Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcemas, allergias kisgyerekek...

Ekcemas, allergias kisgyerekek anyukai, segitenetek? Mar nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Elore is bocsi, ha hosszu lenne. 2 es fel eves a lanyom es olyan dokit keresek, lehetoleg Pesten, de lassan mar azt is elfogadom, ha a vilag vegen talalok ilyen dokit, aki nem csak a tuneteit kezelne a lanyomnak, hanem megkeresne az okokat. Iszonyuan ekcemas az arca, voros, duzzadt, viszket neki es nagyon szaraz. Emellett a kezfeje is egyre ekcemasabb illetve a vadlijan is kijottek foltok. Emellett gyakoriak a felso leguti panaszok, gyakori kohoges, tusszoges, megfazas illetve a szeklete higabb, kremesebb es naponta 2-3x van. Voltunk maganban borgyogyasznal, aki 1 masodperc arcahoz eresevel plussz 2-3 kerdessel, 5 perc alatt lezavart minket, hogy ez ekcema, kenjuk es ha nem mulik, menjunk vissza. Mivel a felirt, gyogyszertarban kikeverheto krem nem hasznalt es mar a kezfejen is kijott az ekcema irt elocomot, amit akkor csak azert nem adtam neki, mert mar idopontunk volt a Budai Allergia Kozpontban, egy gyermekkori etelallergiara spacializalodott doki neninel. Elmentunk, jo sok penzert megkerdeztek az eloeletet, miota kapott tejet (kostolas 7 honaposan es 1 eves kortol folyamatosan), tojast meg a tobbit, levettek a vert IgE panel vizsgalatra, ami 20valahany etelallergiat mutat ki, de mindre csont negativ lett az eredmeny, azaz minden ertek nulla lett, egyedul a mogyoronal mutatott 0,xxx, de meg az is negativ. A doki neni nem volt rossz, de miutan negativ lett a vervizsgalat, kozolte, hogy mindent adhatok neki mertekkel illetve az ekcemajat kenjem az altala felirt kremmel, ami gyogyszertarban kevert elocom 2 masik osszetevovel. Akkor 5 napig kentem es szepen el is mult, de amint abbahagytuk, ujra visszajott. Akkor ugy dontottem, hogy kiprobaljuk a tejmentes etrendet, hatha. Lassan tobb, mint egy hete csinaljuk (ha a bolcsiben tenyleg tejmentes az etrend, ahogy igertek), de az ekcemaja nem hogy javult volna, vagy meg nem reagalt volna, SOT, egyre csunyabb. Tegnap voltunk masik borgyogyasznal is, TB alapon, aki megint csak a tuneteket akarta kezelni es csak azert ajanlott gasztro dokit, mert emlitettem neki, hogy a lanyomnak par napja reggelente felkeleskor kellemetlen a lehelete. Van idopontunk gasztrora a Bethesdaba, de csak juliusra (lassan 2 honapja kaptuk ezt az idopontot, jo mi), viszont az ekcemaja mar annyira csunya es valsz tovabbra is nyomom bele az allergen anyagot, mivel nem tudom mi lehet, igy nem is fog javulni. Nem tudom mit tegyek, hova vigyem, melyik az a doki, aki nemcsak a tuneteit probalja kezelni, hanem utanajar a mierteknek. Ismertek ilyet? Vagy ne almodozzak :((( Szegeny mar azt sem akarja, hogy kenjek ra barmit is, mert faj neki es csipi a krem. Most, hogy nagyon bedurrant, este kentem ra neki vekonyan az elocom-2 masik krem keverekebol, amit a B. Allegia Kp-ban kaptunk es amire a doki neni azt mondta, hogy nyugodtan kenjem vele, amig elmulik es ha elojon, kenjem ujra. Megint csak a tunetkezeles:(((( Tudnatok okos tanacsot adni? Elore is koszi mindenkinek.

2012. máj. 16. 06:21
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Kedves 30. Köszönöm a válaszod. Nézegettem a víztisztítókat, de elég húzós áruk van, de muszáj leszek egyet beszerezni. Gondoltam még a kancsós víztisztítóra, aminek az ára elfogadhatóbb, de azzal is macerás lenne pl. egy fürdetés.
2012. jún. 12. 16:07
 32/35 anonim ***** válasza:
ivóvizet ne tisztítsatok szerintem. konyhába nem kell ilyen szerkezet, elég a fürdőbe. A barátnőméknél sincs a konyhában. főzni jobb tisztítatlan vízzel és inni is jobb azt, finomabb
2012. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

27. válaszoló vagyok


Kérdezd meg az illetékes Vízműnél, hogy mennyi a baktériumszint a vizetekben, mert nekünk azért nem ajánlották a kádhoz a víztisztítót, mert nálunk nagyon sok a baktérium a vízben. Az egyik ismerősünk a Vízmű laborjában dolgozik, és ő azt mondta, hogy a víztisztító a nagyon baktériumos vízhez nem jó, mert a vízszűrő peremén megtelepednek, majd onnan minden nyitással azok is belemosódnak a vízbe. (Nálunk néha szó szerint vörös a víz, az alapszíne pedig piszkos-sárga, bár tudom, hogy a hivatalos álláspont szerint Mo.-on mindenütt kitűnő minőségű, iható víz van. Mi máshonnan költöztünk ide, és a helyieken kívül mindenkinek hasmenése van az itteni víztől, de a helyiek sem adják a gyerekeiknek.)

2012. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Kedves 27.-33. valaszolo! Koszonom a hasznos valaszt, utana erdeklodom a viz bakterium tartalmanak. Nalunk altalaban feher vagy koszos feher, neha sargas szinu a viz, de sokszor erosen hipo szagu:-((( Amugy nem hiszem, hogy csak a viz lenne, mert a heten kevesebb viz erte az arcat, de ma estere mar annyira bedurrant neki, hogy kenytelen voltam szteroidos kremet kenni ra.
2012. jún. 16. 00:38
 35/35 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Hogy vannak azóta a gyerekeitek?

Nekem 3 hónapos a babám, és nagyon csúnya ekcéma alakult ki az arcán és a fejbőrén, némi koszmóval megspékelve. Eddig Psorioderm krémet és vadárvácska teás lemosást alkalmaztam a gyermekorvosunk javaslatára, sajnos eredménytelenül, egyre rosszabb a helyzet :( Most voltam egy kineziológus ismerősömnél, és nagyon reménykedem a gyógyulásban. Amit eddig ajánlott a szokásos terápián túl: shea vaj, csalánteával és lándzsás útifű teával való lemosás, nekem csalánteát kell innom és diétáznom kell (testreszabott diéta, kb. 11 élelmiszerfajtát kerülnöm kell), mivel szoptatok, ráadásul nekem is kijött az ekcémám.

Az az igazság, hogy már nem igazán bízom az orvosokban, inkább abban hiszek, hogy minden betegség lelki eredetű. Lehet, hogy nektek is az alternatív gyógyászat valamilyen formája segíthetne.

2012. nov. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!