Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem 2 éves lányom...

Hogy kezeljem 2 éves lányom gyerekfóbiáját?

Figyelt kérdés

Nincsen testvére, napi kétszer lemegyünk a játszótérre. Régebben nem volt különösebb baja más gyerekekkel, kb. másfél éves korában kezdődött. Egy kislány a szemébe akart nyúlni, vagy legalábbis nagyon afelé közelített a keze. Lányom később, 21 hónaposan, szemüveget kapott és az egyik szemét takarni kell, ezt szinte minden gyerek megbámulja, a nagyobbak kérdezik is, hogy miért van leragasztva. Némelyik gyerek olyan kíváncsi, hogy már nyúl oda a kezével, a lányom ilyenkor elfut. Jelenleg ott tartunk, hogy a játszótéren egy centit sem hajlandó lépni nélkülem, legszívesebben hintázik (gondolom, mert ott biztonságban van tőlük). Korábban szívesen csúszdázott, most nem hajlandó. Ma rávettem, hogy menjünk a homokozóba, de amint valaki közeledett a nyakamba ugrott. Fél óra után közli, hogy menjünk haza. Ha kérdezem miért, azt mondja a babák miatt :(


Mégis mit tegyek? Mindenképp szoknia kell a társasági életet, de erőltetni sem akarom.


2012. jún. 15. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szereti, akkor ne menjetek játszótérre. Legyenek állandó kisgyerekek, akik a barátai, és akik már megszokták a szemüvegét. Így nem kell neki félni tőlük. Ilyen barátai nincsenek, vagy nektek családok?
2012. jún. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lányom is kicsit ilyen, ez nem a szeme miatt van.


Szerintem nem tudja mit kezdjen a gyerekekkel.

Lányom is fél is tölük, tart is tölük, öt mindig szeretgetnék a nagyobbak, ölegetnék, és ezt utálja. Ha látom hogy egy gyerek közeledik, ö meg hátrál rögtön modnom neki, hoyg simogassa meg a másik gyereket. Most értünk el arra hogy már megpróbálkozott, és a másik álltal közeledést ö simogatással fejezi ki és néz engem hogy ez most ok? pedig elötte soha nem szoltam rá még a löködös, agresszív másik gyerekre sem, és soha nem sajnáltam ha ellökték, hagytam had oldja meg egyedül, de látom nem tud mit kezdeni, ezért ajánlottam a simogatást így tud kapcsolatot teremteni, de csak azzal aki hozzá megy.


lehet cska nem találja a la´nyod is a helyét a többi között ezért fél.

2012. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyanok sajnos nincsenek akikkel napi vagy akár heti rendszerességgel tudna találkozni. Rokon gyerekekkel amúgy elvan, de azok nála nagyobbak.
2012. jún. 15. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát pedig keresni kéne állandó kis barátokat neki. Nem várd tőle, hogy idegenekkel eljátsszon. Nem minden gyerek ilyen.
2012. jún. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én sem gondolom, hogy csak a szeme miatt van, de az rátesz egy lapáttal. A játszótéren túl gyorsan változnak a körülmények (állandóan más gyerek rohangál körülöttünk), és ezt nem tudja megemészteni, nem találja a helyét ahogy írta valaki. Nem tudom, hogy akkor most inkább egy kicsit szüneteltessem a játszóterezést, vagy minél többet menjünk, de az meg olyan erőltetés szagú. De lehet a középutat fogom választani, hogy mindennap lemegyünk, de csak egyszer és ha szól, hogy inkább menne, akkor megyünk tovább. Így megmarad a fokozatosság és hátha még pár hónap múlva kedvet kap valami játékhoz a hintán kívül. Addig is figyelheti a többieket és elleshet egy-két praktikát...

Ti mit gondoltok erről?

2012. jún. 16. 07:49
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és a rokonokkal is több lesz a találka, most, hogy jön a nyár.
2012. jún. 16. 07:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne erőltesd, ez még akár fordítva is elsülhet, hog y még jobban elretten a gyerekektől.

Adj neki időt, hidd el, változni, nyitni fog ő. Ezt kéne türelemmel kivárnod, és bíznod benne. Az én lányom 3,5 éves most, és most kezd el igazán barátkozni.

Eddig csak ült mellettem.


Inkább játszó helyett járjatok egyéb babás helyre. pl. Ringató foglalkozás. Gyerektorna, stb.

2012. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak már egy éve kell tapasztani a szemét és szemüvege is van.Nagyon nehezen szokta meg a tapaszt sokat harcoltunk ez miatt.Itt a faluban semmi gond mert az itteni gyerekek már így ismerik és így fogadják el.Viszont ha idegen helyre megyünk őt is megnézik sokan sajnálkozva néznek rá! Ha valami olyan történik ő is azt mondja rögtön hogy menjünk haza anya és az idegen gyerekektől ő is tart sőt hátrál! Nem tudom ennek az e az oka hogy tapaszos,de amúgy meg nagyon eleven és barátkozós tipusú kisgyerek de inkább a felnőttekkel.Lehet hogy a lányodnál azért jött ez elő mert neki megakarták fogni esetleg levenni a tapaszt de nálunk még ilyen nem volt!
2012. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!