Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nem igazságtalan?...

Szerintetek nem igazságtalan? Kiakadtam!

Figyelt kérdés

Kislányom ovijából ismerek egy családot, 5 pici gyerek van (3 ovis, 2 kissebb). Szerintem megvan mindenük, néhány éve költöztek a faluba, de úgy hallom már újítják is fel a házat, amit vettek (pedig nem volt csúnya belül, voltam bent még régebben, mert a háziorvosunk asszisztenséé volt a ház), van egy családi kisbuszuk, az is viszonylag újabb.

Ezzel nincs is semmi gond, örülök, hogy nekik nincs problémájuk, mi a 2 gyerekkel is sokszor rettegünk hónap végén.

Ami most felbosszantott, az az, hogy beadott az oviba egy anyuka egy zsák kislány ruhát(ismerem Őket, tudom, hogy szép cuccok), azzal a kijelentéssel, hogy az óvónénik adják egy családnek, akinek szüksége van rá. Erre látom tegnap, hogy ki van készítve a zsák, és odaadják ennek az ötgyerekes anyukának.

Én is örültem volna neki, szerintem jobban is szükségem van rá, miért Ő kapta? Csak mert ennyi gyereke van? Csak a családija 80.000,-, szerintem jól élnek, miért Ők kapták?


Szerintetek jogosan bánt ez?


2012. okt. 2. 07:39
1 2 3
 21/28 TKI Ibolya ***** válasza:
Ne haragudj 19-es de ezt az utolsó mondatodat akár a kérdezőtől is megkérdezhetnéd!
2012. nov. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
63%

19-es vagyok, 16-osra válaszolva írtam, amit írtam, szóval csak annyira rugaszkodtam el, amennyire ő. Kicsit irritál, amikor az n+1gyerekesek azzal jönnek, hogy így meg úgy kevés a családi meg a szociális segély meg a gyes. Egyet mindenkinek szülni kell, aki nem akar lelkileg nyomorultan élni, de azért ötöt ne szüljünk már, ha a családitól függ , hogy jut-e gyógyszerre az őszi takonyszezonban. Mégis milyen gyerekkoruk van így a gyerekeknek? "Bocs kifiam, de nem tudom kiváltani a doktor néni receptjét, mert nevés a családi"? Így is annyi minden történhet, ami kerékbe töri a család megélhetését, fél tucat gyereket vállalni a családira több, mint vakmerőség, ilyen esetben ne sírjon az ember, ha nem jut lótúróra se.

Pontozni ne felejtsetek el.

Tovább megyek: az összes (de így is vajmi kevés) megfontoltan döntést hozó, állat módjára dolgozó, horribilis mértékű adót fizető állampolgár pénzéből fizetjük a szociális juttatásokat... tessék őket megbecsülni, megköszönni, nem pedig kevesellni.

A megélhetésre a FIZETÉS való. Bajba bárki kerülhet, de aki előre tudja, hogy nem lesz elég pénze, mégis egyik gyereket a másik után szüli, az ne sírjon nekem.

2012. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom panaszkodott e itt valaki n+1 gyerekes????? Szerintem nulla ember panaszkodott. az a válasz amire írtad csak azért került kiírásra, mert úgy tűnt a kérdező más pénztárcájában vájkál és annyira soknak érzi a 80ezer családit.

Itt senki nem panaszkodott, senki nem sajnáltatta magát. Viszont akkor úgy érzem azt sugallod ássa el magát aki örömmel fogad két szatyor ruhát! Vagyis az 5 gyerekes inkább, mert minek szült 5-öt. A 2 gyerekesnél természetes, hogy elfogadna, vagy hogy is van ez????

Lehet az az ötgyerekes vagy másik több ötgyerekes család jelentősen jobb anyagi helyzetben van nálad, és majd a nyugdíjadat az az 5 gyerek fogja adni. Mert bizony míg jelenleg 2 nyugdíjas jut 1 aktív adózóra, 20 év múlva 3 db dolgozó fog eltartani egy nyugdíjíst!!!!!!!!!

2012. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Jah és 1 gyerekem van! 16-os voltam.
2012. nov. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
55%
A kérdező kétgyerekes tengődik a hónap végén, míg az ötgyerekes felújít, újszerű autójuk van. Nem hinném hogy annyira felelőtlenek. Talán inkább a kétgyerekes az nem??? Habár ilyet sosem mondanék, ezt kizárólag neked küldöm, először gondold át amikor ítélkezel többgyerekesekről.
2012. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Ezt nemtom honnan veszed "Viszont akkor úgy érzem azt sugallod ássa el magát aki örömmel fogad két szatyor ruhát! Vagyis az 5 gyerekes inkább, mert minek szült 5-öt. A 2 gyerekesnél természetes, hogy elfogadna, vagy hogy is van ez???? "

Csillapodj le először.

Te érveltél azzal, hogy a 80.000 nem elég a gyógyszerre. Én meg kifejtettem, nem is abból kell megélni. Kissé talán hosszú lére eresztettem az okfejtést, nemcsak ennek a kérdésnek köszönhetően, hanem általános vélekedésem okán. Hahó... Ez akérdés nem rólad szól...


Egyébként én írtam a kérdezőnek, hogy veszett fejsze nyele utólag ezen rágódni, előre kellett volna szólni. Egyetlen szóval sem kárhoztattam a másik családot, amiért elfogadták a ruhát. Nagyon összekavartad a dolgokat.

2012. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 TKI Ibolya ***** válasza:

Már bocsi 19-es itt nem a sok gyereket nevelők panaszkodnak hanem a két gyermeket nevelő anyuci aki nem kapott egy szatyor ruhát sem!

Akkor ki itt a felelőtlen? És honnan veszed,hogy akinek kettőnél több gyereke van az csak segélyből élhet és az nem dolgozik látástól vakulásig????????????


3 gyerekes anyuka

2012. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Sose mondtam ilyet. Írtátok, hogy 80.000 nem elég. Erre írtam, hogy nem is kell, hogy elég legyen. Többször kifejettem már, kérlek, olvasd el, mielőtt leírod még egyszer. Köszi.
2012. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!