Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rosszul érzem most...

Nagyon rosszul érzem most magam, de nem tudom hogy kezeljem ezt a dacosságot?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éves a fiam, a dackorszak közepén tart. Kicsit becsurgott a pisi a bugyijába, megkértem, hogy menjen vegyen fel tisztát, persze rám se hederített, játszott tovább. 25-ször kértem, szépen, hangosan, felemelve a hangom, mindenre csak az volt a válasz, hogy nem! Ekkor elvettem a kedvenc alvós állatát, hogy csak akkor kapja vissza, ha felveszi a bugyit. Innentől kezdve 1 egész órán át hisztizett, ordított a kutyájáért, közben százszor elmagyaráztam, hogy ha megteszi amit kérek, akkor visszakapja, a maradék időben próbáltam figyelmen kívül hagyni. Aztán nagy nehezen együtt felhúztuk azt a bugyit, megkapta a kutyát, és a kimerültségtől egyből elaludt, ebéd előtt. És most nem tudom megérte-e ez az egy órás sírás, hiszen ha gyorsan inkább én ráadom, akkor semmi gond nincs, de hát valahogy meg kell tanulnia, hogy ha kérek valamit, akkor azt csinálja meg. Mit csináltok ti ilyen helyzetben?
2012. jún. 19. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A kedvenc játékát szerintem nem szabad elvenni tőle,mert megtöröd vele.

Nálunk is van hogy 25ször kérek,mire közlöm vele,hogy már nagyon mérges vagyok,és ha nem veszed fel a ruhád(pl reggel)akkor a meztelen fenekedre fogok csapni.

Mire közli velem,mindjárt jó? :)

2012. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szegény ilyenkor nem ér rá, ő játszik:)

Én ilyenkor szoktam hagyni és elmondom neki hogy az ő baja, nem én vagyok pisiben.

Egy kis idő eltelik és jön magától és mondja hogy juj, juj....vesz át a bugyit.

Én azt a megoldást találtam jónak ha ráhagyom, azt vettem észre hogy direkt azért csinálja hogy mérges legyek...

Mikor látom hogy rosszat csinál vigyorog rám, de úgy csinálok mintha nem is látnám, és megunja hogy nem figyelek rá és abbahagyja..

Én nálam ez vált be.

Mondjuk tegnap nagyon hisztis volt, semmi nem volt jó neki, kiverte a kezemből az innivalóját és beállítottam a sarokba.

1 perc múlva már sunyin ki is jött és odajött mintha mi sem történt volna a hiszti nyomtalanul eltűnt.

Én már nem is szólok rá erélyesebben mert akkor csak ő is visszakiabál, inkább ráhagyom.

2012. jún. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a 2 éves kisfiammal küzdöttem sokat, szintén dackorszak, pl. sokszor nem akarja, hogy kicseréljük a pelusát. Aztán megnéztem pár részt a Szuperdadából (Supernanny), és elkezdtem alkalmazni a módszereit. A büntilépcső nekünk nagyon bevált, most már csak figyelmeztetni kell, és szót fogad.

Van könyve is a Szuperdadának (Jo Frost), ajánlom figyelmedbe.

2012. jún. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!