Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 28 hós lányom bántja 4 éves...

28 hós lányom bántja 4 éves lányom. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Csípi, de úgy, hogy napokig nyoma van, tépi a haját, rúgja, mikor hogy...
2012. júl. 14. 20:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A kérdés számomra sem egyértelmű (nem érzem magam gyökérnek, nyelvtanból pláne, de ez most mellékes), viszont: akár a négyéves bántja a kicsit, akár fordítva, ekkora gyerekeknél már bármelyik is a "bűnös", meg lehet velük értetni, hogy amit tesznek, az rossz.

Amúgy megkeresném a hiba forrását, vagyis az okot, amiért az egyik bántja a másikat. Féltékeny? Akkor azt kell kezelni. Valami játékon, könyvön stb. vesznek össze? Akkor meg kéne őket tanítani arra, hogyan lehet megosztani a dolgokat. Meg kellene tanítani őket együtt játszani.

Nem igazságot tenni kell, hanem jó előre gondolkodva tanítani őket. Nekem 4 éves a nagyobb lányom, két éves a fiam, nagyon szeretnek együtt játszani, nálunk is előfordul balhé olykor, de igyekszem nem ítélőbíró lenni, hanem békebíró. Igyekszem nem én megmondani, hogy ki birtokolhatja az adott játékot, ha épp azon vesznek össze, csak segítek, hogy ők maguk találjanak kompromisszumos megoldást. Egyre jobban megy nekik, gyakran már egyáltalán nem kellek a konfliktusok rendezéséhez.

2012. júl. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi a sok értelmes választ...

Tisztelet persze a kivételnek.

Nem gondoltam, hogy nem egyértelmű, bocsánat. A kicsi bántja a nagyot.

A fura az, hogy a nagy hiperaktív, a kicsi nyugodt volt, kb 2 éves koráig (most 28 hós), azóta megőrült.

Ezt mind tudom, amit írtatok, de a valóságban nem működik.

Mindig elmondjuk, hogy ilyet nem csinálunk, hogy ez fáj, tudják, mert mondogatják is, hogy rúgni, csípni, harapni nem szabad, amit szabad az a puszi, simogatás és szeretgetés. Mindig saját maga ígéri meg, hogy jó leszek, és nem bántom a nővérem, de kb másfél perc múlva megint bántja. Nyilván oka van, megpróbálom "jól" kezelni őket és a helyzeteket is, de nekik nem megy ez az oldjátok meg féle megoldás.

Gondoltam feldobom ide, hátha valaki az életből tud tanácsot adni.

2012. júl. 16. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!