Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segitsen már egy tapasztalt...

Segitsen már egy tapasztalt anyuka, mi ez? Köhögés

Figyelt kérdés
3 évesem aug közepén elkezdett köhögni,kapott egy adag antibiotikumot,beszedte,elmult,voltunk kontrollon,orvos azt mondta rendben van.Rá egy hétre visszajött a köhögés,aztan megint elmult magatol,megint visszajött adtam neki szirupot,megint elmult,ezt jatszuk 2 hónapja. 2 hete megint visszajött elvittem orvoshoz,megint antibiotikum,elmúlt,orvos azt mondta minden rendben. Most megint köhög... Mi ez már??? Nem akarok töb antibiotikumot egyelőre...? Ma hajnalban kezdődött a köhögés,most elég durva,száraz,olyan irritált. Nme tudom ma el vigyem e orvosoz,vagy várjak holnapi.? Mit tegyek? :-( Lehet allergia is? Láza szinte seoha nem volt a 2 hónap alatt,semmi mas tunet,max egy kis vizes orrfolyás
2012. okt. 9. 09:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyenez van, aug. vége óta köhög, de nálunk inkább hurutos köhögés. Nálunk is 2 antibio. kúrán már túl vagyunk, hörgőgyulladás és fülgyulladás is volt (ezekre kaptuk az antibiot). Közben volt magas láza is, tehát valami vírust is összeszedett szegénykém. Pulmonológusnál is jártunk, de nem asztmás, azt állapította meg, hogy a lerakódott váladéktól köhög még mindig + poratka-allergiája van. :( A köhögés azóta is megvan, de már sokkal enyhébb változatban, igaz többféle gyógyszert is szedünk. Most kezdtük (volna) az ovit, de eddig csak pár napig voltunk. Én is már teljesen el vagyok keseredve emiatt.
2012. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is már nagyon ki vagyok akadva...ő semilyen gyogyszert nem szedmost illetve reggel adtam neki Stodalt. Mi jarunk oviba elvileg illetve hát 2,5 hetet nem voltunk ez miatt meg ugye ma sem. Mi allergologusnal meg nem voltunk,de azt hiszem oda lesz az irány, a tiedtől vettek törletet? Mert tőle még nem,ez is hianyolom.
2012. okt. 9. 09:17
 3/14 anonim ***** válasza:
nálunk május óta tart!!!! :-( mi is antibiotikummal kezdtük, másfél hét múlva lett jobban. Egy hétre rá újra köhögött, folyt az orra, alig kapott levegőt. Ventolint kapott inhalátorral kezeltük + gyógyszerek. Egy hét múlva elmúltak a tünetek. Ez újra és újra megismétlődik, kisebb-nagyobb szünetekkel. A legutolsónál ami egy hete kezdődött Ventolint fújtam a fiamnak, az kitágította a hörgőket, jobban felszakadozott+ Cebion+száraz köhögésre Sinecod. Most jelenleg semmi baja, tüdeje tiszta, néha köhög. Lázunk nekünk sem volt. 2 antibiotikum kúra után nem írtak ki újabb adagot, mert az már teljesen elnyomta volna az immunrendszerét. Kamillatea naponta egy bögrével, ez még jó volt. De jön a nagylányom a suliból, ahol minden gyerek köhög..:-( jó, ha látja doki, megnézi, hogy a tüdeje tiszta-e, nincs-e lerakódása. Csak a váróban is sok mindent el lehet kapni, még várakozik az ember..:-( Jobbulást kívánok a gyerkőcnek!
2012. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nálunk is inkább hurutos, a köhögés kezdetének első 1-2 napja szokott száraz lenni
2012. okt. 9. 09:21
 5/14 A kérdező kommentje:
Náunk (szlovákia) ha jól értelmezem ekkora gyereknek nem irnak ki Ventolint csak korhazban bent adjak oda ugy hogy ott kell maradni egy pár napra.Gondolom ez a kicsi gyerekeknel van. Bar nem igazan értem mert ott bent is én adtam neki.Orvoshoz mindenkepp elviszem kérdés hogy ma vagy holnap,amugy az hogy olyan gyorsan-emelkedik süllyed a mellkasa a gyereknek ilyenkor az mennyire normalis?
2012. okt. 9. 09:24
 6/14 anonim ***** válasza:

Hörghurut????


