Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet eredményesen ösztönözni...

Lehet eredményesen ösztönözni egy kisgyereket, hogy beszéljen, vagy csak próbálkozás az egész?

Figyelt kérdés

A kisfiam 16 hónapos. Úgy igazából nem mond semmit a mi szavainkból. Egész nap csak babanyelven mondja a magáét, a maximum annyi, hogy mem (nem), vau-vau, aa (anya), de ezeket is csak nagyon ritkán mondja.

Egész nap sokat beszélek hozzá, kérdezgetem, mondom neki, hogy mondja, mit akar. Mindent, amit csinálunk elmondom, mire való, mivel csináljuk, stb. Már elmagyaráztam neki, hogy jó lenne, ha mondaná, amit szeretne, ahelyett, hogy csak a fejét rázza, hogy igen, nem. Mert egyébként mindent megért. De nem hajlandó beszélni.

Mindenki mondja, hogy beszélni, mondókázni beszéltetni kell, de tényleg van ennek eredménye? Mert szerintem, ha egy gyerek olyan adottságú, hogy későn beszél, akkor a szülő meg is gebedhet, úgysem fog hamarabb... Vagy tévedek? Persze úgyis próbálkozni fogok, meg sokat beszélni hozzá, csak érdekelne a tapasztalatotok. Azért is csüggedek egy kicsit, mert a férjem is későn beszélt, anyósom is (3 évesen). Én meg már alig bírom kivárni, hogy megértsem, mire mutogat folyton, meg mit mondogat magának.

Inkább tapasztalatokat várnék, olyan anyukáktól, akiknek volt ilyen időszaka.


2009. aug. 18. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az,hogy beszélsz hozzá nem árt,de nem is használ.Ha nem akar beszélni,akkor nem fog.Nem néma,mert csak az lenne a baj.Az én fiam még két évesen sem mondott mást,mint igen,nem és adjá.Ma már be nem áll a szája.Ezért nem kell csüggedned,úgy látszik örökölte az aputól a késői beszédet.De ettől még nincs vele semmi baj,sőt értelmesebben fogja kifejezni a mondanivalóját,mint ha már most beszélne.Amit akar,azt mutogatással is eltudja érni.
2009. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ellenpéldát tudok mondani.


Én keveset beszéltem a kislányomhoz, de ezt ne úgy képzeld el, hogy egész nap csendben ültünk, csak nem magyaráztam el neki mindent részletesen, nem énekeltem, verseltem neki egész nap stb. ÉÉÉÉs nagyon hamar elkezdett beszélni, 2 évesen folyékonyan beszélt.

Most viszont eléggé "meg vagyok büntetve", mert elkezdődött a "miért?" korszak és egész nap válaszolgatnom kell a kérdéseire, amik néha egyáltalán nem odaillőek, azt se tudom mit mondjak rá... :))) Persze imádom a kis száját, de agyilag eléggé lefáraszt estére. :)

2009. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Szóval azt akartam ezzel példázni, hogy nem függ attól a beszéd fejlődése, hogy mennyit beszélsz a gyerekhez. Ez genetika.

2009. aug. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

A módszer hihetetlenül egyszerű : nem kell megérteni, amit mutogat, vagy amit gagyod...


A gyerek rendkívül okos, rájön egy-kettőre, hogy a felnőttek megértik a jelbeszédét is, a gagyogását is, nem strapálja magát tovább (jót röhög rajtunk). :D


Ezután, ha gagyog, értetlenül kel rá nézni, az sem baj, ha kétségbeesve : Mit akarsz édesem?... Nem értem!... Ezt sem értem!... Még mindig nem értem!!!... Te sem érted, papa?... Mit akarhat ez a gyerek?...


Ha meg akarja kapni a szeretett játékát, vagy a finom csemegéjét, nagyon gyorsan kiderül, hogy ki tudja ő mondani, mit akar, csak eddig lusta volt!


A módszerrel a gyerek 1 héten belül beszélni fog! (Feltéve, ha a családban mindenki következtesen betartja a módszert!)

2009. aug. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: ha a gyereket bármire erőlteti a szülő,főleg ha még butának is nevezi,a gyerekben gátlás alakulhat ki,és az ellenkező hatást éri el a szülő.
2009. aug. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, mi hónapok óta próbáljuk nem megérteni a gagyogását (mert az én fiam tényleg még csak szórészleteket se mond) 22 hónapos.

Én énekelek, mondókázok neki, beszélek hozzá, de semmi hatása egy szót se szól :)

Kedvenc csemegéje nincs (amúgy se egy nagyevő) ha meg nem értem amit akar akkor vagy nagyon sír, vagy ha jó passzban van (általában azért ilyen) akkor lemond a dologról, vagy megoldja maga vagy stb.

Úgyhogy én csak várok és várok arra a bizonyos első szóra meg a beszédre, és mindenki nyugtatgat hogy majd fog beszélni...

Kíváncsi leszek, mikor.

2009. aug. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom másfél éves, 150 szót tud, hihetetlen. Viszont, most indult el!!

Én meg ezen izgultam, nem kicsit..

Szóval a fiúk később beszáélnek. Én nem csinálnám, hogy direkt nem értem őt meg..

2009. aug. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó voltam. Rengeteg két és fél éves kisfiú van a környezetemben, kb 5-6 szót tudnak.
2009. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 27 hónapos,nagyon sok szót tud de többnyire baba nyelven beszél egész nap.Én pedig rengeteget beszélek hozzá,még sem tudok mit tenni.Szerintem minden gyerek más így nem kell össze hasonlítani őket!Ki előbb ki később de úgy is beszélni fog./Megjegyzem én másfél évesen a férjem 2 évesen beszéltünk már./
2009. aug. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem is az az érzésem, hogy nem sokat mozdít előre a beszélési szándékán, ha egész nap beszélek is hozzá... Sajnos nálunk a "nem értem" sem segít, mert akkor sem mondja, legfeljebb vagy lemond róla, vagy csak addig ordít, hogy eléri a célját.

Érdekes megfigyelés a mozgásfejlődés és a beszédfejlődés "fordított arányossága" , amit valamelyikőtök írt. Nálunk is így volt, csak fordítva... 9 hónaposan már stabilan járt, de beszélni még most sem...

2009. aug. 19. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!