Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcemas, allergias kisgyerekek...

Ekcemas, allergias kisgyerekek anyukai, segitenetek? Mar nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Elore is bocsi, ha hosszu lenne. 2 es fel eves a lanyom es olyan dokit keresek, lehetoleg Pesten, de lassan mar azt is elfogadom, ha a vilag vegen talalok ilyen dokit, aki nem csak a tuneteit kezelne a lanyomnak, hanem megkeresne az okokat. Iszonyuan ekcemas az arca, voros, duzzadt, viszket neki es nagyon szaraz. Emellett a kezfeje is egyre ekcemasabb illetve a vadlijan is kijottek foltok. Emellett gyakoriak a felso leguti panaszok, gyakori kohoges, tusszoges, megfazas illetve a szeklete higabb, kremesebb es naponta 2-3x van. Voltunk maganban borgyogyasznal, aki 1 masodperc arcahoz eresevel plussz 2-3 kerdessel, 5 perc alatt lezavart minket, hogy ez ekcema, kenjuk es ha nem mulik, menjunk vissza. Mivel a felirt, gyogyszertarban kikeverheto krem nem hasznalt es mar a kezfejen is kijott az ekcema irt elocomot, amit akkor csak azert nem adtam neki, mert mar idopontunk volt a Budai Allergia Kozpontban, egy gyermekkori etelallergiara spacializalodott doki neninel. Elmentunk, jo sok penzert megkerdeztek az eloeletet, miota kapott tejet (kostolas 7 honaposan es 1 eves kortol folyamatosan), tojast meg a tobbit, levettek a vert IgE panel vizsgalatra, ami 20valahany etelallergiat mutat ki, de mindre csont negativ lett az eredmeny, azaz minden ertek nulla lett, egyedul a mogyoronal mutatott 0,xxx, de meg az is negativ. A doki neni nem volt rossz, de miutan negativ lett a vervizsgalat, kozolte, hogy mindent adhatok neki mertekkel illetve az ekcemajat kenjem az altala felirt kremmel, ami gyogyszertarban kevert elocom 2 masik osszetevovel. Akkor 5 napig kentem es szepen el is mult, de amint abbahagytuk, ujra visszajott. Akkor ugy dontottem, hogy kiprobaljuk a tejmentes etrendet, hatha. Lassan tobb, mint egy hete csinaljuk (ha a bolcsiben tenyleg tejmentes az etrend, ahogy igertek), de az ekcemaja nem hogy javult volna, vagy meg nem reagalt volna, SOT, egyre csunyabb. Tegnap voltunk masik borgyogyasznal is, TB alapon, aki megint csak a tuneteket akarta kezelni es csak azert ajanlott gasztro dokit, mert emlitettem neki, hogy a lanyomnak par napja reggelente felkeleskor kellemetlen a lehelete. Van idopontunk gasztrora a Bethesdaba, de csak juliusra (lassan 2 honapja kaptuk ezt az idopontot, jo mi), viszont az ekcemaja mar annyira csunya es valsz tovabbra is nyomom bele az allergen anyagot, mivel nem tudom mi lehet, igy nem is fog javulni. Nem tudom mit tegyek, hova vigyem, melyik az a doki, aki nemcsak a tuneteit probalja kezelni, hanem utanajar a mierteknek. Ismertek ilyet? Vagy ne almodozzak :((( Szegeny mar azt sem akarja, hogy kenjek ra barmit is, mert faj neki es csipi a krem. Most, hogy nagyon bedurrant, este kentem ra neki vekonyan az elocom-2 masik krem keverekebol, amit a B. Allegia Kp-ban kaptunk es amire a doki neni azt mondta, hogy nyugodtan kenjem vele, amig elmulik es ha elojon, kenjem ujra. Megint csak a tunetkezeles:(((( Tudnatok okos tanacsot adni? Elore is koszi mindenkinek.

2012. máj. 16. 06:21
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

mi is ezzel küzdünk, minden lelet negatív lett, és neki csak télen jön elő, szóval egyáltalán nem biztos hogy kaja okozza, télen a hideg és a kevés páratartalom váltja ki


nekünk a szteroidon kívül a shea vaj jött be a legjobban, nehéz kenni ugyan, de nagyon nagyon jó, napi kettő kenés csodát tett nálunk, annyira, hogy idén télen nem használtunk szteroidot egyáltalán !!


homeopátiával is kezelik már, ha hiszel benne, egy próbát megér, keress fel egy homeopata dokit


végül csak érdekességképpen: láttam egy műsort a TV-ben, egy kislánynak annyira durva volt, hogy az egész életét megkeserítette, egyáltalán nem tudott emberek közé menni

a doki egy mikrobaktérium koktélt adott be neki injekcióban, mivel az ekcéma az immunrendszer rossz működéséből ered, és a kislány teljesen meggyógyult!

2012. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
A további válaszokat is nagyon köszönöm. Pesten tudtok jó homeopata dokit ajánlani? Shea vajat hol lehet kapni? Még egyszer köszi mindenkinek.
2012. máj. 17. 06:25
 13/35 anonim válasza:
Szia, én tudok egy doktornőt, igaz nekem nincs gyerekem, de nekem volt ekcémám 25 évig, Tőle kértem tanácsot. Ez a dokinő vérprofi, hagyományos és természetgyógyász is. Hajdúnánáson rendel, így gondolom a telefon lesz a leggyorsabb megoldás.
2012. máj. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Lisztérzékenység?

