Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcemas, allergias kisgyerekek...

Ekcemas, allergias kisgyerekek anyukai, segitenetek? Mar nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Elore is bocsi, ha hosszu lenne. 2 es fel eves a lanyom es olyan dokit keresek, lehetoleg Pesten, de lassan mar azt is elfogadom, ha a vilag vegen talalok ilyen dokit, aki nem csak a tuneteit kezelne a lanyomnak, hanem megkeresne az okokat. Iszonyuan ekcemas az arca, voros, duzzadt, viszket neki es nagyon szaraz. Emellett a kezfeje is egyre ekcemasabb illetve a vadlijan is kijottek foltok. Emellett gyakoriak a felso leguti panaszok, gyakori kohoges, tusszoges, megfazas illetve a szeklete higabb, kremesebb es naponta 2-3x van. Voltunk maganban borgyogyasznal, aki 1 masodperc arcahoz eresevel plussz 2-3 kerdessel, 5 perc alatt lezavart minket, hogy ez ekcema, kenjuk es ha nem mulik, menjunk vissza. Mivel a felirt, gyogyszertarban kikeverheto krem nem hasznalt es mar a kezfejen is kijott az ekcema irt elocomot, amit akkor csak azert nem adtam neki, mert mar idopontunk volt a Budai Allergia Kozpontban, egy gyermekkori etelallergiara spacializalodott doki neninel. Elmentunk, jo sok penzert megkerdeztek az eloeletet, miota kapott tejet (kostolas 7 honaposan es 1 eves kortol folyamatosan), tojast meg a tobbit, levettek a vert IgE panel vizsgalatra, ami 20valahany etelallergiat mutat ki, de mindre csont negativ lett az eredmeny, azaz minden ertek nulla lett, egyedul a mogyoronal mutatott 0,xxx, de meg az is negativ. A doki neni nem volt rossz, de miutan negativ lett a vervizsgalat, kozolte, hogy mindent adhatok neki mertekkel illetve az ekcemajat kenjem az altala felirt kremmel, ami gyogyszertarban kevert elocom 2 masik osszetevovel. Akkor 5 napig kentem es szepen el is mult, de amint abbahagytuk, ujra visszajott. Akkor ugy dontottem, hogy kiprobaljuk a tejmentes etrendet, hatha. Lassan tobb, mint egy hete csinaljuk (ha a bolcsiben tenyleg tejmentes az etrend, ahogy igertek), de az ekcemaja nem hogy javult volna, vagy meg nem reagalt volna, SOT, egyre csunyabb. Tegnap voltunk masik borgyogyasznal is, TB alapon, aki megint csak a tuneteket akarta kezelni es csak azert ajanlott gasztro dokit, mert emlitettem neki, hogy a lanyomnak par napja reggelente felkeleskor kellemetlen a lehelete. Van idopontunk gasztrora a Bethesdaba, de csak juliusra (lassan 2 honapja kaptuk ezt az idopontot, jo mi), viszont az ekcemaja mar annyira csunya es valsz tovabbra is nyomom bele az allergen anyagot, mivel nem tudom mi lehet, igy nem is fog javulni. Nem tudom mit tegyek, hova vigyem, melyik az a doki, aki nemcsak a tuneteit probalja kezelni, hanem utanajar a mierteknek. Ismertek ilyet? Vagy ne almodozzak :((( Szegeny mar azt sem akarja, hogy kenjek ra barmit is, mert faj neki es csipi a krem. Most, hogy nagyon bedurrant, este kentem ra neki vekonyan az elocom-2 masik krem keverekebol, amit a B. Allegia Kp-ban kaptunk es amire a doki neni azt mondta, hogy nyugodtan kenjem vele, amig elmulik es ha elojon, kenjem ujra. Megint csak a tunetkezeles:(((( Tudnatok okos tanacsot adni? Elore is koszi mindenkinek.

2012. máj. 16. 06:21
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Én vidéki vagyok, úgyhogy orvost nem tudok neked ajánlani, de szeretném, ha tudnád, hogy nem kevés gyereket (és felnőttet) érint ez a probléma.

Többek között az én 2,5 évesemet is, aki szintén súlyosan atópiás.

Nekünk szerencsén van a dokikkal, de van olyan ismerősünk, akinek sokadik próbálkozásra sikerült jó szakembereket találni.

Az én fiamnak vérből ki tudták mutatni a tej - és tojásallergiát, mi tudjuk tartani így a diétát, de a porallergiáját nem lehet pl. 100%-osan kivédeni.

Nekünk kb. 3 hónap kellett, mire kezdett rendeződni a bőre, most a jobb kategóriában van, azaz nem viszket az egész teste, "csak" a keze, nyaka, feje, bokája.


