Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 Kicsi gyermek mellett...

2 Kicsi gyermek mellett kiakadtam! Honnan merítsek erőt?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre minden rendben van itthon imádom a gyerekeimet 2 éves és 7 hónapos! De semmire semmire nincs időm magamra! Önző vagyok? Soha nem alszanak egyszerre mindig fent van valamelyik Sírva mosok hajat ha éppen odajutok! Egyszóval most elfáradtam...... Hiszti korszak a nagyobbnál esések a kicsinél mindig fogom valamelyiket egész nap játszok! Olyan jó lenne olvasni vagy csak aludni! Apa dolgozik egész nap este 8-kor ér haza! Hétvégén is másodállásba!
2010. nov. 7. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy önző! Még csak rossz anya sem vagy! Csak egyszerűen EMBER vagy. Nekem egy kétéves kislányom van, de néha én is kiborulok. Nálunk is éppen hisztikorszak van, nem is akármilyen. Szóval nem irigyellek. Esetleg nem tudnád a nagyobbikat bölcsibe adni? Vagy nincs valaki, akire időnként legalább a nagyobbikat rá tudnád bízni egy kis időre? Csak ötletek.

Fel a fejjel, a kétévesed most már napról napra fog fejlődni, csak könnyebb lesz vele. Esetleg ha tudod, vond be őt is a pici körüli tennivalókba. Mondjuk pelenkázásnál segíthet a kicsi figyelmét elterelni, stb.

Kitartást Neked és jó egészséget mindannyiótoknak!

2010. nov. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom mit érzel.Szintén van egy 2 évesem és egy 2 hónaposom.A nagyobb olyan rossz, hogy szinte az egész nap morgással telik, hisztivel.A végére elbőgi nagát ha nem kap meg vmit.A kicsi sír ha leteszem -amúgy hangja sincs.És már estére olyan lelkiismeretfurdalásom van hogy a nagyobbal morogtam-jogosan- hogy én is bőgnék.

Persze vannak napok, mikor könnyebben viselem, kezelem a dolgokat, de én is elfáradok.

Én sosem szerettem egyedül lenni de áldom a percet mikor apa elviszi őket sétálni.Arról nem is beszélek hogy mikor nem voltak gyerekek, ha elmentem valahova igényesen csinosan kisminkelve mentem.Most örülök ha felkapok vmit és elindulunk hosszas kinlódás után.De még sokmindent írhatnék - dehát biztos nem írok újat!!!

2010. nov. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg az a bajom, hogy egy gyerekkel sem birok egyensulyban le nni, szintugy 2 éves. Nem is rossz, nem ördög, csak hisztis néha, ujabban minden nap, és én türelmetlen vagyok vele, oda is csaptam tegnap, annyira felidegesitett, mert örjöngött,amiért ráadtam a nadrágját....nem tudom, miért vagyok vele ilyen szigorú, ugy érzem, máshogy nem tudom fékezni, mert ugye nekem ne mondja meg egy kétéves, hogy melyik gatyát adom rá és mikor...mert levettem a pizsamájàt és nem adtam vissza, 35 percig orditott...és ezzel a napom elég negativ lesz, nehezen tudok ujra önfeledten játszani vele. Egyáltalán nem játszik el egyedül, ritkán 10-20 percet. És nem tudom, hogy ez az én hibám, vagy ennyire kellek játszótársnak neki....és jelzem, csak egy gyerekem van:) nem vállalok jó ideig mégegyet, és nem azért, mert olyan borzalmas kibirhatatlan ez az egy, hanem én lennék az! Gyenge sz@r vagyok....de Te nem! Kihordtad a kicsi, megszülted, már fél év is eltelt, valószinü túl vagy a nehezén! Ahogy a kicsi szabadabban fog mozogni, szerintem könnyebb lesz! Lassan el lesznek együtt is 10-20 perceket, majd egyre többet! Ezt látom másoknál. Gondolj arra, hogy csak könnyebb lesz, nem marad mindig ennyire nehéz, csak addig bird ki valahogy, és kifogod birni, mert cssk Te vagy nekik!
2010. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szintén zenész-)

Nagyobbik lányom 28, a kicsi 8 hós.

Apa igaz 4-kor itthon van,de utána megy a kertbe, meg hétvégén is, vagy fát vág, vagy füvet nyír, szóval kint van. A lányt nem viszi ki, mert úgy nem tud dolgozni.

minden nap egyforma, sosem alszom ki magam, korán kelnek, öltözés, reggeli, séta, ebéd, altatási hisztéria, uzsonnaevés -ha enne uzsit, hol van apa? kimegyek apához hiszti, majd vacsi, fürdés és megint altatás hiszti, közben pár pelenkacsere, bukástörlés...

Na azért nem ilyen szürke, de nekem nagyon monoton. Szeretnék én is megnézni néha egy filmet olvasni kicsit, sportolni, néha kiöltözni picit, táncolni menni...

Én most nem voltam rest, és elmentem pszichológushoz, igaz nekem már a problémáim nagyrészét megoldja, ha csak kibeszélem magam. Nem szégyen ez, és tudnak jó dolgokat mondani, ami az élet minden területén segít.

Próbálj barátokat keresni, akár levelezőbarátokat, akár sétapartnereket-nekem is ez a társasági életem- ahova lehet menjetek el, babaklubba stb...

Na meg hiányzik, hogy nem látom férjem, és alig beszélgetünk, másról már nem is beszélve...

Az bíztat, hogy később jobb lesz, ha megnőnek és "állítólag" majd lefoglalják egymást:-)

2010. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem egy kétévesem és egy 10 hónaposom van. Én a hordozókendővel, mei-tai-jal éltem túl az eddigi hónapokat. Amíg ők fent vannak, addig próbálom megcsinálni a dolgaimat, aztán mikor alszanak- 45 perc csak az enyém: olvasok, a lelkemmel foglalkozok. Van, hogy fizetek egy bébiszitternek, hogy vigyázzon rájuk, én meg bemegyek a városba, nézelődök, pihenek... a lényeg, hogy igenis keresni kell a lehetőséget a Te kikapcsolódásodra. Kell, hogy legyen valami lehetőség.
2010. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha lenne pénzem én is fizetnék egy dadának, de egésznapra, odaköltöztetném!!!!!:-)
2010. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A férjem lehet elzavarna,ha babysittert fogadnék, szerinte ha más is megoldja, tudjam megoldani én is...:((
2010. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
azt a kedves férjet. egy hétre állítsd be és majd megtudja ki a magyarok Istene...
2010. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves 16.52-es! Nem vagy gyenge sz@r, hidd el! Próbálj meg megbocsátóbb lenni magaddal vagy keress segítséget!
2010. nov. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Annyira jól estek amiket írtatok köszönöm már az is segít,hogy látom nem vagyok egyedül ezekel a "bajokkal" Mégegyszer köszi!!!!!!!!!!!!!!
2010. nov. 8. 11:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!