Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más kisgyermeke is ennyire...

Más kisgyermeke is ennyire eleven?

Figyelt kérdés
én már annira kivagyok. Ma is fél6-kor kelt, nem akart fél 11ig aludni pedig álandóan ásított, meg dölöngélt. Mindnet odahoz nekem, a cipőt is, amit ha nem fogadok el a számba nyom. Erről, hogy lehet leszoktatni. Mondtam neki, muttattam, már rongyosra beszéltem a szám, nem akarja megérteni. Ha szépen szólok az se jó, ha hangosabban elkezd hisztizni hozzá. A másik a hiszti, egyszerűen elviselhetetlen, ha valami nem úgy van, már veri is földhöz magát. Ezt miért csinálja? Ha valami nem sikerül, őrjöng, üvölt. 14 hónapos, de ha ezt továbbfolytatja kikészülök. Közben meg mg várom a kistesót, már előre félek, mit fog vele csinálni. Másnak is ilyen a gyerek? Persze vannak napjai amikor aranyos, de este 6 után, fürdésig 8-ig, maga a pokol vele. Állandóan harap, lovagol a hasamon, pofozkodik, ütöget, csipked, nem érti meg ha rászólunk. Olyan szar anyának érzem magam.....
2009. aug. 29. 10:45
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
nem értem, hogy az én kérdéseimre miért nem válaszol senki max 1 ember. na mindegy
2009. aug. 29. 10:58
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te kicsit kikészültél. A gyerkőcöd teljesen normális, csak figyelemre vágyik. Délelőtt is szoktatok sétálni? Az fontos lenne, s akkor kicsit könnyebben aludna el. Tizennégy hónaposan sok gyerkőc már csak éjjel és délután alszik. Azon kívül, tanítsd meg játszani. ülj le vele játszatok, mutasd meg neki, hogy kell. Ha hisztizik akkor pedig ne figyelj rá. Oda se nézz, mintha ott se lenne. Meglátod néhány nap alatt leszokik róla. S ha a cipőt hozza? Guggolj le elé, vagy térdelj le és közöld vele határozottan 8de nem kiabálva), hogy ezt nem lehet és mond neki, hogy visszateszitek a helyére. Ő vigye, segíts neki, s ha visszaztettétek dícsérd meg, hogy milyen ügyes. Játsz vele sok cirógatósat. Ha megüt megcsíp szintén szigorúan közöld, hogy ez neked nem jó és ha mégegyszer megteszi leteszed. Ha ez sem metgy akkor egyszerűen ne figyelj rá. Hiszen csak figyelmet akar. Nem vagy rossz anya, csak tanácstalan, mert tapasztalatlan vagy. A másodikkal könnyebb lesz.
2009. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
A fiam 10 hónapos korától 1X alszik, csak ha előbb ébred mint ma fél 6-kor akkor előbb is alisz kb. 3 órát. Délután már nem szokott külön.! És igen viszem délelőtt sétálni, piacra, vásárolni, ebben sincs hiány. És mily meglepő játszani is szoktam vele, de az mostanában arról szól, hogy ő pakolja hozzám a játékokat, vagy tornyot épít. Szóval közösen nem nagyon tudunk még játszani, max, mikor labdázunk, de sokáig az nem köti még le. Szoktam neki mesét is olvasni, de akkor meg ha bekattan kitépi a könyvet a kezemből. A zenehallgatás az bejövős, táncol ezerrel. Délután 2 órákat a játszótéren vagyunk. Tehát nem zárom be a lakásba se. Mindig viszem mindenhova. Annyira tapad rám, ha már valami nem úgy van akkor fel kell venni cipelni, mert külömben hátradobálja magát. Este 6 és 8 között már semmi nem köti le, csak nyűglődik, üt vág, dobál csapkod. Nem lehet arrébb tólni az alvást sem mert akkor is hiszti van. Itt nem a napirendel van szerintem a baj. Én már nem tudom, hogyan neveljem a gyereket. Azt se akarom, hogy megutáljon. Valami más esetleg?
2009. aug. 29. 11:57
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya, de legyen kovetkezetes olyan dolgokban (utes, rugdosas,csipkedes), amit nem szabad, es szolj ra mindig szigoruan, fogd meg a kezet es mond, hogy ezt nem szabad. Ne hagyd egyszer sem, hidd el, megtanulja es fogja tudni, hogy nem szabad. Az en fiam 15 honapos, ugyanilyen eleven, mint a tied, foleg este, amikor mar faradt nagyon nehez vele. De orulj, hogy ilyen aktiv, kesobb sok mindenre fogja tudni hasznalni az energiait (sportolas, jatek a haverokkal). A hisztinel pedig legjobb nem nagyon figyelni ra, ha valamit nem kaphat meg, akkor az ugy van, akar hisztizik, akar nem. Szerintem kicsit lagyszivu vagy (megnyugtatlak, en is sokszor elgyengulok, hiszen megiscsak a kisbabankrol van szo), de most a kovetkezetesseg nagyon fontos ilyen pici korban. Nem vagy szar anya, nagyon jol csinalod. Gratula a masodik pocaklakohoz. :)
2009. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Hát igen a következetesség. Igyekszem, de néha az agyamra megy és inkább ráhagyom had csinálja, mert úgy érzem az idegeim elfoszlanak. Először mindig úgy haragszok rá, aztán meg megsajnálom. Azért köszi sokat segítettél:)
2009. aug. 29. 12:49
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok. Örülök, hogy a séta és játék megvan. Vannak szülők akik nem azért nem csinálják ezeket a dolgokat mert nem jó anyák vagy apák, hanem azért, mert tapasztalatlanok és fogalmuk sincs mit is kell tenni egy kicsivel. Sajnos sok ilyen anyukával találkozom. Azért írtam azt le, mert ugye nem ismerjük egymást így én az alapokat is elmondom. Az én legnagyobb gyermekem sem aludt napközben kb egyéves kora után. Ezért estére már nyűgös volt. Ha a lefekvési időt előrébb hozod nem alszik el? Nincs valaki aki esetleg besegítene neked időnként? Esetleg elvihetné a délutáni sétához. Estére elfáradsz te is és a kicsi is. Ráadásul a kicsi érzi, hogy anya feszült. Talán ha néha tudnál pihenni, jó lenne nektek. Főleg most, hogy várandós vagy.
2009. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem konnyu az tutti az enyem 3 eves es szinten ilyen akaratos volt vegig de en helyedben azert meg delutan lefektetnem ha alszik ,hanem de tedd bele a kisagyba(elso par belerakas orditas)es akkor kitudod huzni az esti lefekvest kesobb fog felkelni is reggel,mert azert nem birsz vele akkor mar furdes elott mert kivan faradva.S nem tudom meg mennyire fogja fel de nalunk a legjobban az valik be ha amikor rosszat csinal beleteszem a kisagyba s ott kell uljon egy darabig most mar addig eljutottunk ezzel a modszerrel,hogy ha neki lat a hisztinek eleg csak megkerdezem hogy mesz buntibe?

