Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Madárfóbiát, hogy kezeljem?

Madárfóbiát, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3,5 éves és borzalmasan fél a madaraktól.Ha még fel is repül mellette vagy elrepül felette szabályosan reszketve kiabál.Régen volt egy ilyen korszak ami elmúlt egy időre de most megint kezdődik,és egyre rosszabb.Gondolkoztam rajta,hogy veszek neki egy papagájt hátha kézközelből megbarátkozik vele de az apja nem engedi!

Mit tegyek?


2012. máj. 31. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hát, esetleg valami extra cuki madaras mesefigurát

(plüssöt, matricát) barátkoztass meg vele.


élő madarat venni szerintem sem nyerő!

2012. máj. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nézesd meg vele a Rio mesét.


Nagyon szép színes mese, madarakról szól, tavaly ment a moziban, hátha megszereti a madarakat!

2012. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is a Rio-t akartam javasolni, de látom már megtették előttem :) Tényleg nagyon szép és aranyos mese.
2012. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A mese megnézése biztos segít, majd kezdjetek el olyan helyekre menni, ahol sok a galamb..gugoljatok le tisztes távolságból, nézegessétek őket, és mesélj neki, hogy látod, ott eszegetnek, szedik a morzsákat, és ha megszomjaznak, akkor huss(emeld a karod, "repülj".mutasd neki, hogy merre) elrepülnek a tóhoz inni...meg ilyen hasonló magasröptű dolgokat...nem tudom hol laktok, mi Pesten eztért írtam galambot, de tök mindegy, bármilyen szárnyas megteszi, semmiképp ne hagyd annyiba a dolgot. Minden nap menjetek, és mindig addig legyetek ugyanabban a távolságba, míg azt nem érzed rajta, hgy ezt már megszokta. Akkor menjetek icirit közelebb...és így tovább.

Én jó ötletnek tartom, hogy vegyél vmilyen madárkát, amit bezárva nézegethet, megszokhatja, hogy a madár nem egy szörny, sőt tud aranyos is lenni. De sztem de papagájt, mert az tényleg kicsit ijesztő mikor cserreg, meg ha kiengeditek, nagyon tod repülnu, attól megintcsak megijed, inkább vmi nyugodtabb fajtát, ami csak gubbasztgat...


remélem hamar túllesztek rajta

2012. máj. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Ha tényleg fóbiája van a gyereknek és nem csak fél tőle, akkor nem szabad erőltetni a dolgot. A fóbia olyan dolog amit más nem ért meg, hiába szoktatod a madarakhoz a gyerek nem fogja felfogni, mert az erős félelem miatt képtelen úgy gondolkodni, mint más. Neki már az is félelem ha látt egy madarat ha egy lakásban is kell lennie a madárral az nem fog segíteni csak stresszelni. Fóbiát persze lehet kezelni, de szakemberrel. Általában úgy zajlik, hogy nyugtató zenét hallgatnak vagy filmet néznek majd próbálják szoktatni óvatosan ahozz amitől fél az illető. Nagyon nagyon ritka, hogy valaki szakember segítsége nélkül gyógyul ki belőle. Sokaknak egész életükben megmarad a fóbia és felnőttként is hasonlóan viselkednek (pedig egy felnőtt már tisztában van vele, hogy egy madár nem bánt). Semmi esetre se vegyél neki madarat legalábbis addig ne amíg nem kezelik a fóbiáját. A madaras mese jó ötlet, de ki nem fog gyógyulni belőle a mese hatására :-(
2012. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A Rio-n már túl vagyunk,nem tartom kizártnak,hogy nem-e a nagy fehér papagáj miatt fél mindentől ami repül.Próbáltuk már a nézegetést de amint elrepülnek dráma van.Ha meglát egy madarat valahol előreküld,hogy zavarjam el.Kb 5 méteres körzetről beszélünk.Még ha ketrecben van se megy a közelébe se.És ez a helyzet a csirkékkel,kacsákkal,kis csirkékkel is.

2012. jún. 1. 08:02
 7/13 anonim ***** válasza:

14.12 vagyok, aki azt írta szoktasd.

Igaz, hogy szakember kell, ha annyira olyan a helyzet, de sztem érdemes magatoknak adni pár hetet, és "házilag" szeliden megpróbálni oldani ezt a dolgot. Amúgy a szakember is ugyanezt fogja ajánlani...

ha nagyon nem megy, vagy nem tudsz mit kezdeni vele, akkor én elvinném gyerekpszichológushoz, mert az is lehet, hogy pont a szülők reagálnak rosszul a gyerekre(és ezt nem bántásból írom!!!)és erősítik benne a félelmet.


remélem sikerül vmit tennetek, mert azért madarak ugye mindenhol vannak...

2012. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 ren111 válasza:
Szia! Látom, hogy nem mostani a kérdésed, de csak most találtam ide. Nekem is madár fóbiám van sajnos, kicsi korom óta. 4 évesen volt két papagájom, de őket költözés miatt eladtuk, akkor még nem féltem tőlük, de nem sokkal később kialakult. Iszonyatosan félek tőlük, attól, hogy hozzám érnek, vagy csak ha a közelemben vannak sírhatnékom van. Párizsban az Eiffel torony alatt is sírtam, mert le kellett húznom a fejem, hogy ne jöjjön nekem a galamb. Borzalmas érzés, és ha rám hallgatsz semmi esetre sem veszel a kisfiadnak papagájt, nekem is az a rémálmom, hogy közelebbi kapcsolatba kell lépnem eggyel. Bár azóta lehet, hogy már meg is oldódott a probléma :)
2013. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
én vennék neki egy kis papagályt :)
2013. ápr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
mármint hogy ha veletek él az állat egy kalitkában megszokja a gyerek a jelenlétét, a hangját, és figyelt meg idő után nem hogy megszokja , de szeretni is fogja a madarakat :)
2013. ápr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!