Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan jár neki ez a támogatá...

Jogosan jár neki ez a támogatás?! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm már kb.2éve kapja a gyerekére az emelt családit,gyest,valamint az utazási kedvezményt!Mivel a gyerek tejcukorérzékeny!Bár nem értem,hogy amikor semmi baja nincs az ég világon ha tejet iszik,azóta se./pedig házitejet ivott,közel 1 hónapig napi 1 litert sokszor/,se gyógyszere nincs,se diétát nem kell tartson,se semmit!Akkor mire fel jár neki az a sok pénz?!
2012. aug. 1. 10:56
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Nagyon bosszant,hogy ez ismerős ebből tartja fent magát,mert nem a gyerekre költi!!Megértem,hogy kapja ha tényleg "plussz"költséggel járna ez a betegség,mint pl.a cukorbetegség,mikor nem lehet sok mindent enni!DE így,mirre fel?ennyi erővel énis kaphatnék a gyerekemre,mert kb.annyi a baja,mint az ismerős gyerekének...
2012. aug. 1. 10:59
 2/44 anonim ***** válasza:
90%

húúúúú az irigység szinte érezhető.


Ha kapja akkor valószínű hogy jár neki. De nem hiszem,hogy neked ehhez bármi közöd is lenne,hogy miért vagy egyáltalán kitől kapja.

Ha annyira zavar,akkor legyél nem is tudom mit írjak erre, egy sz*****ó és készíts képeket hogy a gyerek tejet iszik, és írj egy panaszlevelet amiben felháborodsz hogy miért kap ő és te miért nem,hiszen semmivel sem betegebb a te gyereked mint az övé.


Csak megjegyzem, én örülők hogy a fiam egészséges,és nem szorulok ilyen támogatásokra. Örülök hogy nem tejcukorérzékeny,mert sosem lehet tudni mivel is jár egy ilyen betegség..

2012. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 Sókristály ***** válasza:
100%

Biztosan nem tejcukor érzékenység miatt kapja, arra ugyanis nem jár. A tejfehérje, azaz laktózérzékenység a támogatott, ahogyan a többi élelmiszerfehérje allergia is.

Én a helyedben nem irigyelném tőle. Ha tartják a diétát, akkor azért nem, mert elég költséges tud lenni. Ha meg nem tartják, akkor azért nem, mert így nem fogja kinőni a gyereke, egész életében elkíséri, sőt szövődményei is lehetnek, pl. keresztallergia.

2012. aug. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 Sókristály ***** válasza:
91%

Bocsi elment...

Amúgy az a rengeteg sok pénz fixen 23300Ft. Egy gyerekesnél ez kb. 10 ezerrel több, nálunk, akik nagycsaládosok vagyunk, csak 7300-zal.

Marhára kevés ahhoz képest, hogy mekkora többletköltség van a gyerekkel.

2012. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 Sókristály ***** válasza:
89%
Rosszul írtam: a laktóz a tejcukor, de nem arra jár a támogatás.
2012. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy vagyok vele, hogy ha sikerült neki elintézni a dolog és kap plusz pénzt az dicséretes. Nem irigylek én senkitől semmi mondvacsinált ürüggyel felvett pénzt. Inkább lassan magamra haragszok, hogy nekem nem sikerül ilyen dolgokat elintézni. Le lehet pontozni, de amit munka után ilyen esetekben legálisan kapunk az igen kevés. A gyerek abból nem lakik jól, ha azt mondom neki, hogy anya rohadt sokat dolgozott, de állam bácsi csak ennyit ad neki, mert ő becsületes.
2012. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
lehet laktózérzékeny,mindig keverem.Nem vagyok irigy!Elég közeli ismerős,inkább családtag ez a gyerek részünkről.Mi is vittük vissza vizsgálatra,és az orvos mondta,hogy nem kell semmi neki/diéta,laktózmentes dolgok,gyógyszer se/.közel 40 ezer forintot kap pluszba egyébként!Elárulom,hogy még a legelején amikor kellett gyógyszer,diéta,akkor se érdekelte anyukát,hogy más étrend kell a gyereknek,meg laktózmentes készítmények,inkább nem vett neki semmit,mert "drága" volt,volt úgy hogy a gyerek majd 2 hónap után kapott tejet,de azt se otthon.Persze a támogatásokat felvette!
2012. aug. 1. 11:16
 8/44 A kérdező kommentje:
Engem ez idegesít,hogy amit a gyerekre kap azt se rá költi sajnos!!/pl.cipő szét van teljesen szakadva a lábán,hónapok óta!/Nagyon örülök,hogy az enyémnek semmi baja sincs!!Nem is kell a pénz az államtól!Csak nem értem,hogy miért nem vizsgálják ki jobban ezeket a dolgokat,mert akkor sokkal több mindenkinek járna szerintem,ilyen okokkra hivatkozva.
2012. aug. 1. 11:20
 9/44 Sókristály ***** válasza:
89%

Bocs, hogy kötözködök, de nem kaphat 40000Ft-ot, ez az, ami biztos. Ugyanebben a cipőben járok, a lányom szójaérzékeny, tehát neki is fehérjeallergiája van. A csp-m változott 16-ról 23300Ft-ra, a gyes maradt annyi, amennyi volt. Ez mindenkinél így van.

Más kérdés, hogy az utazási kedvezmény is segítség, ha nincs is forintosítva.

Ráadásul nem is lehet mutyizni a dologgal, mert csak egy évre adják meg az emelt csp-t, a hosszabbítás meg terheléses vizsgálathoz van kötve. azt meg egy szakorvos sem fogja meghamisítani, mert az állásukba kerülne.

Nem tudom, mennyire ismered ezt a családot, de azt hiszem, félinformációid vannak erről a dologról. Nem láthatsz bele az életükbe annyira, hogy meg tudd ítélni, hogyan intézik ezt az egészet.

De amit leírtál, az a magyar törvények alapján biztosan máshogy van.

2012. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
ugy kaphat közel 40-el többet,hogy a családi + 10 ezer a régihez képest,és a gyes,amit eddig nem kapott!A párom gyerekéről van szó,így elméletileg mindet tudok a dologról.Mikor megcsináltatták a papírt,akkor se kellett teát igyon ott,sőt a legutóbbi vizsgálaton se.még akkor mondtam is anyósomnak,mert ő vitte,hogy lehet így megállapítani,ha meg se nézték?!hát így...
2012. aug. 1. 11:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!