Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan bánjak egy két éves...

Hogyan bánjak egy két éves kislánnyal?

Figyelt kérdés

Aupair leszek. Annyit tudok a kislányról, hogy 2 éves, és nagyon cuki. Nemsokára megyek hozzájuk, de félek, hogy nem leszek neki túl szimpatikus. Még nem szobatiszta, mert az anyuka nem szeretné erőltetni a bilit, hanem azt szeretné, ha magától menne minden. Most lesz ősszel kistestvére, és ezért alkalmaznának engem. Izgulok, hogy ki jövünk e majd a kicsivel.

Miket tanácsoltok? Hogyan tudnám magam felkészíteni rá?


2011. jún. 8. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el Ranschburg Jenőtől: Szükők lettönk- az élet első hat éve c. könyvét. Esetleg böngészheted a kismama.hu-n a Kismama magazin archiv cikkeit, ott is találhatsz cikket a korosztályról vagy egyszerűen csak érdekes cikkeket, mit érdemes játszani vele stb. Nem szokatlan manapság, hogy egy kisgyerek kétévesen még nem szobatiszta.
2011. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is voltam au-pair jó régen...


Szerintem a legfontosabb: igazából a szülő az, aki meghatározz a nevelési elveket, azt hogy mit szabad, mit nem szabad stb. Eddig is nevelte valaki azt a babád, Te egy "működő rendszerbe" fogsz bekerülni, amihez alkalmazkodni kell. Persze az első, és a legfontosabb, hogy megszerettesd magadat a kislánnyal, amit ugye sok játékkal, sok odafigyeléssel lehet...


Különben külföldre mész?

2011. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen, németországba :)
2011. jún. 8. 11:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szuper, hogy mész külföldre! (Én Angliában voltam anno.) Nyelvtanulás, önállóság, világlátás...nagyon-nagyon megéri!

k.

2011. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Kislányunk 3 éves lesz, és a munkám miatt volt már részünk babysitterekben meg Au-pairekben is, régebben meg én is dolgoztam babysitterként. Persze minden kisgyerek más, így csak általánosságokat tudok írni.

Pl. leleményesnek kell lenni az ilyen koruakkal, mert sok dolgot hiába magyarázol, nem értik még meg. Nagyon figyelj, az anyja miket csinál vele, és hogyan. Ha kedves vagy vele, és sokat játszatok, nem lesz gond, kedvelni fog, az én lányom is mindenkivel kijött még eddig. De arra is figyelj, hogy amit először megengedsz, azt rögtön megszokja. Nálunk pl. jobban viselkedik egy határozottabb babysitterrel a kislány, mert mi sokszor megengedtünk sajnos olyanokat is, amiket nem kellett volna, és rögtön kihasználja. Ne úgy akarj bevágódni a gyereknél, hogy mindent megengedsz neki, annak meg fogod inni a levét. Ha egyedül vagy vele, ne légy folyton a sarkában, de persze figyelj rá,(a miénk képes egy pillanat alatt veszélybe sodorni magát), de kicsit szoktasd az önálló játékhoz is, hisz meg kell tanulniuk, hogy nem lehet minden pillanatban velük egy felnőtt. Mindig kérdezd meg az anyjától, hogy mit és hogyan csinálj vele. Nekem az is sokszor probléma, hogy mikor otthon vagyok, az au-pair akkor is túlbuzogja magát, sajnos a mi au-pairünk nem képes magát elfoglalni szinte semmivel, így ha az anyja is otthon van, kérdezd meg, hogy most x dolgot te csinálj-e vele, vagy ő fogja, ne túrd ki, mégiscsak az anyja, és előfordulhat könnyedén, hogy mivel sokat leszel a kicsivel, túlzottan is megkedvel, és ennek az anyukák nemigen örülnek. Ezért fogd vissza magadat, amikor otthon van, és csak azt csináld, amire megkér. Mondd, hogy most elmész gépezni vagy tvzni vagy akármi, de szóljon, ha segítened kell. Ezt csak azért írom, mert én erre vágyom:), a miénk folyton a nyomomban van, és ez is halál idegesítő tud lenni, hisz nem egy szolgálót vettünk föl.

Majd meglátod úgyis mit szeretnének tőled. Az biztos, hogy nem egyszerű dolog egy idegen családdal együttélni, próbáld meg megtalálni az egyensúlyt abban, hogy mennyit segíts és mikor jobb ha elvonulsz, és magukban is lehetnek. Az mindenkinek jó, ha képes vagy önállóan feltalálni magadat, és ráérzel mikor kell ott lenned, vagy elvonulnod.

A kislány miatt ne aggódj, legyél vele közvetlen, és barátságos, ez könnyen fog menni, ha párszor egyedül leszel majd vele. A pelenkázás sajnos nálunk is elhúzódott, igaz, hogy nem lehet erőltetni a leszokást. manapság már túlzottan is jók a pelenkák és kényelmesek. Egyszer megmutatja az anyja hogyan kell, máris menni fog, nem nagy ügy, bár kemény tud lenni, mikor derékig kakis lesz, de szerintem a kezdeti bilis korszak több macerával jár. Sok sikert, és írj nyugodtan, ha kérdésed van!

2011. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok: mi is németben élünk magyarok vagyunk, és eddig még mindig magyar babysittereink vagy Au-pairjeink voltak:)
2011. jún. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Az én lányom is 2 éves, a mi példánkat tudnám említeni. Habár minden gyerek más, de náluk általában most kezdődik vagy éppen már tart a dackorszak, ami azt jelenti, hogy feszegetik a határaikat, azt hiszik már olyan nagyok, hogy mindent megtehetnek amit nem szabad. Vagy mondhatni azt is hogy mindent "csakazért is" megcsinálnak a tiltás ellenére. Ilyenkor nagyon résen kell lenni, mert amit egyszer megtiltasz, azt később is meg kell tiltani. Pl ha nem ehet cukorkát, akkor ne adj neki máskor sem, mert akkor kérni fogja újra. Általában minden kérdésre a "nem" a válasz, még arra is amit amúgy akarnak. Mindent önállóan akarnak megcsinálni, és ennek az a vége ha nem sikerül akkor hisztiznek, ha segíteni akarsz nekik, akkor nem engedik. Ez a dackorszak, ami minden gyereknél kisebb-nagyobb mértékben megjelenik.

Előfordul, hogy a kistesó miatt úgy fogja érezni magát mint akit nem szeret senki, ezért te légy vele nagyon kedves, és így te leszel neki a támasza, mert az anyukája nem tölt vele annyi időt mint amennyit szeretne. Ha már tud beszélni akkor nagyon sok mindent fog kérdezni. Ha még most tanul beszélni, akkor nagyon sokat segítenek a dalok, mondókák, azt nagyon szeretik ebben a korban, ezért készülj fel sok énekkel, mondókával.

A szobatisztaság tényleg ráér még, de azért jó ha a közében van egy bili, és néha megkérdezheted tőle hogy akar-e a bilire ülni. Ha véletlenül sikerül a bilibe pisilni, nagyon dicsérd meg, és nagy öröm lesz elújságolni az anyukának mi történt.

Röviden ennyit tudok mondani, és sok sikert kívánok.

2011. jún. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!