Amit én még az előző válaszolókon kívül tudok ajánlani: próbálj meg egy cérás hűtőt felíratni a kislányodnak, ez egy zsírozó, amivel naponta tudod kenni a gyereket, és nem mellesleg jóval olcsóbb (egyedülálló anyaként, gondolom, neked sem mindegy), mivel készítős, mint bármelyik termék, és van olyan jó, mint azok (nekünk sokkal jobb, pedig mi már mindent kipróbáltunk, amit lehetett); az A-vitamonos testápolót is érdemes megcsináltatni, ahogy a tapasztalt anyuka előttem írta is, az is sokat segít.

Nekünk a felülfertőződésekre (a kivakarásoknál) Fucidin antibiotikumos kenőcsöt írt a bőrgyógyász, de ajánlotta a Kék kenőcsöt, a Kék-Lukács termékekből, most ezt használjuk. (Ezt csak a sebekre, mert a kamilla miatt szárít.)

A jövő héten viszem először fényterápiára és jövő hét után kezdjük a talpmasszázst. Ez a két utolsó lehetőségünk.


A fürdésről még annyit, hogy nálunk egy gyors zuhany van, és mivel most szép a bőre, ezért 20 perc üldögélés engedélyezett úgy, hogy bekentem a speckós fürdetőkenőccsel.


Amit felírt nektek a doki, nem rossz, de durva AD-nél annyit ér, mint halottnak a csók!


Még eszembe jutott, hogy esetleg a Vidám Zsiráf klub honlapján érdemes lehet szétnézni, úgy emlékszem, ott vannak orvosok is, és mivel az ekcémás gyerekeknek és szüleinek jött létre, ott sok a tapasztalt szülő, lehet, orvost is tudnak neked ajánlani. (Nem emlékszem már pontosan, de fórum van, az elején én is sokat tanultam onnan. Nagyon sok jó tanácsot kaptam hasonló cipőben járó szülőktől.)

2012. jún. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi mindenkinek. Ami eddig ujdonsag tortent. A paradicsom art neki, egy ketchup eves es egy nagy adag paradicsompures milanoi utan rogton bedurrant az arca. Az 1 honap tejmentes dieta fityfirittyet ert. Shea vaj elso kuranal meg hatott, masodik kuranal semmit nem ert. Most 1 hete probalom minimalisra csokkenteni a furdest, illetve csak a legszuksegesebb esetben eri viz az arcat-kezet. Nemi javulas latszik, de meg mindig olyan az arca, mintha tobbedfoku egesi serulese lenne, szinte sebes. Emellett testszerte apro pottyok jottek ki rajta, popsi kornyeken is. Szaja reggelente nagyon budi volt, igy elkezdtem egy 5 napos protexin kurat, de ma sajnos abba kell hagynunk, mert jovo het utani het hetfojen idopontunk van allergologiara es kertek, hogy jovo heten mar belsoleg ne adjak neki semmit, max kenjem az arcat. Az ajanlott Lipo..akarmi kremet hol tudom beszerezni? A zsirafos oldalt megnezem. Amit meg eszrevettem, hogy amikor nyugosebb, hisztisebb, azaz stresszesebb, akkor vorosebb az arca. Probaltam hidratalni Sanatopic borpuhito kremmel, amit borgyogyasz irt fel neki, de attol is pirosabb neki. Viszont mivel extrem szaraz az arca, valamivel csak kene hidratalnom. Vizlagyitot-viztisztitot megnezem a neten. Koszonom mindenki hasznos valaszat.
2012. jún. 3. 14:27
 23/35 anonim ***** válasza:
Lipobase repair krémet gyógyszertárban vehetsz vény nélkül. Kis tubus, ne lepődj meg. Ha idegbajos vagyok, szinte foszlik rólam is a bőr. Ha semmi bajom, jobb. Ez sajnos ilyen:(
2012. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Kedves 20. valaszolo. Tavaly telen (2010) 2 pofara zabalta a mandarint es a narancsot es semmi baja nem volt. Iden telen is evett mandarint, illetve narancsot is, megis csak januar vegen kezdodtek a tunetek. Ugyanigy vagyok a tejjel. Azt is mar 1 eve napi szinten kapta, mikor elkezdodtek a dolgok. Lehet, hogy akkorra telitodott tul? Teajaba telen citrom helyett fel narancs levet facsartam, de egy ideje mar se citromlevet, se narancsot nem rakok bele, csak egy kis nadcukrot vagy mezet.
2012. jún. 3. 14:33
 25/35 A kérdező kommentje:
Koszi kedves 23. Akkor holnap irany a gyogyszertar!
2012. jún. 3. 14:35
 26/35 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igyekeztem figyelmesen végigolvasni a válaszokat is. Az én kicsi fiam most 3 hónapos, és 1-2 hós kora körül ijesztően csúnya volt az ő bőre is. Atópiás dermatitisz volt a diagnózis. Szerencsére a mi doktornénink meg védőnőnk is nagyon homeopátia párti. Első körben javasolták azt a gyógyszertári fürdetőt, amit írtak már előttem. Nekünk segített rengeteget. Testápolónak, arckrémnek pedig a drága cuccok helyett a szintén gyógyszertári "sárga popsikrémet" használjuk, ami csukamájolajat tartalmaz, OTKI kenőcs néven is fut. És én is ki szoktam hagyni 1-1 nap fürdést, mert a víz itt sem a legjobb, nagyon kemény, klóros sajnos. Így viszont a koszmó is múlik szépen a kis fejéről különösebb beavatkozás nélkül is. (Sokszor későn jut eszembe, hogy a kis haját is be kellett volna kennem fél órával fürcsi előtt...)

