Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek a tolakodó...

Hogyan kezelitek a tolakodó mindenbe bele szóló anyósotokat?

Figyelt kérdés
A legnagyobb problémám vele, hogy ő nem nevelt soha gyereket mégis mindenben kioktat pedig semmi tapasztalata a témában. A másik pedig hogy rettentő erőszakos és akaratos nem lehet neki nemet mondani. Mit tegyek hogy a "jó viszony" is megmaradjon de nem menjek tönkre idegileg?
2012. márc. 25. 15:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem nevelt soha gyereket, hogyan került hirtelen a képbe? Egyszer csak megjelent a fia felnőttkorában?

Konfliktuskerüléssel sosem fogsz egyről a kettőre jutni. Inkább légy őszinte, mondd meg neki, mit gondolsz a helyzetről, hogy ez neked nem jó, és ha így folytatja, szívesen veszed, ha kimarad az életetekből. A legtöbb anyósban sokkal erősebb a gyereke és unokája utáni vágy, minthogy örökre összevesszenek a menyükkel, inkább meghunyászkodnak, ha nagyon muszáj. De azt csak te tudod megértetni vele, hogy muszáj. Amíg úgy érzi, hogy ő ül a ló tetején, addig nem lesz változás.

2012. márc. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Úgy hogy a kisfiát megszülte pénteken és hétfőn visszament dolgozni, nem kényszerből, hanem mert önző és fontosabb volt a karrier és minden más mint a gyereknevelés. Ide oda dobálták a gyereket és babysitterek nevelték fel. Eddig is leszarta a fiát, amíg meg nem szültem nem is találkoztam vele nem tartottuk a kapcsolatot, egyszer sem ebédeltünk együtt vagy bármi, nem érdekelte kivel él a fia. Most hogy van gyerek állandóan jön és mindent csak azért is máshogy csinál mint én, rettentő nehéz természete van.... már nem tudom mitévő legyek lassan belerokkanok és a férjemmel való kapcsolatomat is rontja ez dolog.
2012. márc. 25. 16:02
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Akkor először a férjeddel kell tisztázni, hogy vagy te, vagy az anyja. Mindenképp a sarkadra kell állnod.
2012. márc. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A férjem mellettem áll és támogat és tudja milyen az anyja, nincsenek is jóban, vagyis inkább úgy fogalmaznék nem ismerik egymást. De anyós különben is akkor jön amikor férjem nincs itthon, nem is akar találkozni a fiával, meg tudja hogy akkor összeveszés van mert ő kiáll mellettem. Nem a férjemmel van baj, nem kell neki választani! Anyósnak kéne változtatni.
2012. márc. 25. 16:08
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha a férjed sincs jóban vele, akkor pláne nem értem, te miért ragaszkodsz a jó viszonyhoz. A helyedben szimplán kidobnám.
2012. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Miért engeded be?Gondolom nincs kulcsa Hozzátok.Mekkora a gyerkőc?Én azt tenném,hogy megmondanám neki,sorry,de éppen indultok és nem értek rá.Ha ebből sem ért,egész egyszerűen nem engedném be.
2012. márc. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
ritkítsátok a látogatásokat.ha szól hogy jönne,most nem mert dolgunk van,ha meg azért is jön ne engedjétek be,ha meg hozzád meg és máshogy akarja csinálni a dolgot,nyugodtan szólj rá,bár példát nem említettél,de mondom,ha csokit adna a gyereknek,és te nem engeded vedd ki a kezéből nyugodtan,hogy ebéd előtt mi nem eszünk csokit.remélem érted,éreztesd,hogy ez a te otthonod a te családod a te gyereked,lehet ezt szépen és kedvesen is.nem muszáj neki esni mint ahogy sokan szokták.mi igy csináljuk és kész.és tényleg a lehető legkevesebbet legyen nálatok.nem most kell teperni hogy van egy unoka.ő most csak üljön és babusgassa a gyereket a többi a ti dolgotok.
2012. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósomnak is voltak húzásai. Leszedte a baldachint, mert nem kap levegőt a gyerek, leöltöztette, mert túlöltöztetem, sosem vigasztalta meg, ha valami történt, mert egy fiú ne sírjon, hozott vagy hat csomag textilpelust, mert a libero rákkeltő stb, és hanyat-homlok ellentétes elvek mentén működtünk. Eleinte én is kardoskodtam vele, aztán rájöttem, hogy semmi értelme, mert nem tudom meggyzőzni az igazamról, olyan fafejű. Végtére megmondtam neki, hogy én nem vitázom tovább, és nem is magyarázkodom, hogy mit miért csinálok úgy ahogy. Nem kell, hogy magyarázkodjak. Nem kell, hogy megértse a módszereim, de követelem, hogy tartsa tiszteletbe, és ha én felveszem a síró fiam akkor ne szóljon be, és vagy csinálja úgy a gyerekkörül a dolgokat, ahogy mi elvárjuk, vagy ne csinálja sehogy. Tanácsot is akkor adjon, ha kérünk. Aztán mivel nem tud kibújnio a bőréből néha még beszólt, de ma már csend van. Elég rendesen útált már a gyerekszületés előtt is, úgyhogy nem nagyon volt mit vesztenem. Ja, és engem nem is érdekel, ha a pápa fordít is hátat, nem még hogyha az anyósom nem lépi át többet a küszöböm az életbe, ha a gyerekem érdeke azt kívánja kidobnék bárkit a lakásból. De azért mondjuk erre hál Istennek nincs szükség, mert ma már elég jól elvan az unokájával, igazándiból míg pici baba volt nem tudott mit kezdeni vele.
2012. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
.
2012. márc. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
De igen van kulcsa és spontán jön amikor kedve támad hozzá, mert hogy ez az ő lakása volt, és úgy kapta meg a fia és én költöztem ide tehát kvázi nekem kuss a nevem itt. És ha nem hangsúlyoztam volna ki mennyire erőszakos... hiába mondom neki szépen vagy kérem meg hogy valamit ne, nem érdekli, kicsavarja a kezemből a cumit stb. Igen volt olyan hogy éppen sétálni mentünk akkor eljött velünk, félre lökött a babakocsitól mert ő akarta tolni... most mit tehetnék üssem le?! csak az segítene a szép szóból nem ért!
2012. márc. 26. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!