Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más kisgyermeke is ennyire...

Más kisgyermeke is ennyire eleven?

Figyelt kérdés
én már annira kivagyok. Ma is fél6-kor kelt, nem akart fél 11ig aludni pedig álandóan ásított, meg dölöngélt. Mindnet odahoz nekem, a cipőt is, amit ha nem fogadok el a számba nyom. Erről, hogy lehet leszoktatni. Mondtam neki, muttattam, már rongyosra beszéltem a szám, nem akarja megérteni. Ha szépen szólok az se jó, ha hangosabban elkezd hisztizni hozzá. A másik a hiszti, egyszerűen elviselhetetlen, ha valami nem úgy van, már veri is földhöz magát. Ezt miért csinálja? Ha valami nem sikerül, őrjöng, üvölt. 14 hónapos, de ha ezt továbbfolytatja kikészülök. Közben meg mg várom a kistesót, már előre félek, mit fog vele csinálni. Másnak is ilyen a gyerek? Persze vannak napjai amikor aranyos, de este 6 után, fürdésig 8-ig, maga a pokol vele. Állandóan harap, lovagol a hasamon, pofozkodik, ütöget, csipked, nem érti meg ha rászólunk. Olyan szar anyának érzem magam.....
2009. aug. 29. 10:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a rajzolást, adj neki zsirkrétát vagy só-liszt gyurmát csináljatok. Lehet csak unja a játékait, esetleg segithet valami kreativ dolog. Esetleg mesedvd. nem akarlak elkeseriteni, de ha ilyen anyás, biztos nem lesz könnyű ha megszületik a pici. Nem tudom kisfiu vagy kislány, de próbáljatok együtt készülni a tesóra.

Nálunk én tudom hogy hiányzik a társaság, de itt vidéken, tök üres a játszótér :( igy én maradok neki meg néha a barátnőm kislánya, de ott is ujszülött baba van már.

Nála bejött a rajzolás épitőzés, bár közel sem olyan eleven mint a tiéd, de az esti rohangálás és hátamon ugrálás nálunk is van.

A hiszti most kezd képpbe jönni de nem figyelünk rá akkor.

Kitartás! Remélem valami bejön.

2009. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Más gyereke is ilyen megnyugtatlak:)sőt...A cipőbehordáson ne akadj ki, ez szerintem normális dolog, a fiam is szokott ilyent csinálni - annyi idős, mint a tiéd, sőt a szájába is teszi néha - de valamivel el kell foglalnia magát, hosszú egy nap, ez szerintem nem olyan nagy gond. Az enyém is felkel reggel ma is 6 körül megtápizik, aztán visszateszem még aludni - azalatt én előkészítem az ebédet. Így mikor felkel egyből ki tudunk menni játszani, v. elmegyünk bicajozni(gyrekülésben) imádja, a lényeg, hogy fáradjon:)

Délután szintén sokat vagyunk kinn, amíg még lehet. Ő bent nagyon szeret könyveket nézegetni, beleül az ölembe, bujcizni, vagy lovagoltatni kell, mondókázni neki. Mondd neki, hogy mondja el mi van a képen, hol a kutyus, cica...stb. ő ezt nagyon élvezi. Írtad, hogy tornyokat épít ilyesmi, ez manapság a normális náluk, nekik ez a játék. Szerintem ne akadj ki, csak türelem.

Ja, az enyém is szokott hisztizni, akkor átmegyek a szobába 2 perc és jön utánam. Egyszer kétszer próbált pofozkodni - kicsit meglegyintettem, azóta nem csinálja....:) erről ennyit.Kitartás. ne lássa rajtad, hogy ideges vagy mert ő is az lesz.

2009. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

A zsírkréta, meg a gyurmázás még korai, csak megeszi sajna:(

Utolsó: Jó neked, hogy a gyerkőc reggel visszaalszik, az enyém ma is fél 5-kor kelt. Így legyen az ember fitt. Vasárnap! Engem eléggé idegesít a cipő hordás, lehet más el tudja viselni, de én nem:( Én is meglegyintettem amúgy párszor, azt hiszem megérti, deaztán megint kezdi előről.

