Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nem igazságtalan?...

Szerintetek nem igazságtalan? Kiakadtam!

Figyelt kérdés

Kislányom ovijából ismerek egy családot, 5 pici gyerek van (3 ovis, 2 kissebb). Szerintem megvan mindenük, néhány éve költöztek a faluba, de úgy hallom már újítják is fel a házat, amit vettek (pedig nem volt csúnya belül, voltam bent még régebben, mert a háziorvosunk asszisztenséé volt a ház), van egy családi kisbuszuk, az is viszonylag újabb.

Ezzel nincs is semmi gond, örülök, hogy nekik nincs problémájuk, mi a 2 gyerekkel is sokszor rettegünk hónap végén.

Ami most felbosszantott, az az, hogy beadott az oviba egy anyuka egy zsák kislány ruhát(ismerem Őket, tudom, hogy szép cuccok), azzal a kijelentéssel, hogy az óvónénik adják egy családnek, akinek szüksége van rá. Erre látom tegnap, hogy ki van készítve a zsák, és odaadják ennek az ötgyerekes anyukának.

Én is örültem volna neki, szerintem jobban is szükségem van rá, miért Ő kapta? Csak mert ennyi gyereke van? Csak a családija 80.000,-, szerintem jól élnek, miért Ők kapták?


Szerintetek jogosan bánt ez?


2012. okt. 2. 07:39
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg ezt kell tennem.
2012. okt. 5. 07:31
 12/28 anonim ***** válasza:
39%

Én teljesen egyetértek veled és én is ugyanígy éreznék. Ez nem irigység, nem is értem ez a szó egyáltalán hogy került ide, sokak itt nem tudnak szöveget értelmezni úgy tűnik.


Az IRIGY szó jelentése: "más fájdalmán öröm érzése"

[link]


A kérdező igazságtalannak érzi, hogy a nagycsalád kapta a ruhát, mert úgy gondolja, hogy nem ők szorulnak rá a legjobban, ennyi.


Amikor még iskolás voltam, akkor nem éltünk jól, de nem éheztünk, a szüleim minden fillér után leadóztak és sosem kértünk szociális segélyt, míg az összes gazdag osztálytársam kért. A barátaim voltak, szerettem őket, nem irigységből írom, csak mint TÉNYT írom le, hogy 17 évesen saját autója volt mindegyiknek, de a szülök persze minimálbérre voltak bejelentve és mindig kértek szociális juttatást. Igen, ez igazságtalan.

2012. okt. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
33%
A sok "jóérzés" válaszoló, aki szerint ez irigység, azoknak kívánom, hogy legközelebb, amikor bemennek a közértbe, akkor a mellettük álló jobb körülmények között élő anyuka kapjon ugyanazért a pénzért 2 kiló kenyeret, míg őke csak egyet. Ha szólnak érte, akkor meg irigyek.
2012. okt. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
55%

12. nem okos a szótárad.

Amit ő irigynek definiál, az káröröm, ezt a kifejezést viszont nem ismeri :).


[link]

irigy (főnév)

"Önzőn féltő ember, aki nem szeretné, hogy másnak sikere, szerencséje, tulajdona, kedvező állapota legyen."


Egyébként egy zsák harisnyát szerintem sokkal jobban ki tud használni 5 közel egyforma méretű gyerek, és nyilván több is kell nekik, mint ahol csak 2 gyerek van.

Nekem is csak 2 van, és a hónap második felében már gyomorideggel megyek vásárolni. De próbálok racionális lenni, és igyekszem belátni, ha vmit mások jobban ki tudnak használni.

Tényleg jobban éreznéd magad, ha a zsák cuccnak a felét se tudta volna hordani a gyermeked, mert van közte ami épp nem is jó, de jövőre se lesz az? Öt gyerek között tuti hogy nem marad kihasználatlan egy darab se. Érdekes, hogy ez meg se fordult senkinek a fejében. De bízom benne, hogy az óvónéni is racionálisan gondolkodott, az ő helyében én is pont ezt tettem volna. A többi részét meg már leírták mások.

