Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nem igazságtalan?...

Szerintetek nem igazságtalan? Kiakadtam!

Figyelt kérdés

Kislányom ovijából ismerek egy családot, 5 pici gyerek van (3 ovis, 2 kissebb). Szerintem megvan mindenük, néhány éve költöztek a faluba, de úgy hallom már újítják is fel a házat, amit vettek (pedig nem volt csúnya belül, voltam bent még régebben, mert a háziorvosunk asszisztenséé volt a ház), van egy családi kisbuszuk, az is viszonylag újabb.

Ezzel nincs is semmi gond, örülök, hogy nekik nincs problémájuk, mi a 2 gyerekkel is sokszor rettegünk hónap végén.

Ami most felbosszantott, az az, hogy beadott az oviba egy anyuka egy zsák kislány ruhát(ismerem Őket, tudom, hogy szép cuccok), azzal a kijelentéssel, hogy az óvónénik adják egy családnek, akinek szüksége van rá. Erre látom tegnap, hogy ki van készítve a zsák, és odaadják ennek az ötgyerekes anyukának.

Én is örültem volna neki, szerintem jobban is szükségem van rá, miért Ő kapta? Csak mert ennyi gyereke van? Csak a családija 80.000,-, szerintem jól élnek, miért Ők kapták?


Szerintetek jogosan bánt ez?


2012. okt. 2. 07:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%
Amikor beadták a ruhákat, akkor nem lehetett jelentkezni hogy ki szeretne belőle? Mert akkor lestoppolhattad volna.
2012. okt. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
18%
irigy vagy. a semmire nem kellett volna szülnöd
2012. okt. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem volt ez nyilvános, én is csak véletlenül vettem észre, mikor beadták. Nem akartam nyomulni, az Óvónőkre bízta, kinek adják.
2012. okt. 2. 07:48
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy, nem érdekel, mijük ven, csak ezek a ruhák nekem kellettek volna jobban szerintem.
2012. okt. 2. 07:49
 5/28 anonim ***** válasza:
74%

Egyáltalán nincs igazad, ugyanis nem tudod, hogy annak a családnak mennyi a jövedelme és mennyi a kiadása.

A 80-ezres családi azért 5 gyerekre egyáltalán nem sok, semmivel sem töb, mint neked az, amit kapsz, kettöre.

Az meg hogy kisbuszuk van - TE hogy közlekednél 5!!!! gyerekkel, talán egy kis fiatba próbálnád belerakni öket? Mert ha gondolkodsz, akkor rájössz, hogy nem menne.

A lakásfelújitás meg - legalább is nagyon valószinü, hogy kölcsönre megy. Attól, hogy TE néhány - és ötbbb évvel ezelötti - látogatás alattt nem láttál hiányokat, nem jelent semmit. Idöközben az állaga is romlott, meg azért 5 gyerekhez máshogy kell a lakásbeosztásnak lenni, mint egy vagy két gyerekes családnak.


Nem értem, miért vagy ennyire irigy. HA neked is szükséged van ingyen ruhára, akkor szólj elöre az óvonöknek.

2012. okt. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiszem, hogy irigy vagy, inkább elkeseredett, és az igazságérzeted sérült. Viszont most már eső után köpönyeg, vagy ahogy nálunk mondják, aki nem kér csokit, nem kap csokit. Ha a gyerekeidnek szükségük van azokra a ruhákra, akkor szemérmedet legyőzve, árnyékodat átlépve igenis előre kellett volna szólnod.

Amúgy a támadóknak válaszul: az óvónők sem tudhatják, hogyan is áll a család valójában. Ők is a látszatból ítélnek. Aki ugyanis tényleg bajban van, nem szokott panaszkodni. Inkább, aki nyavalyog.

2012. okt. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
64%

miből gondolod, hogy mindenük meg van? Hallottad hasonlóan jóindulatú falubeliektől? Az, hogy amikor te jártál a házban és rendben volt, nem jelenti azt, hogy ne lenne szükség átalakításra, itt-ott felújításra.

Lehet, hitelből csinálják, és most eladósították magukat 20 évre, lehet szocpolból csinálják, lehet nagyszülői segítséggel.


Az, hogy rendezettek, gondozottak a gyerekek, az nem a szülők gazdagságát, hanem az igényességét mutatja, és nagy öröm, hogy ilyen családba született az 5 apróság, nem egy lepukkant asszony pottyantotta sorban a világra őket véletlenül.

Szerintem az óvónők helyesen jártak el.

2012. okt. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
25%

"Amúgy a támadóknak válaszul: az óvónők sem tudhatják, hogyan is áll a család valójában."


EZ nagy tévedés, ugyanis az óvodába le kell adni a jövedelmigazolásokat, és abból kiderül, hogy a csalának mennyi is a pénze, föként hogy egy före mennyi jut. Mert nem az a lényeg, hogy mennyi az összes jövedelem, hanem hogy hányfelé oszlik. Meg az sem mindegy, hog milyen külön kiadások vannak még a családban - kölcsönök, stb.

2012. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
54%
Hát nálunk nem jövedelemigazolás kellett, hanem munkáltatói igazolás, ami nagy különbség, mert utóbbi nem tartalmazza a béredet, de egyébként a kiadások nagysága a jövedelemigazolásból sem derül ki.
2012. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
63%

Nem tartom jogosnak hogy többen is írták hogy irigy vagy, ez nem az irigységről szól. Főleg hogy még azt is írtad hogy örülsz hogy nekik nincs problémájuk.

Engem is bántana a dolog a helyedben viszont már tényleg késő ezen törni a fejed. Amit tehetsz, hogy megkéred az óvónőt hogy ha legközelebb esetleg kapna ruhákat szétosztásra akkor ti is nagyon szívesen elfogadnátok belőle párat.

2012. okt. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!