Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcemas, allergias kisgyerekek...

Ekcemas, allergias kisgyerekek anyukai, segitenetek? Mar nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Elore is bocsi, ha hosszu lenne. 2 es fel eves a lanyom es olyan dokit keresek, lehetoleg Pesten, de lassan mar azt is elfogadom, ha a vilag vegen talalok ilyen dokit, aki nem csak a tuneteit kezelne a lanyomnak, hanem megkeresne az okokat. Iszonyuan ekcemas az arca, voros, duzzadt, viszket neki es nagyon szaraz. Emellett a kezfeje is egyre ekcemasabb illetve a vadlijan is kijottek foltok. Emellett gyakoriak a felso leguti panaszok, gyakori kohoges, tusszoges, megfazas illetve a szeklete higabb, kremesebb es naponta 2-3x van. Voltunk maganban borgyogyasznal, aki 1 masodperc arcahoz eresevel plussz 2-3 kerdessel, 5 perc alatt lezavart minket, hogy ez ekcema, kenjuk es ha nem mulik, menjunk vissza. Mivel a felirt, gyogyszertarban kikeverheto krem nem hasznalt es mar a kezfejen is kijott az ekcema irt elocomot, amit akkor csak azert nem adtam neki, mert mar idopontunk volt a Budai Allergia Kozpontban, egy gyermekkori etelallergiara spacializalodott doki neninel. Elmentunk, jo sok penzert megkerdeztek az eloeletet, miota kapott tejet (kostolas 7 honaposan es 1 eves kortol folyamatosan), tojast meg a tobbit, levettek a vert IgE panel vizsgalatra, ami 20valahany etelallergiat mutat ki, de mindre csont negativ lett az eredmeny, azaz minden ertek nulla lett, egyedul a mogyoronal mutatott 0,xxx, de meg az is negativ. A doki neni nem volt rossz, de miutan negativ lett a vervizsgalat, kozolte, hogy mindent adhatok neki mertekkel illetve az ekcemajat kenjem az altala felirt kremmel, ami gyogyszertarban kevert elocom 2 masik osszetevovel. Akkor 5 napig kentem es szepen el is mult, de amint abbahagytuk, ujra visszajott. Akkor ugy dontottem, hogy kiprobaljuk a tejmentes etrendet, hatha. Lassan tobb, mint egy hete csinaljuk (ha a bolcsiben tenyleg tejmentes az etrend, ahogy igertek), de az ekcemaja nem hogy javult volna, vagy meg nem reagalt volna, SOT, egyre csunyabb. Tegnap voltunk masik borgyogyasznal is, TB alapon, aki megint csak a tuneteket akarta kezelni es csak azert ajanlott gasztro dokit, mert emlitettem neki, hogy a lanyomnak par napja reggelente felkeleskor kellemetlen a lehelete. Van idopontunk gasztrora a Bethesdaba, de csak juliusra (lassan 2 honapja kaptuk ezt az idopontot, jo mi), viszont az ekcemaja mar annyira csunya es valsz tovabbra is nyomom bele az allergen anyagot, mivel nem tudom mi lehet, igy nem is fog javulni. Nem tudom mit tegyek, hova vigyem, melyik az a doki, aki nemcsak a tuneteit probalja kezelni, hanem utanajar a mierteknek. Ismertek ilyet? Vagy ne almodozzak :((( Szegeny mar azt sem akarja, hogy kenjek ra barmit is, mert faj neki es csipi a krem. Most, hogy nagyon bedurrant, este kentem ra neki vekonyan az elocom-2 masik krem keverekebol, amit a B. Allegia Kp-ban kaptunk es amire a doki neni azt mondta, hogy nyugodtan kenjem vele, amig elmulik es ha elojon, kenjem ujra. Megint csak a tunetkezeles:(((( Tudnatok okos tanacsot adni? Elore is koszi mindenkinek.

2012. máj. 16. 06:21
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak a kezei voltak nagyon ekcémásak. Férjem által keveredtünk el természetgyógyászhoz, akinek elmondtam mi van a fiammal. Kevert egy disznózsír alapú gyógynövényes krémet, amivel pár napig kente, és olyan lett mintha sose lett volna gond vele. Szerintem orvosok helyet Te is keress föl egy természetgyógyászt, aki krémmel, és egy belsőleg tisztító gyógynövényteával teljesen helyrehozza a lánykádat.
2012. máj. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak csa kezdödö volt, de egyszerüen a doki azt ajánlotta heti 1x mosdassam a gyereket és kenjem napi 2-3x sima babatestápolóval.