2012. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%

"szerintem megvan mindenük"

"úgy hallom újítják fel a házat"

viszonylag újabb családi kisbusz...


Majd ha megismerted őket, élted kicsit az életüket akkor tegyél ilyen kijelentésüket. _Ezt nagyon utálom és hidd el okom van rá.


Nem vagy egyébként irigy, csak elkeseredett, ennyi. De tanulj a hibádból, előre el kell hinteni mindenfele, hogy szükséged lenne használt ruhákra. Amíg nem szólsz, nem fogják tudni. Nyilvánvaló, hogy az 5 gyerekesnek adják. Próbálj meg 5 gyereket ruházni. Ha nem kőgazdag valaki, akkor segítenek neki. És biztos nem a milliomosság látszik rajtuk, ha az óvónő így döntött. De most szólsz odabent és legközelebb te is kasz ennyi.


Nem , nem igazságtalan. Az élet ilyen. És még ilyenebb.

2012. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
63%
Csak a családi 80.000. Számold ki amikor ősszel csak a te 2 gyereked beteg, mennyi pénz az. Náluk 5 van és gyanítom ott is végigmegy. És ez csak gyógyszer. Nem ettek,nem ittak, nem ruházkodtak, nem fizettek ovipénzt, reszi is magasabb stb stb. Mi az a 80 ezer??????????????
2012. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 TKI Ibolya ***** válasza:
42%

Szerintem pedig igen is irigy a kérdező!

Honnan veszed hogy ők nem rettegnek hónap végén?!

Egyáltalán hogyan mered megítélni az életüket úgy,hogy nem is ismered jobban őket?Mi ez ha nem irigység és rosszindulat?!

80000 családit sajnálod tőlük?Én nem szeretnék cipőt venni 5 gyereknek de már a kenyeret sem.És ha betegek abban biztos lehetsz hogy mind elkapja és a patikában mindenkinek ugyan annyi a gyógyszer nem kérdezik hány gyereked van.

Lehet szülni 5 gyereket és akkor megtudod milyen "könnyű" az élet úgy a sok adományból és kölcsön ruhákból!


3 gyerekes anyuka

2012. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
45%
Én azért megértem a kérdezőt.Nálunk az oviba,van egy 6 gyerekes,ám doktor házaspár.Van pénz bőven,mégis előfordul,hogy ugyanazt a nadrágot egyik nap egyik,másnap a másik(hasonló méretű)lányuk hordja.A múlt héten viszont sétálni indultak az ovisok és kiderült egyik leányuknak nincs nadrágja,amibe kimehetne,anyuka nem hozott neki.(az ovihoz közel laknak,előfordul,hogy a benti ruhájukba hozza őket)Erre,hallom mondja az óvónő a másiknak,hogy:"majd szólunk az anyukáknak,hozzanak kinőtt cuccokat,hogy ilyenkor legyen itt nekik is!"Hát,gondoltam magamban,persze!pont nekik fogok gyűjteni,az orvos házaspárnak!Nekem ki gyűjt?Asszem jobban rászorulnék!Igazad van,igazságtalan az ilyen,jobban szétnézhettek volna az óvónők!
2012. nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
64%
Nem is a családiból kell eltartani a gyerekeket. Én is szülhetnék ötöt, de nem fogok, mert felelőtlenség lenne a részemről. Hiába szeretnék. Addig nyújtózkodjon az ember, amíg a takarója ér. Nem pedig vállalni azt, amit nem tud, utána meg mástól várni a megváltást.
2012. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó kicsit elrugaszkodtál a témától. Hisz fogalmunk nincs miből él az 5 gyerekes. Akár az utolsó mondatod a kérdezőre is illene.

Ugyanmár, ki nem örül egy kis használt ruhának ingyen???????

2012. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!