Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mit lehet tenni,...

Szerintetek mit lehet tenni, egy nagyon eleven, akaratos, és erőszakos 3,5 éves kislánnyal?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom úgy érzem, hogy nem bírják az idegeim:-(

Egyszerűen nem fogad szót,délben nem akar aludni.

Van egy húga (1 éves) aki nem bír tőle rendesen pihenni, mert a hisztijével felébreszti.

Most annyira kiborított már, lassan 2 órán án hisztizett, hangoskodott,kijárkált a szobájából, hogy megint felébredt a tesója, aki a fáradtságtól nyűgös. Rávágtam a fenekére, és bezártam rá az ajtót. :-(

A kisebbikkel semmi gond, nyugodt és szépen elvan. De a nagy....:-(


2011. júl. 21. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Hiszti korszakban van, ez sajnos ilyen. Légy következetes és ha kell köss kompromisszumokat. Ha semmi nem használ, akkor a nevelési tanácsadó segíthet.
2011. júl. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A konkrét probléma most a délutáni alvás?

Biztos, hogy igénye van rá?

Esetleg beszéld meg vele, hogy nem kell aludnia, viszont csak a szobájában lehet, ott csendben játszhat. Pl. könyvet néz, rajzol, gyurmázik, stb...

Nálam is hasonló korúak a gyerekek, és bár a nagy is többnyire alszik délután, de van hogy nem . Ilyenkor előkerülhetnek azok a játékok, amik egyébként a kicsi mellett nem nagyon: pl. gyöngyfűzés, apróbb építő játék, stb.

2011. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
84%
Hasonló problémával küzdök. Nem fogad szót a lányom, rettenetesen akaratos, verekszik, és mellékesen csúnyán is beszél(mi nem beszélünk csúnyán,viszont a környezetünkben vannak igen "parasztok" és olyanokat mond a lány,hogy csak kerekedik a szemem). Már nem merek elmenni vele sehova,mert olyan hisztiket levág és olyankor egyszerűen tehetetlennek érzem magam. Mi most a tanácsadásra gondoltunk,mert úgy érzem más nem segít.:S
2011. júl. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtatok! Nem, sajnos nem csak alvásnál ilyen, de akkor jön ki a legjobban az akaratossága. Alvás előtt szépen megbeszéljük, ha nem bír aludni nem baj, lehet játszani, csak bent kell maradnia a saját szobájában, mert a tesó is pihenni szeretne. Tudnom, hogy nem szép dolog, de tegnap és ma is picit jobban rávertem a fenekére, a hangom is feljebb emeltem, és lett is alvás. :-(

Kedves utolsó, igen, már bennünk is felmerült a nevelési tanácsadó, egyszerűen úgy érzem, a lányom a figyelem középpontjában szeretne lenni a nap 24 órájában, de én egyszerűen erre már képtelen vagyok. Annyira el vagyok fáradva testileg, lelkileg...

Azt is tudom, hogy többet kellene vele foglalkoznom, és hagyni a házimunkát, de segítségem egyáltalán nincs, férjem reggeltől estig dolgozik, mire hazaér kezdődik a fürdetés.

Én alapból egy nyugodt, és kiegyensúlyozott ember voltam,mindig mosolyogtam... de egy ideje ideges, nyugtalan, görcsös, és mogorva ember lettem:-(Jaj, ne haragudjatok, de most minden kijött belőlem:-(((

2011. júl. 21. 15:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbáld valamilyen foglalkozásra (sport, játszóház stb.) járatni. Tudom ez pénzbe kerül, de az én 3 éves lányomon is látom, hogy unatkozik itthon, nem tudja levezetni az energiáját. Ezért is örülök, hogy szeptembertől ovis lesz. Vagy van valaki rokon/ismerős akinél nyaralhatna pár napot?

Más ötlet nem jut eszembe :( Kitartás!

2011. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, megmondom őszintén én is várom az ovit, mert érzem rajta, hogy kevés már neki a társaságom.

Köszönöm neked is, hogy válaszoltál!

2011. júl. 21. 17:29
 7/10 anonim ***** válasza:
No, hogyan alakult a kislányod? Mi újság veletek? Mi is hasonló cipőben járunk, én is kétségbe vagyok esve.
2012. máj. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia Kedves utolsó!

A lányom fél napot van oviban, megmondom őszintén bíztam abban, hogy majd ott kitombolja magát, de nem így lett.

Ott semmi gond nincsen vele, szót fogad, szinte a legjobbak közé tartozik. Itthon éli ki magát!

Már rájöttünk arra, hogy ő természetileg ilyen (erőszakos, akaratos)sajnos ezt anyóstól örökölte :-( :-)

Kitapasztaltuk, hogy mik a gyenge pontjai, és azok úgy-ahogyan, de hatnak! Persze nem mindig!

(Pl: lefekvés előtt mindig kapnak gumicukrot, ha nem fogad szót, hisztizik, akkor neki nem jár.

Vagy szeretne elmenni a játszótérre, ha szintén nem fogad szót, nem megyünk)

Elég nehéz vele, ha jobban belegondolok, akkor egy éve nem túl sokat változott :-( Én még mindig bízok abban, hogy ő egy nagyon "rossz és eleven" kislány, és szépen idővel kinövi majd.


Nálatok "mi a gond"?

2012. máj. 30. 15:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy 3 éves eleven fiam van. Alapjáraton aranyos, nyugis, kiegyensúlyozott gyerek, de ha nem úgy zajlanak a dolgok, ahogyan ő szeretné, akkor tombol, üt-vág minket is, dobálja a játékokat, amit ér, csapkodja az ajtót.


Egyébként is csak akkor fogad szót,ha kedve tartja, de ez még tán belefér a korosztály problémába.


Nincs ötletem, mivel kezeljem ezt a tombolást, fejünkre sz@rást. Verni nem szeretnénk, meg nagyon ordítani sem, egyébként sem jönnek be ezek a dolgok nála, kipróbáltuk, csak még komolyabb agresszióba csap át. Van ötleted?

2012. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát nagyon nehéz, sajnos segíteni nem tudok :-(

Azt biztosan tudom, hogy ha direktbe hisztizik, ha például nem kap meg valamit, akkor abból nem engedek. Próbálok következetes lenni. A lányomnál azt vettem észre, hogy hullámvölgyek vannak, van olyan időszaka, amikor szófogadó, rendes kislány, tényleg akkor nem szólhatok semmit, és van ez a kezelhetetlen időszaka.

Amit próbálok saját magam tenni, hogy bár én belül szétfeszülők az idegtől, de megpróbálom nem kimutatni, hogy ő ebből semmit ne vegyen észre, de nagyon nehéz.

Én már ráhagyom, és amikor lecsillapodott akkor megbeszélem vele,sokszor persze nem tudja megmondani, hogy miért hisztizik, és miért viselkedik így.

Nagyon nem szeretném, hogy ő ilyen legyen, mert elkényeztetve nincsen, így remélem ahogyan majd nő, vele együtt kinövi.Már én is visszavettem a kiabálásból, mert nincsen értelme, csak magam idegelem vele, a fenekére sem csapok, az sem ér semmit....

Nálatok a kisfiad mikor megy majd oviba?


Szóval nem nagyon tudok neked segíteni, csak együtt érezni veled!Sok kitartást, és türelmet kívánok neked!

2012. máj. 31. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!