Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan jár neki ez a támogatá...

Jogosan jár neki ez a támogatás?! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm már kb.2éve kapja a gyerekére az emelt családit,gyest,valamint az utazási kedvezményt!Mivel a gyerek tejcukorérzékeny!Bár nem értem,hogy amikor semmi baja nincs az ég világon ha tejet iszik,azóta se./pedig házitejet ivott,közel 1 hónapig napi 1 litert sokszor/,se gyógyszere nincs,se diétát nem kell tartson,se semmit!Akkor mire fel jár neki az a sok pénz?!
2012. aug. 1. 10:56
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Na jó akkor ha olyan okosak vagytok,akkor mit ittattak a gyerekkel???mert az 100%,hogy tejfehérje érzékenységet mutattak ki nála akkor!!Én elhiszem amit írtok,de saját szememmel tapasztaltam,hogy pl.éves kontrollvizsgálaton nem ellenőrizte a doki az érzékenység fennállását!mindegy!!Nehogy már a párom/mi/vegyünk cipőt a gyereknek,mikor nem kevés összeg amit gyerektartásba kifizett az exnek.Valamint a gyerekek rendszeresen ruhákat kérnek ajándékként(szülinap,névnap,stb..) maguknak tőlünk,mert nincs mit felvegyenek!Nem élünk olyan jól,hogy emellett még őket is ruházzunk,sajnos..
2012. aug. 1. 15:13
 22/44 Sókristály ***** válasza:
100%

Most jöttem rá, hogy neked valójában azzal van bajod, hogy a párodnak már van egy gyereke, és ez neked gondot okoz!

Ez még annál is nagyobb gáz, hogy nem érted az egész emelt csp-s, vizsgálatos dolgot. Mert utóbbi csak annyit jelent, hogy nem vagy otthon a témában, előbbi meg tömény rosszindulatot feltételez.


Azt írtad, a saját szemeddel láttad, hogy a felülvizsgálaton nem ellenőrizték a tejallergiát. Te vitted a gyereket talán? Honnan tudtad, hogy az a felülvizsgálat? Anyuka neked adta oda azt a papírt, amit a szakorvosnak ki kell töltenie? Netán te is írtad alá? Meg hogy itattak vele valamit. Tejcukorral édesített tea :-( Ilyen tényleg nincs, hacsak az angolok tejes teáját nem nevezed annak. Tényleg katyvasz, amit írsz.

Törődj bele, az a gyerek bizony allergiás. Irigyeld tőlük a pénzt, ha ettől jobb neked, közben tedd össze a két kezedet, hogy a te gyerekednek nincs ilyen.

A cipőkérdésről meg annyit, hogy elhiszem, hogy sok a gyerektartás. Mármint kiadni sok. Bevételként viszont sokkal kevesebb, mint gondolnád.

És hogy tudd, elég sok apuka úgy gondolkodik, hogy a gyerektartás a dolog muszáj része, de ettől függetlenül elviszi nyaralni a srácait, vesz nekik cipő, ha kinőtték, és segít a beiskolázáskor.

Mert attól, hogy elvált a feleségétől, még nem vált el a gyerekétől.

Az a nő pedig, aki elvált pasashoz megy hozzá, szerencsés esetben ezzel tisztában van, és nem keseríti meg a férje életét ilyen kicsinyes, alattomos áskálódással.

2012. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!semmi bajom azzal,hogy van 2 gyereke,mindig is tudtam.Nekem is van,az se közös.Nagyon elkanyarodtunk a témától.Én csak azt nem értem,ha a gyereknek semmi tünete nincs,tényleg semmi,akkor miért kap rá plussz pénzt?!IGEN,én vittem vissza az apjával együtt vizsgálatra,sőt 2 kontrollra is,mert anyuka ideadott minden papírt,mert ez neki "teher"!És bent voltam a vizsgálaton is,mert vagy 2-3 órát ültünk a gyerekkórházba,mivel H2 kilégzéses vizsgálatott csináltak,és valóban tejcukrot itattak vele,teába keverve!!Néz utána a neten!!Laktóz intolerancia!Én néztem végig ahogy kínlódva itta meg éhgyomorra azt a borzasztó édes löttyött,én mentem be vele a vizsgálóba fújni..stb..nem mond nekem,hogy nem tetszik,hogy van gyereke,mert akkor mindezt sz..rtam volna le nagy ívbe!
2012. aug. 1. 15:47
 24/44 Sókristály ***** válasza:
100%

Nos, fújtam egyet, hogy lehiggadjak, most ár le tudom írni, miért akasztott ki a kombinálásod.

Nekünk mostanában kell hosszabbítanunk a tartósan beteg státuszt, és ezzel együtt intézni az emelt csp további utalását.

Rémálom lett tavaly óta, pedig akkor sem volt egyszerű. Maradjunk a fehérjeallergiánál, ami ugye gasztroenterológusra tartozik. Azokban a megyékben, ahol nincs gyermek gasztro (nálunk pl nincs), eddig mindent intézhettél annál, akihez jártatok. Nem volt egyszerű akkor sem, de legalább elviselhető. Na idéntől nem így van. A gyerek orvosa kitölti a szükséges papírokat (50 km tőlünk, közelebb nincs), ezeket szépen megfogod a gyerekkel együtt, és irány Budapest (120 km), ahol felülvizsgálják. És már csak az oda-vissza levelezgetés marad.

