Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ágytisztaság? Fele-fele...

Ágytisztaság? Fele-fele arányban pisil be éjjel a 3 éves kislányom.

Figyelt kérdés

Nem akar pelust éjjelre. Büszkén mondja minden reggel, hogy nem pisilt be, néha olyankor is, amikor bepisilt. Olyan mélyen alszik, hogy nem veszi észre. (Ha pelenkában aludt, akkor mindig elmondta, hogy nem pisilt be éjjel, mert nem érzi, hogy pisis. Ha bugyiban aludt, és akkor pisilt be, azt is csak akkor veszi észre, amikor kiszáll az ágyából.)

Jövő hónapban tölti be a 3 évet. Fél éve szobatiszta.


Mit tegyek? Szívem szerint inkább ráadnám a pelust, de ő nagyon nem akarja. Nem akarom ráerőltetni sem ezért a pelenkát.



2013. jan. 9. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, nem akart pelust húzni a gyerekem, viszont rendszeresen bepisilt. Így mi azt csináltuk, hogy kifigyeltük, mikor pisil be, így ezt megelőzvén, kivittük álmában megpisiltetni. Kb 2-3 hétig tartott ez az álompisilő állapot, azóta magától szól, felébred éjjel, ha pisilnie kell.

Szerintem ha nem akarja a pelust, akkor ne add rá.

2013. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt az álomba pisilést el sem tudom képzelni..ül a bilin/wc-n és várjátok hogy csurgasson közben meg alszik....nem semmi.

Amúgy meg nem ébresztgetném és hacsak lehet ne is szokjon hozzá(újra!)az éjszakai keléshez.


Kérdező:

Én nem adnám vissza rá a pelust,főleg ha ő sem akarja,gumilepedő,turkába venni sok lepedőt,pizsit és sajna marad a sok mosás,de lehet 2-3 hét és megszűnik a bepisilés.

2013. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én sem ébreszteném fel éjjel csak azért, hogy pisiljen. Nekem 3 gyermekem van, a nagyobbik kisfiam 2,5 éves korában vált szoba- és ágytisztává (kb. 2-3 alkalom volt 2,5 éves kora után mikor bepisilt éjjel), a doktornőnk azt mondta erre, hogy szerencsénk van, hiszen a gyermekek 6 éves korukra válnak teljesen ágytisztáva, mert ekkor válik az agyban tudatossá az, hogy nem pisilünk be éjjel. A kislányommal más volt a helyzet, ő rendszeresen bepisilt éjjel és bizony miután megtörtént a dolog, sikítozva ébredt, úgy megrémült attól, hogy álmában bepisilt :( Erről beszéltem a doktornőnkkel és az ő javaslatára, hogy "elkerüljük az éjszakai rémületet és higiéniai szempontból" (ezeket mondta anno az orvosunk) újra ráadtam a pelust, de kizárólag éjszaka, amint felkelt levettünk. Ez nem okozott nála semmilyen problémát, nem szokott vissza újra a pelusra nappal (ahogy azt sokan hiszik), és semmilyen zavart nem okozott ez nála. Csak annyi változás történt, hogy nem rémült "halálra" az éjszaka közepén csak azért, mert bepisilt. Nálunk ez vált be! A kisfiam 3 éves múlt, szobatiszta fél éve, de az ágytisztaság neki sem megy, ami természetes az ő korában. A nappali alvással nincs gond, óvis és ott is alszik, bepisilés a délutáni alvásnál nincs, de éjszaka igen. Van, hogy nem pisil be egy hétig is éjjel, de olyan is van, hogy pár napig minden nap. Ezt kiszámolni nem lehet, úgy hogy marad a pelus. Volt, hogy ő is tiltakozott ellene, de mindig mondogattam neki, hogy ebben nem fázik a popsija éjjel azért kell :) Reggel pedig ébredés után leveszi magáról, nála sem okoz problémát az éjszakai pelusozás :) Ez a saját tapasztalatom, saját véleményem :D E kérdésben neked kell döntened én csak leírtam, hogy nálunk, hogy működött/működik ez :D De mindenesetre azt én sem javaslom, hogy pisilési célzattal felébreszd, akkor mikor a legjobban pihen.
2013. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1.v

Nem kellett felkelteni a lányomat az éjszakai pisiléshez. Fogtam, kivittem, ráültettem a vécére, pisilt és vittem is vissza az ágyba. Fel sem ébredt, de amikor szóltam neki, hogy pisilj, akkor pisilt. Furán hangzik, de tényleg így volt :) Ez ment 2-3 hétig, utána már magától szólt éjszaka.

Minden éjjel pisil egyszer, ilyenkor szól és segítünk neki.

2013. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Visszaadtam éjjelre a pelust, most éppen száraz maradt. Nem keltem fel egyelőre :)


Köszi még egyszer!

2013. jan. 13. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!