Nagyon sok turelmet kivanok,kitartast es probalj meg lazitani a kicsi miatt.

2009. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy nem alszik, sőt azt írtam, hogy 3 órát alszik egyhuzamban napközben, utána nagyon cuki, felfalja az ebédet, pakolgatunk készülünk a játszóra, ott kb 2 órát vagyunk, valamikor ott is fehúz, mint ma, hogy leveszi a sapkáját a tomboló szélben, de ez még elmegy. Aztán haza jövünk és onnantól káosz, de nem mindig, csak mostanában. Lehet mert jön a szemfoga? De olyan akaratos, veri a gáztűzhely ajtót, míg wc-ek behozza az összes cipőt az előszobából, a többit meg had ne is soroljam. Más gyereke is ennyire eleven?

A másik nem szívesen bízom apján kívül senkire, aki persze 5ig dolgozik, mivel üvölt utánam, nem is tudom mi lenne vele ha kórházba kerülnék. Szóval most éli második anyás korszakát. Ha el kell mennem valahová csak surranni tudok, aztán ha észreveszi, felkutatja az egész házat, kb addig keres és nyüszög míg haza nem érek. Anyummal egész jól el szokott lenni, de csak két hetente jön pár órára, mivel vidéken lakik.Anyóst nem bírja, fél tőle, üvölt ha meglátja, meg rá soha nem bíznám.

2009. aug. 29. 18:20
 9/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszi a jó kívánságokat. Ezt az ágyasat lehet kipróbálom, bár az enyém nem hiszem, hogy felfogja. Úgy bele tudja élni magát a hisztibe, hogy rossz nézni. Lent az utcán hallani, pedig a negyediken lakunk. Gondolhatod, azt hiszik ölöm a gyerekem.Múltkor is láttam ahogy felnéznek. Olyan szar érzés. De majdcsak lesz valahogy. Biztos ez egy ilyen korszak, nem?

2009. aug. 29. 18:24
 10/28 anonim ***** válasza:
Szia kedves kismama! Én ugyan még jó ideig nem szeretnék gyerkőcöket, viszont egysmást meséltek szüleim. Mikor én hisztizni kezdtem, egy fél kávéspohár hideg vizet kaptam a képembe és úgy ledöbbentem, hogy abba is maradt a hiszti :D Máskor meg már csak említeni kellett, hogy jön a pohár lötyi és nagyrészt be is dugultam :) Egy próbát megér szerintem.
2009. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!