2.5 évesem másfél éve hörghurutos...

ami segít az a Rectodelt kúp és a a Salin s2 sóslevegő készülés minden éjszaka megy a szobájában,azóta nem köhög

2012. okt. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
első vagyok, nekünk vettek torokváladékot, 2x is, mindkétszer negatív lett. Vért, vizeletett is vettek, de kóros elváltozás ott sem volt. Voltunk mellkasröntgenen is, az kisebb bronchialis letapatást mutatott a tüdején. Az allergiatesztet nekünk a pulmonológián csinálták. Esetleg vidd el allergológushoz, nekünk kérdezték, hogy nem használunk-e toll-párnát, mert az rengeteg allergia forrása lehet.
2012. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Most jottunk az orvostol,korhaza akart kuldeni a Ventolin miatt megint,merthogy kicsit sipol.Nem nagyon tudok most menni,mondtam nincs e valami mas megoldal,igy adott Salbutamolt,ez elvileg ugyanaz mint a ventolin csak tabletta. Kicsit jobban van,viszont ismet irt ki neki antibiotikumot!!!!!!!!Minek???????????????????Kapott aug.ban,szeptemberben és oktoberben is!! Ez most komoly???? Nem akarom beadni neki,se vért nem vett tőle,sem törletet!!! Raadasul megallapitotta hogy nem piros a torka sem,akkor?Mit csinaljak? Allergologushoz jovő heten megyunk elvileg,vagy amikor ad időpontot...
2012. okt. 9. 12:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem a kisfiam mikor elkezdte a bolcsit tobb mint fel evig kohogott. Szinten a leirtak alapjan hol abbmaradt napokig/hetekig aztan elekzdodott. Siznten 2-szer kapott antibiotikumot mert egyszer fulgyulladas es egyszer torokgyuladassal tarsult a kohoges.

Ha virusos kohogesrol van szo akkor az antibiotikum meg semmi nem is hasznal. Azt az immunrendszerenek kell legyozni. A mez jo gyuladas csokkento lehet kohogesre es a citrom jo immunrendszer erosito. Reggel-este egy kis kanal mez mehet. Virusos kohogessel nem tudsz mit kezdeni sajnos. fel ebv utan megerossodott a fiam immunrendszere es azota mar eltelt masfel ev es egyszer sem kohogott. Mar nem szedi ossze a kulombozo virusos kohogeseket a bolcsibe mert eros az immunrendszere. De addig en is majd megorultem. Volt olyan het, hogy 3-szro vittem dokihoz mert nem tetszett ahogy kohog. De sajnos mindig virusos volt. Ha magass a laza akkor mar gyuladas vagy bakterialis a fertozese. Ilyenkor kell az antibiotikum. Ha csak egyszer megy fel a laza es nem ingadozik akkor is altalban virusos es az immunredszere legyozte az egyeszri lazzal a virust. A bakterialis fertozest nehezen gyozi le az immunrendszer es ezert jellemzo a nagyon magass laz amit hiaba csillapitasz, ujbol felmegy... Ilyenkor harcol az immunredszere. A virusos kohoges sajnos napokig eltart, majd elmulik es a gyerek osszeszed egy masik virust... Foelg ilyenkor az oszi idokbe. Persze ki kell zarni az asztmat.

2012. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Első válaszadó vagyok.

Kedves előző, nagyon hasznosakat írtál. Remélem idővel mi is legyőzzük a köhögést. A pulmonológus nekünk heveny arcüreggyulladást állapított meg. Én megijedtem, hogy asztmás, mert erőltetésre (bringázás, futás) mindig durva köhögőroham jött rá. Ez nálatok illetve a kérdezőnél nem volt jellemző?

Most Isoprinosint szedünk és ACC-t.

2012. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!