Mosópor, öblítő?

Szappan?

Bölcsiben is kezet arcot mosnak folyékony szappannal, lehet az üti ki.

2012. máj. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Tobb, mint 1 eve ugyanazt a mosoport es oblitot hasznalom. Furcsallnam, ha most okozna gondot, de nem zarom ki. Ez a szappan-furdeto-bolcsis folyekony szappan viszont erdekes, megprobalom ezt az utat. A vizzel vannak gondjaink. Amikor eresztem a meleget, nem egyszer olyan hipo szag van a furdoszobaban, hogy elviselhetetlen, raadasul az en boromet az itthoni viz iszonyatosan kiszaritja. Mit lehet a vizzel ilyenkor tenni? Lehet valamivel "lagyitani"? A hajdunanasi elerhetoseget megkoszonnem, edesanyam sokat jar azon a kornyeken, meg lehet, hogy legkozelebb gyerekestul megy:))
2012. máj. 17. 14:13
 16/35 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam újszülött kora óta ekcémás, mi is mindent kipróbáltunk. Most 2,5 éves és már csak néha jönnek ki rajta pöttyök. Sztem már kinőtte hála a jó égnek. Nálunk sem derítettek ki semmit, de azért én kerültem a tejet és a paradicsomot, mert ezek súlyosbíthatják az állapotot. Nagyon csúnya volt a bőre, vörös száraz, főleg az arca. Ami nekünk bejött, az, hogy 2 naponta fürődtünk és akkor sem használtam semmilyen fürdetőt, még gyógyszertárit sem. Egyedül a kezét és a popóját mostam fürdetővel. Az arcát szigorúan csak tiszta vízzel. Ha nálatok rossz a víz, bizony lehet ez az oka a problémának, ha nagyon klóros, rettentően száríja az érzékeny bőrét. Lehet kapni víztisztító berendezést, nézz utána az interneten, van amelyik elfogadható árban van. Ezen kívül van egy mély hidratáló krém nagyon jó, Lipobase repair a neve. Azért jó , mert mélyen beszívódik, elég 1x kenni, nincs benne allergén anyag. Ezzel kentük mindennap 1-szer.Szteridos krémmel csak addig kellett, amig rá nem találtunk erre, ezzel megelőztük, h eldurvuljon a helyzet. A poratka és a penész is csak ronthat a helyzeten. Most már csak akkor csúnya az arca, ha kint vagyunk és fúj a szél.
2012. jún. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Ne fürdesd, vizes szivaccsal mosd le a kis testét, hetente egyszer legyen kádfürdő. Az én lányom is borzasztó ekcémás volt, de ez nagyon bevált, mostanra már bírja a bőre a heti 3* fürdést.Nincs ételallergiája, a létező összes krémet kipróbáltuk, de arra jutottam, hogy talán csak rontottak a helyzeten.
2012. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

11-es vagyok

én először egy bioboltban vettem próbára 100 g volt 1500 Ft, aztán rendeltem vaterán nagyobb kiszerelésben, doboz nélkül 500 g-ot 2800-ért

2012. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
mármint a shea vajat :)
2012. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a citrusok fogyasztását senki nem írta, pedig ekcéma esetén nagyon durva tud lenni egy kis narancsevés, narancsléivászat, vagy mondjuk a citromos tea. A mandarin ugyszintén irritál. A paradicsom is, ez igaz, ezt irák már.

A csokoládé szintúgy! A kakaó is! Ezekből mennyit eszik,iszik?

Csak fürdetőkrémmel tusold a kicsit, az jó,amit leírtál, jó zsíros,átkeni a kis testét. semmi szappan, csak sensitive szappanok, tusfürdők, pl Babé család termékei.

A Lipobase repair krém tényleg jó arcra, foltokra!

Fürdőkádba mehet még a Linola Fett fürdetőolaj is, szintén átzsírozza a testét. Ezt kis, babakádban érdemes elkeverni, hogy hatása is legyen, nem egy teljes kád vízben.

A tehéntej biztos,hogy ekcéma kiváltó hatású.

A tojás is probléma. Nem úgy,hogy mondjuk tészát eszik, hanem úgy,hogy megeszik egy tojásrántottát töményen. Ezt kerülni kell.

Pl joghurtot, sajtot, ilyesmit simán ehetek ,(ekcémás vagyok, mióta az eszemet tudom, a fiam is, aki 3 éves mult), de egy jó pohár kakaótól szépen begyulladok. Csokitól nagyobb mennyiség után úgyszintén.

Télen mindig rosszabb az ekcéma, mint nyáron!

A-vitaminos testápolót kevertettem gyógyszertárban ,az is jó a bőrére a fiamnak. Neki még hat, nekem semmi nem használ.

csak sensitive mosóporral és sensitive öblítővel mosok, a bőrgyógyász szerint az öblítő mindegy milyen, sajnos irritál. Mikor a fiam bőre csúnya volt, öblítő helyett kizárólag enyhén ecetes vizet használtam. Semmi ecet szaga nem volt a ruhának és ugyanúgy semlegesíti a mosószert,mint az öblítő,csak nem allergizál,irritál.

2012. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!