Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan jár neki ez a támogatá...

Jogosan jár neki ez a támogatás?! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm már kb.2éve kapja a gyerekére az emelt családit,gyest,valamint az utazási kedvezményt!Mivel a gyerek tejcukorérzékeny!Bár nem értem,hogy amikor semmi baja nincs az ég világon ha tejet iszik,azóta se./pedig házitejet ivott,közel 1 hónapig napi 1 litert sokszor/,se gyógyszere nincs,se diétát nem kell tartson,se semmit!Akkor mire fel jár neki az a sok pénz?!
2012. aug. 1. 10:56
1 2 3 4 5
 31/44 Sókristály ***** válasza:

28-asodra meg annyit reagálnék, hogy ha mindez valóban így van, akkor a gyereknek még inkább szüksége van az apukája segítségére. Sőt talán az lenne az igazi, ha Ő nevelné, és nem az anyuka.

De gondolom az nehezebb, mint itt puffogni. Ha te nevelnéd, hamar rájönnél, mivel jár egy betartott diéta. Így meg pusztán csak sajnálod tőlük a plusz pénzt.

2012. aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
Akkor mint anya az anyával!szerinted ha nem csinálnak terhelést akkor honnan tudják,hogy még fenn áll?pedig én úgy tudom az idén volt már kontrolon tavasszal..annyi volt,hogy megnyomkodta a hasát,kérdezte a székletét,van e valami panasza és ennyi.
2012. aug. 1. 16:29
 33/44 A kérdező kommentje:
Mondom,hogy nem kell neki diétázni!Lakott itt egy darabig,mikor anyukának terhére volt és én külön főztem neki,mert akkor diétáznia kellett,még a suliba is én intéztem el neki a dolgokat.Már beszéltünk anno ez ügyben ügyvéddel,gyámüggyel,de semmit se csináltak az ég világon.Addig még nem veszélyeztetti/van ruha,kaja,nincs verés nyom/,addig nincs esély arra,hogy elvegyék tőle.Pedig mondom,hogy egyik este,hozta a párom haza a gyereket,mert anyuka ideköltöztette,azután rájött 2 hétre rá,hogy kevesebb a bevétele,és nem adta vissza a gyereket!és a gyámügy nem csinált semmit...
2012. aug. 1. 16:34
 34/44 Sókristály ***** válasza:

A kontroll és a csp hosszabbítás miatti terhelés nem ugyanaz.

Mi 2 hetente, havonta járunk kontrollra, ilyenkor valóban csak külső vizsgálat és mérés van, meg persze millió kérdés székletről, étvágyról, kiütésekről.

Évente vizsgálják, hogy fennáll-e az allergia, karcolással, vagy vérből.

A terhelés eddig akkor kellett, ha a tesztek már negatívak voltak, ez volt ugyanis az igazolás arról, hogy már egészséges a gyerek. Na ez változott, most már az emelt családiért is kell a terhelés, azaz, megetetik, megitatják az allergén cuccal. Írtad azt a löttyöt, hát nyilván az volt a terhelés. Szóval ha a dolki kiállította a papírokat, akkor volt terhelés, csak nem mondta ki,hogy EZ A TERHELÉS, és pozitív volt, különben nem kapott volna róla igazolást.

2012. aug. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
De azt magyarázom,hogy olyan 2 éve volt utoljára!!nem te mondtad,hogy évenként kell ismételni??
2012. aug. 1. 16:38
 36/44 Sókristály ***** válasza:

Na megint keresztbe mentek a levelek, de úgyis két szálon fut a beszélgetés.

Ha azt akarjátok, hogy veletek legyen a gyerek/gyerekek, az nem lesz egyszerű játszma. Civil gyermekvédőként működöm a környezetemben, és volt olyan kislányom, akit nagyon ki kellett volna emelni a családból. A Gyermekjóléti szolgálat meg csak azt szajkózta, hogy nincs veszélyben. Hogy éhezik, nincs ruhája? Hogy nem jár suliba? Hogy totál antiszociális? Nincs közvetlen veszélyben, ez volt a válasz. 1 évembe került, amíg megtaláltam a módját. Csak azt kellett kibogozni, hogy mi lehet veszélyeztetés. Most a nagynénje neveli, kivirult a kislány.

Gondolom azt már tisztáztuk, hogy a férjed gyereke tényleg allergiás, különben nem ment volna át a felülvizsgálaton. Viszont azt írod, anyuka nem diétáztatja. Ennek pedig az lesz a következménye, hogy sohasem növi ki. De simán lehet más baja is belőle, még a keresztallergiánál is rosszabb. Elmaradhat az idegrendszeri fejlődése, visszamaradhat a tanulásban, stb...

Na erre kellene hivatkozni, és nem azon rágózni, hogy anyuka nem érdemli meg a pénzt.

2012. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
DE az orvos mondta,hogy nem kell diétázzon!!!!ott voltam.Tisztán emlékszem,csak annyit mondott,hogy tejet,tejszínt és csokoládét ne nagyon egyen,ha mégis akkor van az a lactase rágótabletta azt vegyen be..DE EZ 2 ÉVE VOLT!
2012. aug. 1. 16:48
 38/44 A kérdező kommentje:
De milyen felülvizsgálat??nem tudok róla,hogy volt!mondta volna ha megint inna kellett volna abból a löttyből!
2012. aug. 1. 16:49
 39/44 Sókristály ***** válasza:

Ezek szerint arra anyuka vitte el, és nem számolt be róla.

Kérjétek el az orvosi papírokat, apának joga van belenézni, és tisztábban fogtok látni.

2012. aug. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Mondom,hogy anyuka nem viszi oda.Nem hinném,hogy volt.Most,hogy ennyit beszéltünk róla,azon tűnődök,lehet,hogy már nem is kapja..bár a gyereknek azt hiszem van utazási igazolványa.
2012. aug. 1. 16:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!