Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek ha a gyerek...

Hogy kezelitek ha a gyerek lodit tuloz vagy kiszinezi az igazsagot?

Figyelt kérdés

Az enyem 5es fel eves mostanaban rengeteget vetit, pl kerdezte hogy elmegyunk e sielni egyszer, mire mondtam hogy mi apaval nem tudunk erre o meg mondja hogy nem baj o mar volt o majd megtanit minket csak mejunk. Ugy mondja hogy hihetoen , persze en tudom hog nem igaz. Vagy pl ma is en altattam a kistesot es jott hogy apa nem akar neki vacsorat adni, en meg kerdore vontam apat mire o elmondta hogy kapott vacsorat de nem ette meg teljesen hanem inkabb nasizni akart volna amit nem szoktunk engedni. Lehet mondani egy ekkora gyereknek hogy ne hazudjon? Olyan mintha o is elhinne amit mond ugy beleeli

magat.


2012. febr. 12. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy hívják, hogy fantáziahazugság, és ebben a korban tök normális.

Ez jött fel elsőre a google-ban a szóra, szerintem nagyon jó cikk: [link]

2012. febr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ava87 ***** válasza:

Nincs ebben szerintem semmi rossz, ő ezeket ilyenkor talán tényleg elhiszi. Én mindig mosolygok rajta, amikor a fiam ilyeneket talál ki. Ő állandóan olyanokat ad elő, hogy "Én láttam ám egy olyan embert, aki..." miközben nyilván nem igaz :) Pl. egyszer megkérdezte, hogy ha a hangyák fel tudnak mászni a falon, akkor az emberek miért nem, én elkezdtem magyarázni, hogy miért, ő meg rögtön mondta, hogy na de ő azért látott ám egyszer olyan embert, aki tudott. Kérdeztem, hogy ugyan mégis hol láttad, hát rögtön rávágta, hogy amikor egyszer sétált Ő EGYEDÜL a városban, akkor látta :D

A másik ilyen, amikor megkérdezem, hogy mi ez a morzsa a földön, és azt mondja, hogy bejött egy boszorkány/betörő, és az csinálta, na jó, ez valószínűleg tudatos kamuzás, mert utána rögtön hozza a kislapátot, hogy segít összesöpörni.

Szerintem aranyosak az ilyen vetítések, emlékszem, gyerekkoromban én is állandóan ezt csináltam, aztán leszoktam róla persze :)

2012. febr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az unokahúgom ötévesen egyszer ellőtte az oviban, hogy az anyukája megy érte majd délben. Mert nincs aki rajta kívül felszántsa a kertet. Márpedig, ha ő nem akkor ki fogja megcsinálni? Soha szó nem esett otthon a kert felszántásáról. Unokaöcsém aki nem sokkal fiatalabb pedig el akarja kérni egy ismerősétől az utánfutós traktort, mert a nyáron megy Afrikába zsiráfért. Szerintem imádni valóak ilyenkor. Gazdag fantáziájuk van és nem félnek használni. :D
2012. febr. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

en azt mondom neki, hogy varj, elobb meg kell neznem az orrod, ha puha, akkor nem mondasz igazat. (3 eves lesz)

amikor le probalom ellenorizni olykor rohogve menekul, fogja az orrat, vagy kivancsian nezi tenyleg puha e :D

2012. febr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!