Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Teljesen kiakadtam!

Mit tegyek? Teljesen kiakadtam!

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lány vagyok. Párommal 1,5 éve vagyunk Együtt, itthon ismerik. Apám egy alkoholista, tönkre teszi az egész családot, anyám pedig idegbeteg! Nem lehet mellettük élni, apám már olyanért belénk köt, hogy hogyan fogjuk meg a kanalat! Anyám pedig állandóan ordibál velünk, hogy ne együnk meg ezt azt, mert apánké, meg hogy nincs pénz!

Ma az történt, hogy feljött hozzám a barátom. Nem szeretünk itt lenni, gondolom érthető, miért nem. Apámtól még most is meg kell kérdeznem, hogy délután átmehetek-e a Barátomhoz! Kb. 10 perc sétára lakik tőlünk! Erre ma azt mondta, hogy nem mehetek át!

Anyám szerint az hiányzik neki, hogy beszéljek néha vele! Miről? Akármikor látom, csak iszik! Vagy ha éppen nagyjából józan, akkor is b@sztat mindenkit!

Nagyon el vagyok keseredve, mit tegyek???

Nem bírom!!! :(


2009. nov. 21. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Anyádnak adnék 2-3 rohadt nagy pofont,mert ezek ellenére is az apád félti...vagyis a f@szt nem akarja elveszteni!!!!
2009. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
AZ ilyen nem anya!Hanem rib@anc!Próbálj beszélni ezekről a pároddal,csukd magadra az ajtót és akkor menj enni,amikor egyikőjük sincs ott!Kerüld őket!Vagy be fogsz golyózni!
2009. nov. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha 18 éves vagy akkor már felnőttnek számítasz tehát elköltözhetsz otthonról ha jól tudom.Ha nem akarják h elköltözz akkor se tudnak mit teni nem parancsolhatnak neked.Esetleg barátodékhoz nem mehetsz?Szerintem ha elmondod a szüleinek(már ha a szüleivel lakik)akkor tuti megengedi.Aztán már dolgozhatsz is ha meg van a pénz akkor költözzetek el egy saját kis házba.(Remélem nem hülyeség amit írtam)Sok sikert!12/L(tudom,tudom még kicsi vagyok ahoz h a nagyoknak ajánlgassak dolgokatXD)
2009. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Párom az Anyukájával lakik [Apuja meghalt].

Vele nagyon jól kijövök, megengedné, hogy ott legyek! Mennék is, de apám a hajamnál fogva rángatna vissza a kapuból :S

2009. nov. 21. 15:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor apádat szépen feljelented a rendőrségen. Mármint ha visszarángat. Semmi joga kezet emelni rád.


Én elköltöznék a helyedben a barátomhoz, a családi pótlékot a saját nevedben magadnak kéred ezentúl és azt odaadod a barátod anyukájának. Ha emellett kell pénz, keress valami munkát, amit tudsz csinálni te is.

2009. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha valóban 18 éves vagy, a szüleidnek semmi beleszólási joguk NINCS az életedbe!!!!

Költözz el a barátodhoz!!! Megérdemled a tisztes emberi bánásmódot és a szerető családot!!!

Ha megpróbál hazarángatni, ki kell hívni a rendőrséget!!! Már életbe lépett a távoltartási törvény!!! Ha bántalmaz vagy terorizál,le is csukhatják 24-48 órára és eljárás indul ellene.Valamint menj el a családvédelmisekhez is!!! Mielöbb!!! Ők ebben nagyon sokat tudnának neked segíteni!!!Általában gyermek-felnőtt szakrendelésen vagy a polgármesteri hivatalban lehet megtudni,hol vannak helyileg.A fent leírtak valóban csak akkor működnek ha már elmúltál 18 éves! A családvédelmiseket bármikor megkeresheted!!

Ne hagyd magad terrorizálni és küld el őket a jó büdös pi*ába!!! Ha pofonvágnak,azzonnal menj el a rendőrségre látleletet vetetni és feljelenteni őket.A bíróságon nem lesz akkora pofájuk,majd meglátod!!!

Sok sikert!NE HAGYD MAGAD!!!

2009. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Úgy érzem, ezeket könnyebb olvasni, mint megtenni! :(

Még ezen kívül 1 évem visszavan a gimnáziumból... Barátomnak sincs még saját keresete, az Anyuja fizetéséből élnek. Én pedig nem tudnék a suli mellett dolgozni. A környéken semmi lehetőség nincs. Egy faluban lakom, és a szomszéd kisvárosba járok suliba.

Az itthoniaknak pedig nem akarok rosszat --> pl. rendőrség... Mégis csak a "szüleim"...

2009. nov. 21. 16:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Akik így bánnak a gyerekükkel azokat erős jóindulattal sem lehet szülőnek nevezni.Amíg tanulsz a családipótlék jár neked amit oda adhatnál a barátod anyukájának,ha befogadna.A családvédelmisek tényleg sok dologban tudnának segíteni neked (állami juttatásokban is amíg nappali tagozatos tanuló vagy)és ne gondolj rögtön drasztikus dolgokra.Ha békésen intéznéd velük a dolgot,amit szerintem meg sem érdemelnek,keresd fel a családsegítőket.Ha a faluban nincs, akkor megyeszékhelyen kell lennie.
2009. nov. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Felnőtt vagy! Fejezd be a sulit, aztán usgyi onnan! Távolról könnyebb lesz szeretni őket!
2009. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Tedd amit akarsz ! Vagyis menj el otthonról.Tedd meg ezt a lépést ,talán félelmetes és kicsit nehéz v szokatlan lesz de ne engedj a szülöi érzelmi zsarolásnak.

Az ilyenek sose szoknak le róla csak te tudsz leszokni róluk.

Tudom ,szomorú én is átéltem ezt de lépni kell .

Ők már sose változnak meg!!!

2009. nov. 22. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!