Èn a helyedben egyszerüen nem fürdetném egy étig, kerülném a víz bármely folmáját (persze kezet kell mosni, meg arcot, de minél kevesebbet), és kenném amit a doki adott és hatott egyszer.


Az én orovosm (habár németország), indig az okot keresi és azt orvosolja és a babák, gyerekek börbetegségeinek 90%-ban a kiszáradás az oka, és ezt pedig a víz teszi. Az emberi bör nem a napi mosakodásra lett kitalálva, söt ahhozz hogy normál PH értéke legyen több hétig nem szabadna mosakodni, de ha heti 1x mosdatod meg is már jót tesz.


nekünk 2 hét alatt elmúlt szinte teljesen. lányomnak a keze, lába és hasa volt durva. 4 hét után kétnapontai fürdésre álltunk be, mert telejsen rendben volt a böre.


Habár ha itt ilyet írok általában megköveznek, mert hát büdös lesz a gyerek, az enyém nem büdös, mert ruhát mindig frisset kap, és pelenkát is rendesen cserélem rajta.

2012. máj. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, és orvost nem tudok neked mondni. Mi enyhébb formában küszködünk ekcémával. Nagyon fontos, hogy a gyerek immunrendszere rendben legyen. Nem tudom, adsz-e neki valami immunerősítőt, de esetleg próbáld meg, hátha az is segít valamit.


A másik dolog, ami minket érint, és leírom, hátha titeket is. A férjem is, én is allergiások vagyunk, a lakásban volt penészedés (ahogy tudtuk kezeltük). Nemrég megmérettük a lakás levegőjét egy aerobiológussal (penészgomba, atka, stb...), nem lett valami jó az eredmény. Ő mondta, hogy ezek a spórák és atkák nemcsak allergiát okozhatnak, hanem ekcémát is (előtte nem mondtam neki, hogy sajnos az is van nálunk). Szóval, ha netán valahol penészedtek, bár jó időben javul, érdemes rá nagyon odafigyelni. Vannak gyógynövényes szerek a falak lekezeléséhez, ami nem árt az egészségre.)

Bocsánat, nem konkrétan a kérdésre válasz, csak eszembe jutott ez is.

2012. máj. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
31%

Az én fiam is ekcémás, most voltunk bőrgyógyásznál, mert születése óta vannak tünetek (most 1 éves). A doki megállapította, hogy atópiás dermatitisze van (keress rá, szerintem nálatok is ez lehet).

Kapott egy sima fürdetőt, ezzel kell fürdetni, semmilyen habfürdő, fürdető nem jöhet szóba.

Kapott két testápolót, az egyikkel MINDIG kell kenni, a másikkal csak akkor, ha előjön egy kicsit. Ezt nem igazán növik ki, de ha így kezelve van mindig, akkor teljesen tünetmentes lesz a betegség.

Az eloconomra nekem azt mondta, hogy használjam el kézkrémként magamra, a gyerekre más krémet írt.

2012. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

3. vagyok, egyébként mi bőrgyógyászaton Locoidot kaptunk, azt 1 hétig használtuk, 3 hétig valami gyógyszertári fenntartókrém következett. Elmúlt, de azóta állandóan kenem neki napi 2-3-szor az arcát Cremor refring tápláló kenőccsel (szintén gyógyszertári). Tejet, tejterméket keveset adok neki, fürdővízbe nem teszek semmi fürdetőt. (A víz tényleg nem tesz jót, rövid ideig van a kádban és inkább langyos vízben).

Most vas cseppeket adok neki C vitaminnal kúra szerűen (gyerekorvos javasolta, nem kimondottan az ekcéma miatt).

2012. máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Lisztérzékenység? Tejérzékeny?

1 hétig ne vidd Bölcsibe.

Próbáld ki hogy kenyeret, lisztet nem használsz, és akkor hátha az.

Reggelire puffasztott rizs felvágottal, vagy rántotta, vagy virsli,

Ebédere husi zöldséggel, vagy burgonya, rizs husival. Levesekből husi zöldség grízgombóc.

