Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Annyira anyás a gyerek hogy...

Annyira anyás a gyerek hogy minden próbálkozás ellenére sem szokott be a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Van köztetek ilyen aki így járt esetleg?
2011. szept. 9. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Anya hogy érzi magát? Milyen érzései vannak a bölcsivel kapcsolatban?- mert lehet itt a kulcs...
2011. szept. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én el tudok ilyet képzelni (nem feltétlenül a szülő hibájából), lehet, hogy épp egy rossz időszakot kaptatok el, amikor épp felerősödött benne a szeparációs szorongás, vagy csak nem tetszik neki a gondi néni vagy valamelyik csoporttárs. Hány éves?
2011. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2 éves múlt augusztusban a kislányom! Annyira anyás mert szinte csak velem van! Járunk heti 1* a bölcsibe játszó csoportba már febr.óta!Elvan de a lényeg h lásson! Novemberben kezdjük a beszoktatást!De attól tartok nem fog beszokni!A kis barátai már elkezdték és nagyon hiányoznak is neki...de amit mesélnek h ott kell őket hagyni és kimenni a csoportól a gyerek meg sír...Hát az én lányomat nem tudom h lehet ott hagyni??Mikor wc-re megyek ki ha a játszóban vagyunk akkor is már ordít utánam!!Félek nagyon mi lesz? Én azt nem akarom h lilára sírja magát miattam..Állítólag anno az apja sem szokott be azt mondja anyósom!!Pedig ő nem volt ilyen anyás!!Lehet hülyeség de mondjuk én titkon nem is bízom senkiben h rendesen tudnak rá vigyázni!Pedig nem így van biztosan mivel ez a dolguk meg 100másik gyerek van az enyémen kívül..
2011. szept. 9. 12:37
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja a másik meg nálunk is h már szoba tiszta,és félek h majd nem mer szólni h pisilnia kell és vissza esik.Ez nagy félelmem még..:(
2011. szept. 9. 12:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt a kulcs...hogy TE félsz. A gyerek meg megérzi. Nem hiába mondják, hogy a beszoktatás az anyának a legnehezebb, mert ha nem tudja elengedni a gyereket, akkor a gyerek is érzi a bizonytalanságot és nem fog beszokni...
2011. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, ha sír utánad, ez teljesen normális és természetes, azt jelenti, hogy kialakult benne a kötődés, hogy TUD kötődni: az anyához való kötődés minden további érzelmi kötődésének a prototípusa! A beszoktatás, és még az azt követő hetek egy nehéz dőszak, és valóban a reggeli otthagyás a legnehezebb, de a sírás nem tart soká, utána lekötik majd a játékok, a gyerekek, a gondozónők, a tevékenységek, és délután kitörő örömmel fog Téged viszontlátni (míg te egész nap rosszul érezted magad nélküle...)! Ez bizony egy kellemetlen időszak, de szükséges ezen átesni! Olyan, mint amikor letpész egy sebtapaszt. Túl kell esni rajta.

Az előttem szólónak annyiban igaza van, hogy a szülő fejében nagyon sok minden eldől (de nem minden). Pozitívan kell felfognod. A kislányod ügyes lesz, rengeteget fog tanulni és nagyon büszke leszel rá. Te is ügyes leszel és nem fogsz hisztizni, és milyen jó érzés lesz újra sikeresnek lenni a munkahelyen, és utána délután magadhoz szorítani a kislányodat és beleszagolni a hajába! Elmeséli majd, mi törént vele aznap, mi volt az ebéd, és hogy aludt-e, és lassan már várni fogja a kis társait reggelente, mikor beviszed a bölcsibe. Klasszak lesztek!!!

2011. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom..de nem féltem addig amíg nem ezt tapasztaltam rajta.Nagyon barátságos és barátkozó volt mindig is! De a bölcsiben még is ilyen.Azóta félek csak mióta látom ilyen.Nem hinném h miattam...
2011. szept. 9. 13:01
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi :) jól estek a szavaid :)
2011. szept. 9. 13:03
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

A fiam is annyira anyás, hogy a wc-re se tudok elmenni, mert ordít utánam.

Hétfőn kezdte a bölcsit, és igen, ordít. Viszont szépen játszik, és ha eszébe jut, hogy nem vagyok ott, akkor sír, és a gondozó könnyen meg tudja vigasztalni.


Ha te tartasz a bölcsitől, akkor a büdös életben nem fog beszokni a gyereked, erre mérget vehetsz. Ő azonnal megérzi, hogy tartasz tőle, és bizonytalan vagy, és ezt ki is fogja maximálisan használni. Csak a baj ott kezdődik, hogy amikor oviba viszed, ugyanez lesz, csak hatványozottabban.


Két dolgot tehetsz: elhatározod hogy beadod, és erőt veszel magadon, és kizárólag azt sugárzod kifelé, hogy a világ legjobb dolga a bölcsi, és soha olyan jó helyen nem lesz a kicsi mint ott, vagy el se kezded.


Mert ha a mostani hozzáállásoddal indítotok, akkor előre borítékolható a sikertelenség, és kizárólag a gyereknek ártasz ezzel.


Úgyhogy novemberig van időd eldönteni mit akarsz, de bármit is kezdesz, következetesen tarts ki mellette.

2011. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit akartam írni, hogy jelenleg úgy érzem, ez a világ legnehezebb dolga, és ahogy ma hallgattam, hogy bent sír, én odakint sírtam vele:( De mire mentem érte már megint én voltam az, akitől csak azt hallja, hogy a bölcsi fantasztikus, és a legjobb ott a fiamnak.

Így ordít, de reggelente alig várja, hogy elinduljunk a bölcsibe - vagyis hiába ordít szívszaggatóan, ésszel tudom, hogy nem rázza meg annyira, hiszen akkor nem is szeretne menni. Csak a szívem nem tudja, és elég rosszul is érzem magam, de ez is elmúlik. Hidd el nekem, hogy neked az anyukának ezerszer rosszabb, és ezerszer nehezebb, mint a gyereknek.

2011. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!