Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak holnap az óvónénin...

Mit mondjak holnap az óvónéninek? Teljesen kiakadtam!

Figyelt kérdés

Ma délben mikor mentem a lányomért, láttam, hogy a kinti ruhája érintetlen, pont úgy van, ahogy reggel ott hagytam! Furcsálltam is hogy a többieké szárad, de gondoltam csak a csoport nagyobbik felét vitték ki (vegyes csoport, szokott ilyen lenni).

Mikor kérdeztem a gyerektől, hogy nem voltatok kinn, a válasz, de a többiek voltak, de én nem mentem a wc-ben játszottam. Mondom mi?????

Hát ő elbújt a wc-ben és ott játszott, míg a többiek kinn voltak.

A probléma csak az, hogy nem hiányolta senki 2 órán keresztül. Én kérdeztem Tőle, hogy mit szólt az óvónéni, mikor megtalált, de azt mondta,hogy semmit, mert nem vette észre! :(


Nyilván tudom, hogy nem helyes amit a gyerek tett és komolyabban el fogok vele beszélgetni, miután beszéltem az óvónénivel, de basszus, ez hihetetlen, hogy 2 órán keresztül 3 embernek sem tűnt fel, hogy nincs ott a gyerek, és az öltözőben a polcon vannak a kinti ruhái,míg az összes többi kinn van! Így hagyjam egy oktatási intézményben a gyerekemet?


2012. jan. 17. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Beszélj az óvónővel,majd a vezetőnővel.Nem a gyerek a hibás.Ha látod,h többször nem foglalkoznak a gyerekkel,vidd másik oviba.Én a bölcsödéből vettem ki a gyerekemet,mert tárva-nyitva volt minden nap a kapu,ahol az ebédet hozzák,előtte elég forgalmas út van.A gyerekek bármikor ki tudtak szaladni.Sőt nemcsak az udvarról,hanem az épületből is.Szóltam többször is,és nem történt változás.Minden nap rettegve hagytam ott a gyerekemet.
2012. jan. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát eddig nem volt gond, kisebb nagyobb dolgok voltak, de emellett eltörpül minden.

Azért a lányom is csíntalan volt, nem is tudom, hogy jutott eszébe elbújni az óvónéni elől, de hogy nem vették észre, én nem is értem. Akármi történhetett volna vele. Két óra rém hosszú idő, és még nem 6 éves, most 3,5. Bazi nagy terráriumok vannak a mosdók előtt, benne nagy ékszertekikkel, magár boríthatta volna, vagy tudom is én. Hajtja őket a kíváncsiság ennyi idősen.

Tény, hogy rengeteg gyerek van, de speciel a héten alig vannak, és azért már nem a beszoktatás ideje van, hogy ne tudják kik járnak a csoportba.

2012. jan. 17. 17:29
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Na, ez nem semmi... De nem akarlak elkeseríteni, nem csak a ti óvodátokban vannak ilyenek.

Az én fiammal még nem történt semmi ilyesmi, de azt látom, hogy a gyerekek a teremből egyedül járkálnak ki a WC-re, néha az óvónő észre sem veszi, hogy kimegy a gyerek. A WC-ről simán kisétál a folyosóra, onnan meg az óvodából is kimehet észrevétlenül.

Nem tudom, hogy történt-e már ilyen, én próbálom a 3 éves gyerekembe belenevelni, hogy az óvónőnek való jelzés nélkül ki ne menjen a teremből, mert akkor baj lesz.


Mindenképp beszélj az óvónővel és az óvodavezető felé is jelezhetnéd!!!

2012. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szent isten... Ez tényleg nagyon durva:S És az még durvább, hogy ugyanezt simán el tudom képzelni a mi ovinkról is:S

Ugyanis egyik nap az ősszel a dadus azt mondta, hogy inkább ne adjak a kisfiamra kantáros nadrágot. Megkérdeztem, hogy miért. Az volt a válasz, hogy ha kint vannak az udvaron, és a gyerek bemegy vécére, és ők nem veszik ezt észre, akkor esetleg összepisili magát, mert nem boldogul egyedül a kantárral. Mondtam, hogy rendben, nem adok rá kantáros nadrágot, de szeretném kérni, hogy valaki azért kísérje már el vécére, mivel egyedül még nem tudja a fenekét megtörölni.

Mégis mi a jó fenét keres egy hároméves gyerek bárhol felügyelet nélkül??? Mi az, hogy nem veszik észre, hogy bemegy? Nálatok hogy fordulhat elő, hogy órákig nem hiányzik senkinek egy gyerek, akit reggel rábíztak?

Őrület.

Én a helyedben elmondanám a dolgot az óvónőnek, és számon kérném rajta, hogyan történhet ilyen. És szólnék az igazgatónak is, miután az óvónénivel beszéltem.

2012. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló,amikor számon kértem az ovónőt,annyit mondott,h ennyi gyerekre nem tud odafigyelni.Ha nem érzed a lányod biztonságban,vidd egy másik oviba.
2012. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igaz, az én fiam még nem ovis, de a barátnőm mesélte, hogy az ő ovijukban egy-két hete lelépett egy kisfiú, pont úgy, hogy elment vécére, onnan meg uzsgyi, ki az utcára. Érdekes, hogy ezt sem vették észre. Azt el is felejtettem megkérdezni, hogy hogyan került elő.
2012. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy beszólós típus, de ezt nem hagynám szó nélkül. Oké, hogy sok a gyerek, de az a minimum, hogy kifelé és befelé menet megszámolja Őket az óvónéni.

Ha pedig az óvónéni nem rezonál a problémára, keresd fel a vezetőóvónőt.

2012. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nehogy a gyereket told már le, és az óvónők se merjék!!!
2012. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Majd megírom holnap a fejleményeket!

A gyereket eszem ágában sincs letolni, csupán beszélgetni vele, azért ő is egy szabályt szegett meg ezzel a bujkálással, és ha már az oviban nem tudatosítják benne, hogy a szabályokat be kell tartani, akkor megpróbálom majd én a gyerek testi épsége érdekében!


Hát lányok én azóta sem tudok magamhoz térni!!! Ilyet!

2012. jan. 17. 21:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszélj az óvónővel, majd ezután közvetlenül jelezd a problémát a vezetőnek is.
2012. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!