Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet eredményesen ösztönözni...

Lehet eredményesen ösztönözni egy kisgyereket, hogy beszéljen, vagy csak próbálkozás az egész?

Figyelt kérdés

A kisfiam 16 hónapos. Úgy igazából nem mond semmit a mi szavainkból. Egész nap csak babanyelven mondja a magáét, a maximum annyi, hogy mem (nem), vau-vau, aa (anya), de ezeket is csak nagyon ritkán mondja.

Egész nap sokat beszélek hozzá, kérdezgetem, mondom neki, hogy mondja, mit akar. Mindent, amit csinálunk elmondom, mire való, mivel csináljuk, stb. Már elmagyaráztam neki, hogy jó lenne, ha mondaná, amit szeretne, ahelyett, hogy csak a fejét rázza, hogy igen, nem. Mert egyébként mindent megért. De nem hajlandó beszélni.

Mindenki mondja, hogy beszélni, mondókázni beszéltetni kell, de tényleg van ennek eredménye? Mert szerintem, ha egy gyerek olyan adottságú, hogy későn beszél, akkor a szülő meg is gebedhet, úgysem fog hamarabb... Vagy tévedek? Persze úgyis próbálkozni fogok, meg sokat beszélni hozzá, csak érdekelne a tapasztalatotok. Azért is csüggedek egy kicsit, mert a férjem is későn beszélt, anyósom is (3 évesen). Én meg már alig bírom kivárni, hogy megértsem, mire mutogat folyton, meg mit mondogat magának.

Inkább tapasztalatokat várnék, olyan anyukáktól, akiknek volt ilyen időszaka.


2009. aug. 18. 17:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

ismerősöm mesélte a következő sztorit:

a babájával otthon volt 3! éves korig- értették egymást a saját kis világukban , de a manó nem beszélt csak mutogatott

vissza kellett menni dolgozni és a baba ment oviba, a dadus bár mennyire szerette is nem értette a saját kis világában kialakult nyelvet, mindig mondta neki hogy próbálja meg elmondani mert nem érti( és tényleg nem értette)

1!!! hét alatt a gyerek beszélt!!

2009. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Fiam 2 évesen kezdett el beszélni, a lányom másfél évesen mondatokat használ. Azóta is a lányom sokkal jobban ki tudja fejezni magát mint a nagy. Szerintem nem sokat jelent hogy mennyit beszélsz hozzá én szinte mind a kettővel hasonlóan beszéltem mondókáztam, sőt talán a fiamhoz még többet mert ugye akkor még csak ketten voltunk. Viszont minél jobban akarod erőltetni annál inkább nem fog akarni beszélni. Tényleg ne aggódj, fog beszélni, egyik napról a másikra hidd el. Én is már nagyon kétségbe voltam esve hogy mikor fog végre beszélni, aztán egy alkalommal elmentünk egy játékboltba és vettünk egy traktort. Hazáig mondogatta "tatto, tatto". Egy hónap alatt ezután már szinte mindent mondott.

Azt javaslom hogy annyit beszélj hozzá amennyi jól esik azzal nem átassz viszont ne mondogasd hogy na mond már mond már. A 16 hónap szerintem még nem sok.

2009. aug. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!