Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcémás gyerekednek, babádnak...

Ekcémás gyerekednek, babádnak mitől volt és hogyan múlt el?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Érzékeny, fehér bőrű fiaim vannak, télen szokott előjönni, mert akkor nem szellőzik a bőr a hosszú ruhák miatt, bevált, hogy nem fürdettük csak 2 naponta őket, ne szárítsa az se a bőrüket, illetve babé urea testápolóval kenjük...
2012. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Száraz,érzékeny bőre a kislányomnak,így a Gabi fürdetőtől is előjött neki.Doki ajánlotta,hogy a Nivea Nutri Sensitivet használjuk,bevált.
2012. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tejtől. Elmúlt a tejmentes diéta alatt.
2012. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért írok neked, mert a kérdésedből nem tudom, hogy esetleg nem azért tetted fel, mert nem múlik el az ekcéma. Ezért gondoltam, hogy leírom, hogy nem minden esetben kezelhető még akkor sem, ha a kiváltó okot ismeritek.

Az én kisfiam 2,5 éves. Tej-, tojás- és porallergiás.

Mivel az ételallergiát tudom kezelni, azzal nincs gond. a porallergia okoz gondot, főleg, ha jó kis vihar előtti feszültséggel van kombinálva, akkor biztos akuttá válnak a tünetei. (Neki AD-je van)

Protopickel, végső esetben szteroiddal kezeljük, a napi ezerszeri testápolózást, zsírozást nem számolva. Nagyjából tünetmentessé tehető, de neki sose múlik el teljesen.

2012. máj. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyerkőcünk örökölte tőlünk a jó kis száraz bőrét :-( Télen az arca és a könyökhajlatok lettek ekcémásak. Igyekeztem testápolózni, de ami bevált: olíva olajos kenegetés reggel és fürdés után, majd amikor láttam, hogy az ekcémás folt halványodik, akkor csak az oriflame babatestápolója vált be, azzal kentem amíg el nem tűnt teljesen.

Kaptunk rá a dokitól szteroidos krémet is. Azzal csak akkor kentem (nagyon halványan), ha valami miatt a fenti kúra nem használt.

2012. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lanyomnal most kutatjuk az okokat. Vervizsgalat negativ. En tejallergiara tippelek, de meg csak most 1-2 hete dietazik ra. Szteroidos kremtol mindig elmult neki, bar 2 rovidebb kuranal tobbet nem mertem kenni neki, mert az arca volt foleg bedurranva. Itt olvastam a Shea vajrol es merem allitani, hogy nagyon tuti, 2 nap alatt szeppe varazsolta a lanyom arcat. Holnaptol pihentetem a kremet, hogy hogyan reagal ra a bore, hogy kideruljon, hogy csak a Shea vajtol lett-e szebb, vagy a tejmentes dieta is segitett.
2012. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!