Talán az lenne a legjobb ha visszaállna a régi rend és 7-8ig aludni, mert zserintme én kikészültem. Napközben nem lehet aludni, mert mindig akkor kezdenek fűrni, amikor nagy nehézségek árán visszaszundítok. Nem tudom mikor lehetne pihenni...

2009. aug. 30. 07:05
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is, szeretném leszögezni, hogy nagyon megértelek, tudom, hogy nehéz dolgod van DE:


Valamilyen szinten Te is hibás vagy, mert túl engedékeny vagy vele szemben, és Ő ezt nagyszerűen ki tudja használni, ezért viselkedik így.


Oké, hogy szertejük a gyerekünket, de muszáj korlátok közé szorítanunk őket, mert ebben a korban erre van szükségük. Meg hát mi vagyunk a felnőttek, mi vagyunk a felelősek az életéért, nem szabad engedni, hogy Ő dirigáljon.


Mi az, hogy egy gyerek harap,pofozkodik, csipked lovagol a hasadon? Nem szabad hagyni!

Nagyon erélyesen, hangosan szólj rá, hogy ezt nem szabad, és hagyd ott a szobában. Ha utánad megy gyere el tőle. Éreztesd vele, hogy nagyon rossz dolgot csinált, mond is el neki! Ha lenyugszik akkor odamehet hozzád.

Ha hisztizik hagyd ott, menj be egy másik helységbe.

A büntetőhely is jó megoldás, de a kiságy nem a legszerencsésebb erre.


Szerencsés helyzetben vagy, hogy a férjed munka után otthon van. Bízd rá nyugodtan! Ő is nevelheti.

Te addig pihenj, menj el a barátnőidhez dumcsizzatok.

Az anyósodra is nyugodtan bízd rá, végül is már Ő is nevelt fel gyereket nem is akár kit, azt az embert akit életed párjának választottál.

Ha fél is tőle a gyerek (szerintem azért mert ritkán vannak együtt), megszokja majd, nem lesz semmi baja ne aggódj. Mi baja lehetne???? Hisztizik, sír de ebbe még senki nem halt bele ugye?

Tapasztalom szerint ezek a gyerekek azért ilyen anyásak, mert az anyuka senkire nem meri rábízni a gyerekét. Nem tanulja meg, hogy más is van a világon, persze, hogy a Te szoknyádat húzgálja egész nap.

Egyszerűen unatkozik, látja, hogy kimerült, ingerült vagy, és ez rá is átragad.


Apropó alvás. Nem írtad le, hogy mikor alszik napközben.

Az ideális az lenne ha 12 órától aludna 2-3 órát, de gondolom, mivel korán kell addig nem bírja ki. Mit csinál mikor felébred?

Együtt alszotok? Ha nem, nyugodtan vedd még oda magad mellé, és ott igya meg a tejcsijét/tápszerét. Ha látja, hogy Te sem kelsz fel Ő sem fog, valószínűleg vissza alszik. 7 fél 8- nál tovább ne aludjatok, és akkor összejön a déli alvás. Ha alszik fél 3 3-ig kifogja bírni nyűgösködés nélkül a fürdetésig.


Szívesen válaszolok még ha gondolod.


Sok sikert és kitartást!

Fő a következetesség, a türelem.

2009. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kommentedbe írtad hogy csak osonni tudsz ha valami dolgot el kell intézned. Na ezt szerintem most felejtsd el. Ugyanis ha bemész szülni a fiadban egy fél világ fog összetörni nem beszélve arról, hogy a kis tesó fogja meginni a levét. Próbáld minél jobban belevonni a kis tesó körüli dolgokba.Ne érezze hogy ki van zárva. Sőt a legfontosabb ha tudjátok vigyétek magatokkal az orvoshoz. Hagy lássa az ultrahangon hogy ott az ő tesója akire majd vigyáznia kell mert ő lesz a nagy tesó. Hidd el ők nagyon fogékonyak mindenre.

A hisztinél meg amikor akaratos és olyat akar amit nem lehet, akkor mindig guggolj le hozzá és nézz a szemébe és szigorúan közöld vele, hogy nem jó amit csinál. Ha nem hagyja abba keress egy helyet a büntetéshez és küld oda. Biztos nem elsőre de meg fogja tanulni mi helyes és mi nem.A hisztinél is ha nem hagyja abba vidd egy külön helységbe és hagyd ott. Mond neki ha lenyugodott akkor jöjjön csak ki.