Uzsonna Tízórai gyümölcs

A szembeszomszédunk gyerekének is ilyen tünetei voltak, rengeteg vizsgálaton mentek át, és 4 évesen jöttek rá hogy Liszt érzékeny.

Pedig gondolhattak volna rá, mert az apja is az, de az első két gyereknek semmi baja, csak a harmadikon jött ki.

De hogy az orvosok sem vették észre!?

2012. máj. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tudok mondani, hogy az egy hét tejmentes diéta még kevés ahhoz, hogy eredmény legyen. kb. 3-4 hét nulltejdiéta után lettünk mi tünetmentesek. Egyébként ugyanaz a szitu nálunk is, csak enyhébbek a tünetek. Mi júni 25-én megyünk a Bethesdába a gastrora. Szintén negatívak a vértesztek, de ha tejterméket adok neki, akkor pár óra múlva a szája körül pöttyök jelennek meg, illetve a popsiján is pöttyös lesz.

Nekünk már a telefonba is azt mondták, hogy a negatív vérteszt mellett simán lehet allergia.

A bölcsibe nálunk én viszem neki a kaját, ott ezt megengedték, mivel ők nem tudnak tej és szójamentes ételt biztosítani. ja, mert nálunk a szója is probléma.

Az én lányom is 2,5 éves.


És nem tudom, mennyire vagy jártas a diétában, de ahhoz, hogy NULLdiéta legyen, nagyon sok mindent ki kell zárni. Péksütemények: pl. a kifli (tejes kifli), meg minden tejport tartalmazó terméket (pl. margarinból sem jó akármi), szóval itt résen kell lenni nagyon. Ha egy kicsit is "beviszel", akkor már nem nulldiéta, és lassabban, vagy nem múlnak a tünetek.


Remélem a gasztron majd segítenek. Jobbulást a kicsidnek!

2012. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Először is köszi mindenkinek, ment a zöld kezecske:) Igen, nálunk is atópiás dermatitis a diagnózis, de az valamitől csak kijött. 2 éves koráig nem volt neki, vagy ha 1-2 miliméternyi pötty akadt is a testén, ottani doki néni nem foglalkozott vele. Egyébként külföldön született és ottani protokoll szerint kapott 7 hónapos korától kostolóba hetente egyszer tejben főzött zabpelyhet.

Az 1 hét bölcsimentességet nem tudom, hogyan tudnám megoldani, mert egyedül nevelem és dolgoznom kell, hogy megéljünk. Júliusban 1 hétig zárva lesz a bölcsi, akkor én is kiveszek 1 hét szabit, de addig nem hiszem, hogy ezt meg tudnám oldani. A heti 1x-i fürdetéssel azért lennének/vannak fenntartásaim, mivel jó időben úgy jön haza a bölcsiből, mintha a sárban feküdt volna egész nap és az arcán lenne 5 heti kosz. Mivel főleg az arca és a keze ekcémás, pont azok a testrészek, amik a legjobban koszolódnak az udvaron, azt muszáj vagyok letisztítani. A természetgyógyász ötletet köszönöm, megpróbálom. Egyébként én sem vártam az egy heti tejmentes diétától, hogy rögtön rendbejön minden, de hogy romlana, azt végképp nem gondoltam volna. Mindenesetre úgy gondoltam, hogy legalább a hó végéig tejmentes étrenden lenne, hogy lesz-e változás.

Aki gyógyszertári fürdetőkrémet használt, az milyet? Nekem a tegnapi bőrgyógyász írt fel egy Unguentum hydrophilicum nonionicum nevezetű Naturland terméket. Én úgy érzem, hogy ez valami allergia, de hogy mire, gőzöm sincs, ráadásul olyan csúnya a bőre, hogy csak na:(((

2012. máj. 16. 16:41
 9/35 A kérdező kommentje:
Kedves 7. Köszönöm, olvasgattam a tejmentes diétáról, és van már némi fogalmam is róla. Nekem is eszembe jutott a szója, utána is nézek, hogy arról mit írnak. Mondanom se kell, arra is negatív lett a vérteszt. A te kislányodnak milyen tünetei voltak/vannak?
2012. máj. 16. 16:43
 10/35 anonim ***** válasza:
Ugyanez a fürdető van nekünk is! Ha segítség, akkor holnap beírom, hogy milyen lelete van, abban benne vannak a krémek, de ma már nem tudom leírni.
2012. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!