Javasoltak legutóbb a tanácsadáson egy Halicar nevű homeos kenőcsöt. Ezt még nem próbáltam a kicsin, mert a fenti módszerektől olyan csodaszép lett, mint ha nem is lett volna soha semmi rajta. Mindezt úgy, hogy már sima (nem HA) tápszert kap kizárólag.

Egyébként ez a Halicar kence nekem már egyszer régen segített. Több bőrgyógyász se tudta mitől néztem úgy ki, mint egy himlős, sötét, gyulladt, hámló foltok voltak rajtam. Ettől elmúlt, azóta sem jött ki. Egy próbát megér szerintem. Nem túl olcsó, de azt hiszem nektek már mindent megérne, hogy vmi végre tényleg hátha használna.

Ha esetleg kipróbálod, majd írd meg légyszi, segített-e.

Jobbulást a kicsinek!

2012. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

21. válaszoló vagyok, gondoltam leírom az első kezelés hatását:


Végül nem fényterápiával kezeli a doktornő, mivel a Protopic mellett ezt nem lehet, hanem akupunktúrás pontokon elektromos-mágneses kezelést kap.

1 kezelésen vagyunk túl (a héten még 2 lesz)és most látványosan javult a bőre. Azért ilyen látványos, mert vasárnap busszal kellett 1 órát, másikkal felet utaznunk (hála a vasút racionalizálásának), és a por meg a 40 fok nem tett túl jót a bőrének, és a hétfői kezeléssel egy csomó pötty elmúlt, ráadásul a szétvakart keze is jobban reagált tegnap és ma a krémekre. Lehet, csak már én szeretném, ha hatna, de a gyerekek szerintem még nem ismerik a placebo-hatást.

2012. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a tovabbi hasznos valaszokat. Most a napokban, hogy lazas, kiuteses beteg volt a lanyom, igy nem furodtunk orakig, csak eppen lemosdattam a lavorban. Mivel az arcat minimalis viz erte mara nagyon szep lett az arca. El nem tunt az ekcema, de szemmel lathatoan javult. Ma este, hogy mar jobban volt, beraktam a kadba 10-15 perce, termeszetesen megmostam rendesen az arcat. Eredmeny: mire felvette a pizsamat mar ujbol piros volt az arca es tovabbra is nagyon szaraz. Vegre, 3 honap utan, jovo het hetfon megyunk allergologiara es akkor legalabb az etelallergiat nagy valoszinuseggel kipipalhatjuk. Legalabbis remelem, hogy kiderul, hogy ha valamelyik etelre allergias. Majd elmeselem mi volt.
2012. jún. 6. 21:38
 29/35 A kérdező kommentje:

Voltunk allergologian. Borteszt eredmenye:

paradicsom, mogyoro: +

kakao, dio, tej, tojas, eper, buzaliszt, foldimogyoro, oszibarack, narancs, banan, szoja: negativ

hazi poratka, mogyoro (a bokor), nyir, Fu I: +

parlagfu, macskaszor, D far. (???):++

Diagnozis: allergias urticaria (csalankiutes)+atopias dermatitis

2012. jún. 11. 18:41
 30/35 anonim ***** válasza:
Sajnálom. h ennyi mindenre allergiás a kislányod, de legalább kiderült, h mit kell kerülni. Már irtam neked. A víztisztítót megnézted az interneten? Sztem feltétlenül szükség lenne rá ha ilyen klóros a vizetek. Esetleg megpróbálhatod kis gyerek kádban mosdatni, vagy egy nagyobb lavorban mosdatni és forralni a fürdővizet. Tudom ez nagyon macerás, de a forralás hatására a klórgáz elillan.
2012. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!