Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség, mert én ezt már nem...

Segítség, mert én ezt már nem bírom! Voltatok már így?

Figyelt kérdés

Van egy három és fél, és egy 18 hónapos fiam, lassan kikészülök- a kicsi minden dolgon hisztizik, de ezt még talán tolerálom is valamennyire,mert csak most kezdte,próbálom kezelni. A nagy viszont ma kikészített: elaltattam a kicsit délben, 3 évesemet is letettem-de ő az alvás helyett egyfolytában beszél , vihog, játszik,felkeltette az öccsét pedig látszik rajta hogy fáradt,és az oviban aludt is.

Ha csak egy alkalom lenne, kibírom, de az utóbbi időben ez már rendszeres. Sehogy nem tudok rá hatni, büntetés, játékmegvonás, semmi, el vagyok keseredve:-(((

Ez alatt az alvásidő alatt lenne egy kis pihenőm, mert éjszaka nem alszanak jól-éjfétől húszpercenként fennt vannak váltva,hatkor kelnek- és pedig egyre fáradtabb, ingerültebb vagyok, és szar anyának érzem magam, nem tudom mit tegyek. Aki volt hasonló helyzetben, kérem segítsen.:-(


2012. szept. 20. 13:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kitartás! Szerintem is az éjszakát kéne először rendbe rakni. Nálunk 20 hónap a korkülönbség, a lányom most 15 hónapos. 11 hónapos korában lett elegem abból, hogy ő kel kétóránként cicizni, a nagyobbik csak úgy alszik el, ha fogjuk a kezét, s hajnali 2-kor átsétál a hálóba és mellettünk alszik csak vissza.

Ekkor azt mondtam, hogy elég. A majdnem 3 éves fiamnak megmondtam, hogy szépen egyedül befekszik az ágyába és elalszik, mert ő már nagyfiú és anyáék nem tudnak mindig ott állni mellette. 2 éjszaka sztrájkolt. Még az ágyába sem tettük, már kinnt volt, hogy menjünk és fogjuk a kezét. De kitartottunk. éjféltájt elaludt, 2-kor átjött, hogy már nem álmos. Visszakísértem, megmondtam, hogy nincs mese, aludni kell. És ne ordítson, mert áthallatszik a szomszédba és mérgesek lesznek. A harmadik éjszakától fogva szó nélkül egyedül alszik el és reggel 6 előtt nem kel fel.

A kicsinél pedig először 3 perc sírás, bemész, visszafekteted, majd 5 perc sírás után bemész, visszafekteted, majd 7 perc, majd 9 és 10 perc. 10 percenként mindig be kell menni és elmondani, hogy minden rendben, itt vagyok a szoba előtt, aludjon szépen. És kijösz. Ezt éjjel is minden kelésénél eljátszottam. 1-2 éjszaka után már csak hajnali 3-kor kelt. Ekkor magamhoz vettem, cici és aludt tovább. Néhány hónap múlva már csak 4-kor vettem magamhoz. Ha addig felkelt, akkor hagytam, és visszaaludt, vagy 10 perc múlva bementem hozzá és lefektettem. Néhány hónap múlva négykor sem vettem ki, így visszaaludt, s 6-kor kelt fel legközelebb. Itt tartunk most. 4 napja 6 előtt nem kel a kicsi és egyszer sem kell hozzá éjjel átmennem.

A nagyobbik persze az elején felkelt, amikor a kicsi sírt, de megértette, hogy aludni kell és kicsi türelmet kértem tőle, amíg a hugi visszaalszik. Ebben szerencsére partner volt. A barikáját a fülére tette és aludt vissza.

Az első két nap tragikus volt, a férjem nem is bírta, ő bezárta magát a hálóba, amíg én hordtam vissza a gyereket. Mire a kicsi elaludt, a nagy felkelt és kijött, visszavittem, sírt, a kicsi is felébredt, ordítani kezdett. Nagyon kemény volt, de mivel látta mindkettő, hogy nincs kecmec, anya nem törik meg, így beletörődtek a sorsukba, hogy aludni kell.

És ebből látom, hogy igenis meg tudják tanulni, hogy aludni kell. Persze sokat segített, hogy a nagy partner volt pár nap után, de hozzáteszem, a kicsi nem egy könnyű eset, mégis ő is nagyon ügyesen megtanulta.


Kitartás és sok sikert.

2012. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!