Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság? Elrontottam?

Szobatisztaság? Elrontottam?

Figyelt kérdés

26 hónapos a lányom, 19 hónapos kora óta egyik napról a másikra mindenféle baleset nélkül szobatiszta lett. Alváshoz még kap pelust, de az utóbbi hetekben mindig abba kakál, avgyis úgy foglamaznék,hogy abba is. Mert délelőtt kakil egyszer, és délután alváskor a pelusba mégegyszer. PEdig már örültem,hogy nemsokára elhagyjuk azt is, hiszen épp hogy egy pici pisi van benne.


Rizikózzak és vegyem le róla,vagy várjak türelmesen?


2013. jan. 7. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
én nem adnám vissza nappalra se csak éjjel ha muszáj 26 hós a lányom és szobatiszta elajándékoztam az összes pelust igy esélyem se lenne ilyet ráadni. mert megzavarja
2013. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg pelenkát visel addig a lányodnak ez lesz a jó, és kényelmesebb. Én megszüntetném a pelenkát, még akkor is ha eleinte előfordulnak kisebb nagyobb balesetek.. Inkább mosnék ki ágyneműt ha ez az ára hogy végleg szobatiszta legyen.
2013. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókhoz, megzavarhatja ha nappalra is kap.
2013. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

CSak alváshoz van neki,mert eleinte sokat pisilt, kb egy hónapja van az,hogy épphogy egy pisi lehet benne csak.

2 hónapja már egyszer próbáltuk levenni alváskor is délután,de bepisilt, és fel sem ébredt rá.Után apedig kétésgbeesetten ébredt,hogy "anya, bepisi":(

2013. jan. 7. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ennyi idős és már csak az éjszakai alváshoz van rajta pelus. Szerintem délután már ne adj rá, menjetek el pisilni lefekvés előtt és tegyél alá egy régi hálózsákot vagy porócot összehajtogatva, hogy ha baleset történne, ne kelljen az egész ágyat mosni. A fiam már magától veszi ki a szekrényből a hálózsákot alvás előtt, majd megy pisilni és kéri az altató meséjét. Hamar megszokta ezt a kis rituálét és 10ből 9x már nem pisil be. Ha mégis, akkor sincs semmi baj, mindig megnyugtatom, hogy ilyen előfordul, ne is törődjön vele, mert ha leszídom és csalódásként éli meg, sokkal többször bepisil majd.
2013. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen a lányom is ezt csinálta! :) Ő megvárta, hogy az esti lefekvés előtt, fürdés után megkapja a pelust éjszakára. Akkor elvonult a fotel mögé, és "dolgozott". :D

Nem vettem el tőle a pelenkát emiatt, vártam még egy keveset, és kb 32 hónapos korára tökéletesen szobatiszta lett éjjel-nappalra. Persze, azért magyaráztam neki, hogy a kakit is a wc-be kell rakni, nem csak a pisit (utálta a bilit, wc-szűkítőt használtunk nagyon hamar neki). Egy idő után csak rájött, hogy ez már így elég ciki, és magától leszokott arról, hogy megvárja a pelenkát a "nagydologhoz". Vannak gyerekek, akik valamiért idegenkednek attól, hogy a kakit is a bilibe/wc-be nyomják, előfordul, hogy félelmetes számukra, hogy mi jön ki belőlük! A lényeg, hogy ez persze egy idő után elmúlik, és minden rendeződik. Nálunk így működött.

A lánykám már 13 éves, szóval jó mélyre kellett ásnom neked az emlékeim közt, de sikerült! :) Látod, ő is szobatiszta lett, nem kell ezt túlspirázni, nyugi! :)

Most 21 hós a fiam, eszébe sincs a bilibe produkálni semmit, de nem sietek, majd a nyár hozza az áttörést! Csak lazán, anyucik! :))

2013. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!