2009. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom mivel a problémás időszak este fel van, hogy igenis a fáradság az oka és tényleg a napi renden kéne változtatni. Persze alszik 3 órát nappal, de szinte déltől estig fent van, ami nagyon hosszú. Szerintem minden anyuka tudja már, hogy minél fáradtabb a gyerek annál elviselhetetlenebb. A délelőtti alvást vagy későbbre kell tolnod, vagy délután is kell egy két óra alvás neki. Ha tudsz sötétet csinálni a szobában és csend is van körülötte előbb ütőbb elalszik és közben te is tudsz pihenni. Reggel mikor felébredsz mi csinálsz? Én hétig általában nem keltem fel amikor még kicsik voltak a gyerekek. Maradt a sötét a szobában és a csend és megtanulták hogy még nincs reggel hiába ébredtek már fől.

Lehet először sírni fog amiért nem indul a nap, de az is lehet hogy visszaalszik. Nem vagy rossz anya, csak már nagyon fáradt lehetsz. Kitartás én türelem. A hisztiről pedig egyáltalán ne vegyél tudomást, mintha nem is vennéd észre.

2009. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat:) Azért ahideg vizzel való leöntést hanyagolom, szerintem ez túl drasztikus egy ilyen kicsi gyereknek. Sajnos a férjem, most fog államvizsgázni és ez a félév elég húzós, írja a szakdogát plusz nyelvviszga, de azért segít amiben tud, csak hát 8 óra munka + 1 óra utazás után örülök, hogy ennyit is tud segíteni. Nem várhatom el, hogy órákat foglalkozzon még a gyerekkel.

A hisztire tényleg hatásos ha ott hagyom, úgy látom erre tényleg kapcsol az agya. Most már 2 napja próbálom kihúzni, hogy 12-ig ne aludjon, de 11-nél tovább nem bírja, olyan lesz mint este. Lehet a szemfog is zavarja, hogy jön ezért ilyen roppant nyűgi. De ma is fél 5-kor kelt. Fél 6-ig hagytam hátha visszaalszik, de csak egyre jobban üvöltött. Azért egy társasházba ezt nem tehetem meg, hogy hagyom üvölteni, meg azért annyi idejig szívem nincs. Amúgy minden reggel úgy indul, hogy az ágyamba issza meg a tejecskét, de utána egyből felpattan és nem akar már aludni. Nagyon virgonc lesz. Amúgy csak 1 hónapja ilyen, mióta elköltöztünk, előtte 7ig, fél8ig aludt. Egyesek szerint ez úgyis megváltozik, csak azt kivárni... Nagyon fáradt vagyok, biztos a terhesség miatt is vagyok ennyire kész. De én mindig szerettem 7-8 órákat aludni, gondolom más is:) Azért köszönöm, a sok segítséget, aranyosak vagytok:)

2009. aug. 30. 18:54
 18/28 A kérdező kommentje:

Ja és még azt akartam, hogy vittük magunkal a 4D-s ultrahangra is, és nézte a kistesót, bár nem tudja mi az, végig a kezem fogta:) Meg a dokihoz is viszem mindig magamma, szóval teljesen be van vonva. Mindig mondom simi baba, de néz, mint borjú az új kapura:)

Amúgy meg olyan kis aranyos fiú, de mióta megtudtuk, hogy jön a kistesó, mintha ő is tudná ez mennyi változással jár, kifordult magából.

2009. aug. 30. 18:57
 19/28 anonim ***** válasza:
Ha azóta csinálja a korán kelést amióta elköltöztetek akkor ne is lepődj meg rajta. Próbáld meg az ágyát máshová tenni. Amióta átettük a lányom ágyát azóta teljesen magától alszik el és fel sem kel éjszaka.Sőt reggel is nekem kell keltenem. Előtte meg ordítva aludt el, felkelt vagy 5 ször és már reggel 6 kor kukorékolt.Azóta tündéri nem is mozdítom el az ágyát még egy jó ideig.:-D
2009. aug. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
És hova tegyem?Úgy rendeztük be, mint a régi helyen volt.
2009. aug. 30. 20:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!