Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 28 hós lányom bántja 4 éves...

28 hós lányom bántja 4 éves lányom. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Csípi, de úgy, hogy napokig nyoma van, tépi a haját, rúgja, mikor hogy...
2012. júl. 14. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Most akkor ki bánt kit? A nagyobb a kisebbet vagy fordítva? 2gyerek után már illendő lenne fogalmazni tudni.
2012. júl. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves első!!Szerintem egyértelmű a kérdező kérdése:a kisebb bántja a nagyobbat.Lehet neked meg olvasni kellene megtanulnod,vagy szöveget érteni.

A kérdésre válaszolva:hát ezek szerint a kisebb a vehemensebb gyerkőc, a nagyobbik nem ilyen eleven.Talán először próbálj meg a nagyobbikkal beszélni,hogy ne keveredjen konfliktusba a kicsivel,mert nem jó dolog.Ha ez nem használ,akkor valahogy a kicsit kellene rávezetned arra,hogy rossz amit csinál.Esetleg egy csipkelődés alkalmával visszacsípni,persze kisebbet,hogy mégis érezze milyen fájdalmat okoz a testvérének.

2012. júl. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Kedves második.

Nem az. Olvasd el újra.

2012. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még csak 2 évesek a kicsik, de ha valakit megütnek elmondom hogy ez nagyon csúnya dolog, fáj mindenkinek, és hogy tessék szépen puszit adni és abbahagyni. Ha nem használ, sarokba állnak mint a nővérük, nem maradnak ott nyilván, bár van hogy néha ott dühöngenek, vagy ha eljönnek, addig nem veszem fel őket, amíg abba nem hagyják a hisztit. Ezt persze elmondom nekik, hogy addig nem veszem fel, amíg abba nem hagyják, hatni szokott, adják is rögtön a puszit. Pár ilyen alkalom és nem csinálták, nálunk hatott.
2012. júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

2.válaszoló, te agyzseni, akkor talán úgy kellett volna megfogalmazni, hogy 28hós lányom bántja 4éves lányomAT

Tudod a tárgy kérdése a "kit? Mit?" ragja pedig a T! Majom

2012. júl. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

...te is sokat lógtál irodalom+nyelvtan óráról.GYÖKÉR!!!!

Képzeld,használják így is!!!!Kérdezz meg egy hozzáértőt!

2012. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy használják így is a mindennapokban, amikor egyértelmű a dolog, amiről szó van.

De mégis ez esetben akkor honnan tudja a jó nép, hogy ki bánt kit? Majd tippelünk, vagy mi?

Te mi alapján tudtad? Van rá valami egyedi nyelvtani szabályod? :D

2012. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én is gyökér vagyok, mert szerintem sem egyértelmű, de tényleg igaz, hogy így is, úgy is használjuk.

Szóval:

28 hós lányomAT bántja 4 éves lányom?

vagy

28 hós lányom bántja 4 éves lányomAT?


Sok ilyen vicces dolog van amúgy a magyar nyelvben! :)

2012. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%-os majmom bántja 78%-os gyökerem. :)
2012. júl. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
:D :D :D
2012. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!