kell-e pisilni, hanem érthető hogy neki kell szólni. Tehát még érnie kell egy picit hozzá. Ez minden gyereknél más időt jelent, amíg stabil szobatisztává válik, szóval nem tudnám megmondani hogy mennyi idő múlva mehetne oviba. De az ovik között is van különbség, mert van ahol nem probléma ha többször van baleset, van ahol meg azt mondják , hogy addig ne is járjon. És az alvásnál is van olyan ovi, ahol ráadják alvásra a pelust ha kell, de van ahol nem. Szerintem kérdezd meg az ovonőtöket hogy mit javasol.

2013. jan. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

még innen elég hosszú folyamat, ha magunkból indulok ki, olyan 2-3 hónap.

akkor viheted szerintem oviba, ha már nincs becsurgós baleset se és szól! na meg sétához se kell pelus.

szerintem csináljátok tovább így. ott ne legyen pelus, máshova adj rá. mikor jön a jó idő akkor vedd le sétákhoz is. aztán majd csak szólni is fog, hogy pisilnie kell és akkor majd ha már 2-3 hete nem lesz baleset, mehettek oviba. szerintem március-április környékén :)

2013. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SzErika22 válasza:

Mi másfél hete próbálkozunk a 2 és fél éves kislányommal... Én is ebben a dilemmában voltam, hogy mikor vegyem le teljesen napközben!! De aztán "hirtelen" levettem - persze beszéltünk róla és előtte sokszor bilire ültettem, legtöbbször sikerült is pisilni (néha kakilni is)!

Úgy gondoltam, itt az ideje változtatni!! S nem akartam megzavarni, hogy egyszer ráadom, egyszer nem - így most nem adom rá napközben egyáltalán!!!

Első napon reggeltől estig 7x cseréltünk bugyit, második nap 3x, stb. Talán ma van 3. napja, hogy egyszer sem pisil be napközben... Sőt már nem is engedi, hogy segítsek!! :)) A napközbeni alvásnál sem adok rá!! Teszek alá gumilepedőt, így nem aggódom - de egyszer sem pisilt be a délutáni alvás alatt!!!

Szerintem vigyél magaddal több váltóruhát és vedd le neki véglegesen - minthogy összezavard azzal, hogy nem érti mikor van és mikor nincs fent neki!!!

2013. jan. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy vagyok vele,hogy ideje váltani,mert a libero pelus nagyon kényelmes neki.A napközibe ma egyáltalán nem akart pisilni,engem amint meglátott szólt,hogy anya pisilni kell.Szegény már sírt.Bele is pisilt.
2013. jan. 14. 12:01
 5/7 SzErika22 válasza:
Hogy vagytok??? :)
2013. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kérdésed :)Napi 1-2 becsorgás előfordul.A napközibe is pisil,viszont ott már a wc-be:)Ott is pelus nélkül van,meg itthon is.

Itthon bilizik,de ma veszünk wc szűkítőt neki.

Ami előrehaladás az az,hogy már a kakit sem tartja vissza.:)Igaz pelusba sem akarja,wc-be sem és bilibe sem,megy a nadrágba.Nem erőltetjük.Már ez is előrehaladás.Jó úton haladunk szerinted?

2013. jan. 19. 07:07
 7/7 SzErika22 válasza:
Privát! ;)
2013. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!