Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcémás babák anyukái mit...

Ekcémás babák anyukái mit gondoltok? Mi lehet ez a babámon.

Figyelt kérdés

Másfél éves a lányom, jópár hónapja mindkét combja külső felén előjöttek raja pattanás szerű valamik(ne arra a nagyfehérre gondoljatok), nézte gyerekorvos, azt mondta lehet hogy ekcémaszerű valami. Váltsunk fürdetőt. Újra elkezdtem fürdetni a gyógszertári kenőccsle,nem javult, utóbb ahogy látta, azt mondta,csak száraz a bőre.


Fotózni se tudom,mert alig látszik, inkább tapintással érezni.


2012. jún. 22. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy csak száraz a bőre lehet,hogy ekcéma nem lehet így látatlanba.

Kezd el használni a NIVEA BABY SENSITYVET,ilyen pumpás fürdető,nagyon jó és bevált nálunk.

2012. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy hete váltottunk Niveára, igaz nem pumpás, hanem az a kék flakonos.
2012. jún. 22. 14:09
 3/12 anonim ***** válasza:
Először mi is a kéket használtuk,azután mondta a doki,zöldre váltsunk,mert az lesz a tuti,és igaz.
2012. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 M. Bernadett ***** válasza:

Szerintem menjetek el bőrgyógyászhoz. Ő biztosan megtudja mondani pontosan mi baja a babádnak. Nekem 2 éves kisfiam van, és 1 éves környékén neki is ilyen kis pattanászerű dolgok voltak a bőrén. Elvittem bőrgyógyhoz, felírt egy méregdrága kenőcsöt (de kb két hónapig elég volt egy tubus) és egy fürdető szappant (aminek ráadásul jó illata is van). Olyan puha volt tőle a bőre mint még soha, epdig egy baba bőrhöz nem lehet mást jobban hasonlítani, és a pöttyök is elmúltak. Ha viszont ő is ekcémára gyanakszik, és a felírt kenőcsök ellenére vissza-vissza tér vagy nem múlik el: nem árt egy allergia vizsgálat, vérvétel stb...Egy barátnőm pl 10 évig ekcémában szenvedett, itthon folyton kenőcsökkel kezelték, majd kiment Németországba ahol vége komolyabban foglalkoztak vele, és kiderült, hogy lisztérzékeny...ezért volt folyton ekcéma szerű kiütése...

Az ekcéma viszket, fáj...ilyesmit is tapasztalsz esetleg a babádon? Vagy nem foglalkozik vele? Mert ha nem akkor lehet tényleg csak érzékeny a bőre, és veheted a bolti babaápolókat, azok nem minden bőrtípusra jók, még ha sensitivek is...Mi is azokkal próbálkoztunk és sajnos nekünk sem váltak be....de az a kenőcs és a szappan nagy hatással volt...A szappan neve: Oilatum (gyógyszertárban általában rendelni kell, de van ahol megkapod egyből).

A testápoló neve: Physiogel A.I. lipoápoló (ez 5980.- körül van).

A szappan pedig legutóbb 938 Ft volt... Tvaly használtuk utoljára...azóta már semmi baja a gyerek bőrének...Fehér bőrű, ezért érzékenyebb...De ezeket a termékeket ajánlani tudom....A szappan pedig elég kb egy hónapig...így az ára annyira nem vészes...

2012. jún. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 M. Bernadett ***** válasza:
Rosszul írtam. Felíratni sem kell ezt a kenőcsöt és szappant...bemész gyógyszertárba és kikéred....de előtte szeritnem mindenképpen bőrgyógyász...mert lehet neki nem ugyan az a baja, lehet más gond van...valami allergia is kiválthatja: öblítő, mosópor....én abban az időben még azokat is leváltottam sensitivere, és mosópor helyett inkább folyékonyat vettem
2012. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

egyáltalán nem viszket neki, nem nyúl hozzá. A gyerekorvos, azért változtatott a véleményén,hogy nem ekcéma,mert azt modnta az melegben eltünik. És neki ugyanúgy ott van.


De akkor keresek egy jó bőrgyógyászt.

2012. jún. 22. 14:30
 7/12 M. Bernadett ***** válasza:
Ekcémám nekem is volt gyerekként, de én majd megőrültem, hogy megvakarjam...egy 1.5 éves gyerek is szeritnem sírna vagy nyúllálna hozzá...szerintem sem ekcéma... Bőrgyógyász tuti megmondja...legalábbis remélem jót fogtok ki...mert mint írtam, barátnőm 10 évig szenvedett ekcémás tünetekkel, mire kiderült hogy lisztérzékenységtől jön ki rajta ekcéma.
2012. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha "csak" száraz a bőre, akkor nagyon jó a Sanatopic krém. Gyógyszertárban kapsz ilyet. Olcsóbb mint a drága Babé... De még a kamillás Baba testápoló is nagyon jó. Nálunk ezek váltak be.
2012. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én fiamnak meg nem viszket az ekcéma. Ez nagyon változó allergiás reakció. Lehet, hogy ekcéma, lehet, hogy csak száraz, esetleg valamilyen ruha, szőnyeg, stb. kidörzsöli. Korából ítélve talán már bevezetted a tejet, az is okozhatja. Én fiam tejallergiás, arra jön ki kezein, néha vádliján, kis korában arcán. Ha nem kap tejterméket (speciális tápszert iszik), akkor rendben van a bőre.
2012. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jópár hónap alatt kb októbert értettem,hogy azóta van neki. A tejet,csak később dec-ben vezettem be. Hát nem tudom.


2-ra kaptunk időpontot egy bőrgyógyászati magánrednelésre, remélem kiderül:)

2012. jún. 25. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!