De hogy legyen még egy csavar: eddig elég volt, ha karcolták a gyereket, vagy vérből igazolták az allergiát. Most már ragaszkodnak a terheléshez is. Nálunk a karcolás olyan heves reakciót váltott ki, hogy majdnem kórház lett a vége. Az orvosunk nem meri terhelni a lányomat. most keresi a kiskaput, mert már ezen elbukhat az emelt csp. Mármint azon, hogy a gyerek túl érzékeny az allergénre ahhoz, hogy terheljék vele, a törvény meg ugye ezt írja elő. Most azzal próbálkozik a dokink, hogy dokumentálta a gyerek reakcióját, és azt próbáljuk Pesten elérni, hogy ne ragaszkodjanak a terheléshez. Ha elsőre nem megy, több körünk is lesz.

És most higgyem el, hogy az ismerősödnek meg csak úgy utánavágják Na ne már!

A másik kérdés a pénz.

Most tegyük félre, hogy az orvos sem 2 forint. Nálunk 110 km-re lenne tb-s rendelés, ez kéthetente rémálom lenne. Marad a magán, plusz az utazás, mert hiába a MÁK-os kártya, mi is eldugott helyen vagyunk, a doki is, 4-5 óra lenne tömegközlekedéssel, egy 3 éves és egy 1 éves gyerekkel. És akkor még nem írtam, mennyivel drágábbak azok a kaják, amikben nincs jelen az adott allergén. Meg milyen szar, amikor a gyerek üvölt bizonyos dolgokért, de nem kaphatja meg, mert iszonyú beteg lenne tőle.

Na ezért kapok én havonta 7300-zal többet.

És el tudom képzelni az olyan családok helyzetét, ahol a cipő is gond.

Szóval ne haragudj, de lövésed sincs az egészről.

2012. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 Sókristály ***** válasza:

Most olvastam a kommentedet. eddig azt írtad, nem volt terhelésen. Bár továbbra sem értem ezt a tea dolgot (a laktóz nem olyan cukor, hogy ízesíted vele a teát, akkor már inkább tejet adnának) de ha az volt benne, akkor volt terhelésen, a terhelés meg kimutatta, hogy allergiás.

az, hogy elkanyarodtunk... Te kanyarodtál el, és kezdtél arról írni, hogy milyen sok a gyerektartás.

Az meg hogy apuka vitte a gyereket dokihoz? Ilyet még nem is hallottam! Egy elvált apa elvitte az előző házasságából született gyerekét orvoshoz?! Hírértékű. Vagy szerinted semmi köze az ügyhöz?

2012. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
De van fogalmam,sajnálom a helyzeted,de te legalább okkal kapod.Itt a gyereknek "csak"kiütései voltak,de azóta se semmi 2 éve!A gyerekem életére esküszöm,hogy kontrolon semmit nem csinál a doki.2 x fújata mindössze amikor kiütéses volt és rá 3 hónapra amikor a gyógyszereket abbahagyta.ekkor voltam énis.A legutóbbi kontrolon anyós volt ő intézte a papírokat is és adta tovább anyukának,ha jól tudom!Utána a többit ő intézte,hisz más nem tudta,de aztis jóval később,mert nem volt tán képe elmenni az orvoshoz.Nálunk itt 40km-re van a gyerekkórház,és ott csinálta a főorvos,családi ismerős.
2012. aug. 1. 16:09
 27/44 Sókristály ***** válasza:
Én itt befejeztem, mert úgysem érted meg, hogy az a gyerek bizony allergiás, különben nem állítanák ki neki a papírokat. Annyira egy orvos sem haver senkinek, hogy az állását kockáztassa, mostanában meg különösen ellenőrzik Őket.
2012. aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Sókristály!ha ismernéd az egész történetet értenéd..Igen Apuka vitte,de miért is??!mert anyuka azt mondta óó ez nem allergia..bolhacsípés!szörnyen nézett ki a gyerek elmondanám!Nem volt hajlandó anyuka orvoshoz vinni,mert neki erre nincs ideje..Mindig úgy időzítette,hogy apás hétvégén kellett visszavinni,ő nem kért időpontot mert nem ismeri az orvost/hát hogy is,ha soha nem volt képes elmenni hozzá/.Vagy volt olyan,hogy mi vittük vissza,mert anyuka már 4 hónapja "elfelejtette" visszavinni.Mert volt olyan időszak,hogy 3 havonta kellett vele menni!na mindegy..Náluk nem az a baj,hogy nem telik cipőre,hanem az hogy a GYEREKEKNEK,nem telik,anyukának a divat az megvan..
2012. aug. 1. 16:16
 29/44 A kérdező kommentje:
nem arra akrtam kilyukadni,hogy haveri alapon csinálta a dolgott,hanem,hogy nekünk nem került annyira sokba.Én azt se mondtam,hogy akkor nem volt érzékeny..,mert az volt..de már eltelt 2 lassan 3 év és semmi baja nincs..
2012. aug. 1. 16:18
 30/44 Sókristály ***** válasza:
Kell hogy legyen baja, különben nem hosszabbítanák meg, ez 100%. Mondom, hogy nagyon megszigorították.
2012. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!