Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek a tolakodó...

Hogyan kezelitek a tolakodó mindenbe bele szóló anyósotokat?

Figyelt kérdés
A legnagyobb problémám vele, hogy ő nem nevelt soha gyereket mégis mindenben kioktat pedig semmi tapasztalata a témában. A másik pedig hogy rettentő erőszakos és akaratos nem lehet neki nemet mondani. Mit tegyek hogy a "jó viszony" is megmaradjon de nem menjek tönkre idegileg?
2012. márc. 25. 15:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nekem olyan a személyiségem hogy mindekinek segítek, elfogadom amilyen, ha valami nem teszik inkább nem szólok mert nem akarok konfliktust, de anyótól már annyi atrocitás ért, hogy már komoly lelki gondokat okoz, rosszul érzem magam ha jön meg minden, mert neki meg olyan agresszív uralkodó temperamentuma van amivel minden egyes alkalommal földbe tipor, és úgy érzem tök jogtalanul. Ezen szeretnék változttani de nem tudom hogy hogyan.
2012. márc. 26. 11:40
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne hülyéskedj már!Ellök a babakocsitól?Kicsavarja a cumisüveget a kezedből?Hát,akár milyen béketűrő ember lennék is,már "kapott" volna.Ezt még a saját anyám se tehetné meg velem.Először is lecserélném a zárat,és egész egyszerűen levegőnek tekinteném.Azt írtad,a férjed is melletted áll.Ebben az esetben nincs mitől tartanod.Én talán még meg is fenyegetném,hogy megüti a bokáját,amennyiben ilyen agresszíven bánik velem.2 gyerekes+13hkm
2012. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
És hidd el,azért csinálja,mert érzi,hogy gyenge vagy,és "fogást talál rajtad".Szedd össze magad,legyél erős,és szállj szembe vele!Magadért,a családodért!Majd meglátod mennyire meg fog lepődni.Soha nem lesz nyugodt életed,ha nem veszed fel a kesztyűt.
2012. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Jajjj szegény nagyon sajnállak,mert gondolom milyen lehet.Nekem 22 éve anyósom az anyósom,de ő is ki szokott oktatni nap,mint nap.

Én megpróbálok nem foglalkozni vele.


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem mehet így tovább, de nem tudom hogy változtassak. Tudnátok konkrét tanácsot adni, hogy mit tegyek vagy mondjak ha legközelebb jön?

Most egy dolog miatt nagyon berágtam rá, mert amíg engem "bántott" addig még elviseltem, de most a gyerekkel is olyat művelt amin fel vagyok háborodva, ráadásul otthon se voltam akkor, nem értem hogy jutott eszébe?! Azt hiszi bármit megtehet, mert senki soha nem mond neki nemet, magas beosztásban dolgozik és kb Istennek hiszi magát, pedig rettentő ostoba.

2012. márc. 26. 15:10
 16/19 anonim ***** válasza:
Annál konkrétabbat,amit már fentebb írtam(zárcsere,levegőnek tekintés,határozott fellépés vele szembe)nem tudok írni.Rajtad múlik,hogy meddig szívja még a véreteket és játssza a császárnőt.Ám nálam onnantól,hogy a gyerekemet is belevonta már nem lenne kérdés SEMMI!
2012. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Zárcsere, vagy kérd vissza a kulcsot. Mit képzel az ilyen? Hívd meg szerintem valamikorra mondjuk unokázni, csak ne az unoka várja ott, hanem a férjed. Ketten kell kiállnotok ellene,a gyereked érdekében. Mi lesz ebből később, ha látja majd, hogy anyut leuralja a mama? Ha nem érti meg a helyedben a szüleimtől is segítséget kérnék, bár nem ismerem a szüleid, én anyum teljesen anyatigris.:-)

Mit tett a gyerekkel?

2012. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
ezt nem neked kéne rendbe tenni hanem a párodnak,igenis ültesse le anyucit és mondja el,kulcs vissza és ha jönni akar szóljon.csak gondolom ha ilyen simán kirakna titeket a lakásból ezért inkább ős sem szól.szerel fel egy riglit az ajtóra.hiába a kulcs ha le reteszeled nem tud bemenni,a veszekedést kiabálást meg egyik füleden be a másikon ki.
2012. márc. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Azt még nem mondtam, hogy az nehezíti legjobban a dolgot, hogy mindezt amit tesz vagy mond bájos mosollyal végzi, nem üvöltözve támad rám, mert akkor persze hogy én is agresszívan vissza tudnék reagálni rá, de nem így van hanem fülig érő mosollyal kedvesen beszólogatva tuszkol arrébb ha éppen útba vagyok neki. Ha bárkinek panaszkodtam hogy mi a szitu mindenki nézett rám mint valami marslakóra, hogy őőőőőőő hát ő egy kedves teremtés stb. Na ja, inkább egy alattomos kígyó!
2012. márc. 27. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!