Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek a dacosságot?...

Hogy kezelitek a dacosságot? Mi vált be nálatok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves, pár napja olyan határozott, éles NEM-eket tud mondani, hogy csak nézek, eddig ilyen nem volt:) Ha éppen olyanja van, akkor bármit kérek tőle, felkiált, hogy NEM! Ha csak kérlelem tovább, olyan mintha a falnak beszélnék, ha felemelem a hangom, akkor az sokszor segít, de nem akarok állandóan így beszélni vele. "Zsarolás" is beválik néha, de nem mindig. Nem értem meg, miért kéreti magát 20 percig, ha tudja, hogy úgyis meg kell csinálni, és így csak felbosszant engem is, meg magát is. Ötletek?
2012. jún. 11. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Cselezd ki.

Pl: tilos megenni a zöldborsót!

Nem pisilhetsz WC-be!


Nálunk volt hogy ez bevált (akármilyen röhejes is)

:D

2012. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát sajnos nagyon semmi nem vált be az én fiamnál pedig már bevetettem pár taktikát! PL:nasi megvonás,játék megvonás stb...

Általában ilyenkor hisztivel párosul mert én sem hagyom ám magam hiába hajtogatja hogy "nem",olyankor nem figyelek rá,hagyni kell lehiggadni esetleg kimegyek a konyhába amíg ő lehiggad aztán ő jön utánam hogy "anya már megnyugodtam!" aztán megkérem megint arra amire a hiszti előtt és megteszi "nem" nélkül :)

Tudod,kikell tapasztalni hogy a te fiadnál mi válik be!

2012. jún. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!