Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az alábbi cikken teljesen...

Az alábbi cikken teljesen kiakadtam. És te?

Figyelt kérdés

[link]


Ki, hogy viszonyul ehez a már-már beteges nevelési rendszerhez?


2011. júl. 10. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Ha nekik ez így jó. Most rémlik, h olvastam már hasonlót, ahol egy család találta ki, h a gyereküket (ahol csak a szülők és a tesók tudják a kisebb baba nemét) nem nevezi fiúnak v lánynak, nem is adtak neki olyan nevem, amiről kiderülne a baba neme. Hagyják, h ő válasszon nemet magának. Hát, nem is tudom. Én régimódi vagyok, szeretem, ha a fiú, fiú, a lány meg lány. Ettől függetlenül elfogadom a homoszexuális embereket. Nem is egy ismerősöm az és kedvelem őket. Nem hinném, h a gyermekem ellen lennék, ha róla is kiderülne. Lehet, h fura lenne eleinte, de nem bántanám érte.
2011. júl. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
"Nevet"
2011. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Beteges az egész és beteg embereket nevel.

Az én fiam is babázik és a lányom is épít favasutat, garázst kockákból, nincs ez nekik tiltva. Nem kell a gyerekbe beleverni az elavult szereotípiákat. De hogy ne szólíthassam kisfiamnak a fiamat? Miért? Ez miért jó? És kinek? Mert a gyereknek biztos nem.

2011. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Olyanok lesznek felnőve, mint Gabriel arkangyal! Se nem fiú, se nem lány.. :-( Ez szerintem hülyeség!!
2011. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen amikor átesnek a ló túloldalára!
2011. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra is szokatlan elképzelés. Egyébként azért is lep meg, hogy épp a svédeknél, mert korábban ők voltak híresek arról, hogy náluk teljesen hiányzik a prüdéria a gyermeknevelésben olyan értelemben, hogy ne érezzenek semmiféle egészségtelen gátlást e téren a picurok, pl. svéd óvodai felmérésekből ismert tény, hogy ha ott megkérdeznek egy gyermeket (most persze nem a cikkbeli "elit" oviról van szó), hogy mi a különbség a lányok és fiúk között, akkor szemrebbenés és gátlásosság, szégyenérzet nélkül 3-6 év köztiek szinte mindegyike rögtön a nemi szerveket említi meg (és ez örvendetes!), míg számos más országban -nálunk M.o.-on is- nem ez a helyzet, sajnos, pedig a pszichés fejlődésnek elengedhetetlen része, hogy elfogadják saját és mások testét, minden szervének létét, és ne feszélyezze őket, bár természetes dolog átlag 6 évesen a testi szégyenérzet EGY BIZONYOS SZINTIG, de ennél is szégyenlősebb a legtöbb magyar kisgyermek, még a kisebbek között is gyakori... (Szakmabeliként magam is tapasztalom, akár gyermekcsoportokban is), tehát gyakran szégyenlős válaszok érkeznek kis- és nagycsopisoktól is, "kerülgetik a forró kását", persze okos válasz a többi tényezőt is felvetni (nagyrészt öltözködésbeli eltérés; a temperamentumra hivatkozás: a fiúk "verekedősebbek"; meg jó esetben megjegyzik: "csak a lány szülhet, nagylány korában"), de sok picur nem mer a nemi szervekről beszélni (sokan még kimondani se, csak a szülőjének, de tudok olyanról, aki még apa/anya előtt se, mert prűd a szülő, sajnos, és/vagy a kislányok kevésbé feltűnő nemi szerve LÉTEZÉSÉRŐL sok fiú nem is tud, ami még 10 éves fiúknál is előfordul, amiről persze nem ők tehetnek!). Aki megemlíti a szervi különbséget közülük, azok közül is többen utolsóként említik csak, beleértve 5-6 éveseket is! (Kb. 4-5 éves korig még úgy vélik, megváltozhat a nemi szervük: a lánynak fütyije nőhet, a fiúknak meg kasztrációs félelmeik vannak, akár azt hiszik, "punci sorsra jutnak", mint "most a Julika", akinek "levágták")


A cikk kapcsán ami még feltűnt -bár a cikk szempontjából mellékes, de számomra meg lényeges-, hogy végre -ha már egyszer nemekről van szó- nem csak óvónőkre tettek utalást, hanem óvóbácsikra is.

2011. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!