Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek a testvérfélték...

Hogy kezelitek a testvérféltékenységet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves lesz nyáron, a pici 10 hónapos.

kb.1 hónapja mióta mászik azóta tart a harc, nem enged neki semmit, egyfolytában követi, ha nem látjuk megfejeli, ráüt, rálép a kezére szóval bántja egyfolytában:( már nagyon nehezen viselem, a kicsi nagyon szereti. Azt mondja ő is! de nem úgy veszem észre.Tudom vetélytárs neki megértek mindent és próbálom nem büntetni érte ha bántja csak szóval, de már totál ki vagyok idegileg ! Ez a folyamatos feszültség forrás megviseli az egész családot.Nincs elhanyagolva a nagy, sem szeretetben, törődésben....persze az tény, hogy már nincs annyi időm rá mint mikor egyedül volt!


2012. ápr. 12. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a gyerek elő van késztve a testvér érkezésére nem szokott ilyen előfordulni.Nekem 3 van, a nagyobbak mindíg "felelősségük teljes tudatában" voltak,ők a nagyok, ők az okosabbak,nekik kell figyelni,vigyázni. Nagyon sok sgítséget rájuk bíztam,már 2évesen hozták vitték a pelenkát a kicsinek, az ételt.

Ha hangsúlyozod, hogy ő már nagy arra büszke lesz és igyekszik úgy is viselkedni.Ha pedig feladatokkal bevonod akicsi ellátásába,akkor azt is élvezi.

Az enyémek soha nem mondtzák,hogy szeretik a kisebbet. de mindíg vigyáztak rá.

2012. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudom ez furan fog hangzani de a rosszat probald meg figyelmen kivul hagyni. Mert ez lehet figyelemfelkeltes is. Sokszor a gyerekeket nem is erdekli a bunti vagy a szidas stb. csak az, hogy valamit csinalt es te felfigyeltel ra. Lehet ez barmilyen rossz cselekedet de ha te felfigyeltel ra akkor neki egy + pont. Persze nem azt kell csinalni, hogy hatat forditasz es hadd puffolje a picurt hanem szepen megfogod a kicsit es ot viszed el a helyszinrol: "raleptek a kezedre, na anya majd ad ra puszit", "megutottek a kis fejed, gyere anya megvigasztal"... Ezzel nem arra iranyul a figyelem aki elkovette a "bunt" hanem az aldozatra. Igy hamar rajon a gyerek, hogy ha bajt okoz a kicsinek o lesz az aki egyedul marad es kimarad minden jobol. az elejen lesz hiszti, hogy nem hirtelen ot szidod le de idovel jobb lesz. Igy is elo fognak fordulni persze dolgok de kicsit a nagy elnezobb lesz.

A JOT viszont jutalmazni kell dicseretekkel. "Olyan buszke vagyok, hogy ilyen szepen jatszotok"...

En szemely szerint nem kerdezgetnem, hogy szereti-e e kistesot es a besegitessel is ovatosan kell banni. egy 4 eves gyerektol akinel fenall a testver feltekenyseg es rivaliskent tekint a picire nagyon nagy elvaras, hogy szeresse es besegitsen a rivalis korul. Tudom sokaknal mukodik es nem bantani akarok ezzel senkit de ha nallatok kialakult a feltekenyseg akkor csak ovatosan ezzel. Ha magatol csinalja termeszetesen dicserni kell. Kitartast nektek.

2012. ápr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!